Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Helena Procházková
Dobrý den,
mám 2 roky staré morče, trpí plísněmi dle vet. lékaře, koupu ho čas od času v roztoku s Imaverolem, to pomáhá. Z ničeho nic jsem si ale všimla, že mu na hřbetě vyrostla malá bulka velikosti 1x1cm nebolestivá na pohmat a je tvrdá a fialová. Co myslíte že by to mohlo být? A když neroste je možné jí neoperovat? Nechci morčátko stresovat operací... Děkuji moc Procházková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kamila Meclova
Dobrý den,

ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu.

Ráda bych znala Váš odborný názor na kastraci fenky MOK (necelé 4 roky) trpící falešnou březostí...je dle Vás kastrace ze zdravotních důvodů nezbytná? V případě, že by se mi podařilo např. pomocí homeopatik zmírnit či zcela zapudit projevy falešné březosti - vyhnu se případným zdravotním potížím, které jsou s faleškou spojené?
Vzhledem k né zcela příznivým výsledkům DKK a zdravotním problémům v pubertálním věku, jsem se rozhodla fenečku nezatěžovat chovem.

V případě provedení tohoto zákroku vyloučím tím úplně (i vzhledem k věku a již proběhlému hárání) rakovinu mléčných žláz atd?

Dále bych se ráda zeptala, jaký typ zákroku preferujete nejen z hlediska rekonvalescence? Provádíte u Vás i laparoskopický zákrok + v případě, že ano, dochází k vyndání vaječníků i děloha nebo pouze vaječníků? Je možné v případě laparoskopie přišít i žaludek nebo tyto úkony nelze spojit?

Dále je v případě laparoskopické kastrace nižší riziko vedlejších účinků jako je inkontinence nebo je to pouze otázka hormonů a sázka do loterie?

Prosím,o cenu zmiňovaných úkonů.

Předem velmi děkuji za brzkou odpověď, Váš čas a přeji spoustu spokojených pacientů a také páníků a paniček:-)

Hezký den.


K.Meclová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Schreiberová
Dobrý den,
mám problém se svým králíčkem. nejspíš má rýmu často frká a má mokrý nosánek a "tváře" a má jakoby plný nos bílou tekutinou. Problémy má už 3. den a tak bych se chtěla zeptat jestli je návštěva veterináře a tím pádem léčba antibiotikynutná? A také jak se pohybují ceny za vyšetření a případnou léčbu králíčka?
Mockrát Vám děkuji za opověď,
Schreiberová Lucie

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Renata Kozáková
Dobry den, vcera jsme u vas byli na prohidce a ockovani se stenatkem jorksira. Dnes ma prujem a nema prilis chut dojidla. Mame granule od chovatelky. Nechut je nejspis od stesku, je s nami 2dny. Muze byt prujem reakce na ockovani? Dekuji za radu.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Korálková
Dobrý den, bylo by možné mi ještě vypsat co všechno je při tomto profilu vyšetřováno ?? děkuji M.k.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Korálková
Dobrý den, s mým pejskem ( zlatý retrivr-šTěně) jsme v září začali "barfovat". Zajímalo by mě po jaké době je vhodné provést kontrolní odběry a jaká by byla celková cena. Děkuji M.K.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Hana Springerová
Dobrý den,

mám dotaz na paní doktorku Lietavcovou ohledně křečíka džungarského...poslední dobou (cca 2-3 týdny) opravdu hodně pije (dvě napáječky velké jako křečík / 24 hod.) a tím tedy i zvýšeně močí. Nemohu se v současnosti dostat na vaši kliniku, proto se chci zeptat, zda do doby než dojdu (cca příští týden) mám nějak upravit stravu...teď má tedy různorodou a bohatou a asi dost kalorickou...tak jestli mám např. přejít na méně kalorickou...
děkuji Springerová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kateřina Bobková
Dobrý den, mám 3 letou kartouzskou kočku, kastrovanou. V létě jsem jí přidala jednu misku s vodou navíc, když bylo horko a od té doby více pije. Silikonové stelivo již po 14 dnech, někdy i dříve, začne zapáchat a ona nechce jít na svůj záchod (potřebu vykoná do vany). Žere normálně. Mám se obávat nebo prostě jen když víc pije, tak víc močí a tedy nutné častěji měnit podestýlku?
Také jsem jí přistihla, že vylizuje hrnek od vypité kávy (preso), je to pro ní nebezpečné nebo jde o zanedbatelné množství kofeinu.
Děkuji za radu a bude-li to nutné ráda se k vám objednám
K.Bobková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Klimentova
Dobry den mam 7letou britskou modrou kocku,pred necelými třemi měsíci porodila 5kotat,bohužel jsem jí neuhlídala.Měla komplikace po porodu zůstala v ní jedna placenta,musela na operaci a momentalně je i sterilizovaná nešlo to jinak.V posledních dnech co se pomalu kotata rozdala momentalně má jen dvě je špatná,zvrací malo jí a pořád mnouká.Zbyvající dva pořád od ní sají mléko a ona je slabá,vyhublá.Nevím jestli takhle reaguje protože je smutná ze ztráty a nebo je nějak nemocná?Nevím jak mám zamezit kotatům pořád sát mléko od ní,jeden kocourek má jít ještě pryč ale jeden jí zůstane.děkuji za odpoved s pozdravem Martina Klimentova

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jaroslava Stárková
Dobrý den,náš sameček osmáka degu si stále olizuje a jemně okusuje tlapku.Už na ní nemá chloupky.Byli jsme u vet,ale nenašel na tlapce žádný problém.Nemá tam stroupky,krev,fleky,není oteklá,abnormální.Jen holá bez chloupků.Co by to mohlo být?Díky za odpověď,Jarka

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...25 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty