Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Romana Longinova
Dobrý večer,
mám pouze drobný dotaz, v neděli 15.11.15 jsem byla na kontrole s Orkim u pana doktora Minárika, předepsal TROCOXIL (1x 20 mg + 1x 30 mg jedna dávka), máme ještě jednu dávku, ale nějak jsem zapomněla , zda se má aplikovat za 14 dnů od první nebo až za měsíc.
Jsem skoro přesvědčena, že za 14 dnů , ale nerada bych mu nějak ublížila, prosím tedy o info a omlouvám se.
Děkuji , s pozdravem
Romana Longinová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Křesalová
Dobrý den, máme skoro 13letou fenku zlatého retrievera. V 5letech měla na hlavě mastocytom, operován, zjištěn stupeň 1. Teď se jí na krku objevila bulka a při odběru jehlou, byl opět určen mastocytom. Jde mi o to, jestli se dá nějakým způsobem určit agresivita nádoru, může být opouzdřen? Nebo zda se dá zjistit jestli už nemetastázuje, abychom jí zbytečně netrápili.
Děkuji za odpověď Alena Křesalová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kateřina Merklová
Dobrý den,

chci se zeptat, koncem týdne budu mít cca 2-3 mesíčního králíka z chovné stanice. Majitel sice uvádí, že před odchodem bude přeléčen na kokcidiozu, ale četla jsem že by se měl udělat odběr bobků a dát je na rozbor, zda přeléčení bylo úspěšné. Dotečtla jsem se, že se bobky sbírají během několika dní, kdy se uchovávájí ve vlhku a chladu a poté je mám přinést na veterinu. Je tomu opravdu tak? Určitě budu potřebovat i očkování, ale myslím, že je lepší prvně zjistit jak je to u něj s kokcidiozou.

Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dagmar Drápalíková
Dobrý den, máme zakrslého králíčka. Je mu 6 let. na hrudi se mu udělala boule, která začala krvácet, včera jsme byli na pohotovosti, kde nám řekli, že si máme rozmyslet zda dáme králíčka uspat, či necháme nádor odstranit s tím, že by se asi pravděpodobně jednalo pouze o kosmetický zákrok. Máte prosím nějaké zkušenosti s nádory, které se tlačí z těla ven? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Adriana Abu Zummar
Dobrý den,

v sobutu jsme byli s potkanem na prohlídce kvůli pšíkání a dostal antibiotika. Chováním se nejeví nijak nemocný, jen včera měl nějaký spací den. Srst pořád zdravám a z očí taky nic neteče. Pšíkání však ještě stále nepřešlo a taky do toho docela skřípe zoubkama. Dneska má ještě k tomu trochu řidší bobky. Asi moc plaším, ale po přečtení tuny článků na internetu o tom, jak rychle u potkanů postupují nemoci dýchacích cest, bych to nechtěla podcenit :)

Mockrát děkuji,
Zummarová
line
Dotaz od Petra Havlíková
Dobrý den. Nedávno jsem si pořídila mládě korely od chovatele. Přijde mi nějaký nemocný. Přes den je málo aktivní (stále spí) a neustále jí. Dnes se mu zřejmě udělalo zle a tak od 12 hodin zvracel. Je celý nesvůj. Dokážete mi někdo nějak rozumně poradit prosím ? Děkuji za každou radu. :-(

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jan Šefl
Dobry den, chtel bych se zeptat, zda muze osmak od cloveka chytit virozu nebo rymu. Jsme ted s pritelkyni nachlazeni a bojim se, aby se to na osmacky nepreneslo. Dekuji za odpoved Šefl.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Tereza Rosypálková
Dobrý den, koncem srpna jsme si z chovatelské stanice přivezli domů dva potkánky. Při ubikaci jeden z nich začal pšikat, zřejmě šlo o změnu prostředí, jelikož to přestalo. Ale posledních pár dnů začali nanovo, není to moc intenzivní, ale přeci. Nosánky mají vlhké. Máme je v bezprašném prostředí, co se podestýlky týče ( používali jsme asan), momentálně jsou na papírové. A asi jednou jsme si povšimli nepatrné červené skvrnky na nosánku ( že by porfyrin ?). Taky se občas drbkají a pár chloupku jím taky vypadne. Srst mají pěknou bez lysin, bez známek roztočů a bez boláčků. Podestýlku čistíme každý den. Pití a jídlo přijímaji, ( občas jemnější stolice, ale může být jídlem zelenina, ovoce) na váze přibývají. Akční jsou dost, převážně večer. Je to náš první chov, tak neradi bychom něco zanedbali.Tímto Vás prosíme o radu, zda je to běžné, nebo zda v tomto případě může jít o zdravotní problém. Děkuji za odpověď. Rosypálková.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Sabina Němcová
Dobrý den,
Mám 8 měsíčního králíčka miniberánka. Má podkus a trápí nás přerůstání zubů. Zuby mu rostou - zdá se mi- extrémní rychlostí. Ve středu jsme byli u veterináře, kde mu zuby zkrátili a už druhý den mu povyrostly. Dnes už mu opět dolní řezáky přesahují, je to pro něj vždy hrozný stres. Přemýšlím o vytrhnutí zubů, chtěla jsem se zeptat, jak tuto záležitost králíčci snáší? Zvyknou si? Čím se pak krmí? Vyžadují nějaké speciální krmení? Na doporučení, bych ráda navštívila vaši kliniku.
Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ditta Linhartová
Dobrý den,
chodíme k Vám s naší fenkou - kříženkou Sofinkou a jsme velmi spokojeni s Vašimi službami i přístupem ke zvířatům:)). Občas hlídáme i fenku naší dcery, která bydlí
přechodně na jiné adrese. Bylo by možné vzít do Vaší péče i tohoto pejska, vystavit mu nový průkaz - ztratili ten původní - a oočkovat ho, a odčervit a kolik by to stálo?! Měli bychom zájem o paní doktorku Sekyrovou. Děkuji předem za odpověd´. Srdečně zdraví Ditta Linhartová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...32 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty