Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Tatiana Golland
Dobry den,
kolik stoji kastrace kocky (1rok)?

Dekuji
line
Dotaz od Anna Kubíková
Dobrý den,
budu mít králíka a zajímalo by mne kolik tak asi zaplatím za kastraci.
Ještě nevím pohlaví takže prosím napište mi cenu za samce i samici.
A také by mne zajímalo jak často a za kolik se králíci přeočkovávají.
Děkuji předem
line
Dotaz od Anna Kubíková
Dobrý den,
budu mít králíka a zajímalo by mne kolik tak asi zaplatím.
Ještě nevím pohlaví takže prosím napište mi cenu za samce i samici.
Děkuji předem
line
Dotaz od Zuzana Zochová
Dobrý deň, máme vnútri 12-ročného vykastrovaného kocúrika. Koncom června mal zápal močových ciest, preliečený ATB, SONO ledvin bez zápalu a kamienkov, SONO močového mechúra ukázalo zhrubnutú stenu, moč bez krvi, mal horúčku a bolesti pri močení, sem-tam sa vymočil vedľa záchodku. Toto po preliečení prestalo, odišli sme na 4 dni preč,, mama mu chodila meniť vodu, jedlo, vyčistiť záchod. Po našom návrate začal značkovať, miesta som vyčistila octovou vodu, dala misku s granulami, na tie miesta už nechodí, ale vyhľadáva iné. NIe každý deň, tak obdeň ho pristihnem, že je nekľudný, mňauká, postaví sa zadkom napr. ku dverám a snaží sa značkovať, niekedy vystríkne, niekedy nie, vydáva pri tom nejaké mraučanie, vrčanie. Toto nerobí, keď ho pustím von. Inak vonku celé tie roky čo je vykastrovaný značkuje, aj keď mi veterinár povedal, že kastrovaný kocúri neznačkujú. Vzala som ho na veterinu na kontrolu, zápal močových ciest bol teraz vylúčený. Tak mám pocit, že do robí z hnevu, že ho nechcem pustiť von. Inak von chodieva, vždy ale pod dozorom, kvôli hlavnej ceste vedľa nášho domu. Pred vyše mesiacom sme si na dvor od veterinára priniesli maličké mačiatka aj s mamou mačkou /mali byť utratené, tak sme si ich zobrali, miesta máme dosť/, ktoré máme teraz ešte zatvorené vo vedľajšej časti domu a von chodia pod naším dozorom. Vonku ich vidí, na nás ich cíti, tak možno sa cíti ohrozený, neviem, v každom prípade potrebujem radu, ako mu zabrániť značkovať vnútri domu, vonku mi to nevadí. Chceme ho mať vnútri, inak je to veľmi pohodový kocúr, nikdy sme s ním problémy nemali a tiež mačiek čo budú bývať na dvore sa tiež nechcem vzdať. Prosím o radu.
line
Dotaz od Marika Piková
Dobrý den,
máme 2 roky starého kocoura, je vykastrovaný. Před rokem utrpěl úraz - vyskočil z 13.patra, přežil a má operované přední a zadní nohy - železa v sobě ještě pořád má. Z nám nepochopitelných důvodů je strašně vylekaný, něčím jenom bouchneme a hodně se leká, hned se přikrčí a plazí se a ostražitě kouká. Nejhorší je to v létě, když jsou bouřky, to neví, co se děje a kam se schovat. Začal nám z ničeho nic zvracet, změnili jsme granule, pár dní klid a pak zase. Byli jsme s ním na vyšetření, ale ani z moči ani z krvi nic nezjistili, orgány - ledviny, játra, žaludek jsou v pořádku. Dostal injekci na zklidnění žaludku, nějaké vitamíny a 2 týdny byl klid. A teď to začalo znovu. Je možné, že si jenom vzpomněl na ten pád a je vylekaný? Dají se sehnat nějaké léky na zklidnění nebo aby se mu zlepšila psychika? Může to zvracení způsobovat pozdější reakce na ty železa, které má pořád v těle? Děkuji za radu.
line
Dotaz od Adéla Nguyenová
Dobrý den,mám křečka džungarského (samec-bílý s šedým pruhem na zádech).Asi před 3 měsíci jsem si všimla,že má u oka,spíš pod okem takovou bouli.Je do růžova a nevím co s tím mám dělat.Kayž se probudí,tak mívá částečně zalepené oko ale po několika minutách už ho skoro celé má otevřené.Mám s ním jít k veterináři ? Co by mu mohlo být ?
line
Dotaz od vladimira kleibelova
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kdy je nejlépe dle Vašeho názoru u fenky provést kastraci. Máme fenku foxteriéra a nyní poprvé hárá.
Děkuji. Kleibelová Vl.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od LUCIE PODRÁSKÁ
Dobrý den, dovezli jsme si od chovatele králíčka (narozený 31.5), chovatelka doporučila znovu preventivne preléčit proti kokcidioze, preléčený již byl 10.7. a v pořádku. Donesla jsem lek, ale včera mi kamarádka říkala, že se preventivně přeléčovat nedoporučuje, že se tím huntuje zažívání a i když potom dáme probiotika už tak pevné zažívání mít mebude. Zatím jsem mu lék nedala, je v pořádku, průjem nemá, stačilo by donést za pár dní pouze bobečky na rozbor? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Linh HoGia
Dobry vecer,
Moje kocka cely den nic neji, ani nema chut k jidlu a porad zvraci oranzovou tekutinu. Od malicka ji davam jenom sacky whiskas a granule. Najednou porad takhle zvraci, neporadite mi nejak. Dekuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Karolína Sovová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti s odčervováním lidí. Doma mám zvěřinec, kočky pes... Je vhodné odčervit někdy i páníčka? Na internetu se píše hodně článků o tomto tématu, že každý kdo má doma zvíře, tak má na hoodně procent nějakého parazita, že se nakazíte z nemytého ovoce (které bylo předtím zalíváno fekáliemi) atd. Při představě, že jsem se vrátila z Egypta a opravdu fekáliemi zalévali trávu, tak mám celkem strach. Od příjezdu nemám tuhý bobík, ale faraonovou kletbou netrpím (žádné horečky, křeče, na záchod pouze 1 denně a objevilo se až po příletu z Egypta.
Dočetla jsem se, že pro člověka nejsou léky na odčervení pouze nějaké přírodní přípravky, ale že nějaké léky, které podáváme zvířecím miláčkům se v zahraničí podávají i lidem. Doporučil by ste něco? Děkuji za odpověď.
KS

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...22 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty