Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Tereza Jarešová
Dobrý den, náš pes má opakovaný problém - do dásně mezi posledním špičákem a první stoličkou si zapíchává třísky z klacků. Je to silnej pes, má je tak hluboko, že to normálně nejde vyndat a musí se na vet a buď se musí uspat, nebo na ní musí ležet čtyři lidi, aby se to vyndalo. Navíc se jí tam dělá zánět. Asi nám poradíte (spíš vynadáte), aby nekousala klacky. Jenže ona jednou kousne do klacku a má tam hned třísku a to nejde úplně uhlídat. Ale hlavně je to její velká zábava a kvůli nemoci zad nemůže běhat za míčkama, tak je toto její jediná radost. Na veterině nám poradili vytrhnout zuby, mezi které se tříska zapichuje. Chci se zeptat na váš názor a zda nemáte jiný nápad? Z laického pohledu mě napadá spíš část mezi zuby něčím zacpat (jako plombu), a nebo zub nějak zbrousit a zvětšit tam mezeru mezi zuby. Aby se nemusely trhat, protože to mi přijde moc velký zásah. Moc se omlouvám za dlouhý dotaz, ale pokud byste uměl najít řešení, rádi přijdeme. Moc děkuji, Tereza Jarešová
line
Dotaz od Angelina Feng
Dobrý den,

chtěla bych zeptat jestli muže pejsek mít křeče kvůli bakteriálnímu onemocnění ledvin nebo kamenů v ledvinách nebo prostatitidy nebo hlístům? Tyto onemocnění je vysledkem odvěra krve, ultrazvukového vyšetření a rentgenu.

Děkuji
line
Dotaz od Věra Huliciusová
Dobrý den,
mám zakrslého králíčka, který se narodil 1.9. U nás je pár dní. Objednala jsem se na preventivní prohlídku a chtěla jsem se zeptat kolik by to asi stálo. Děkuji za odpověď
Věra Huliciusová
line
Dotaz od Šárka Slámová
Dobrý den,

mám doma chovného kocoura RUS a kočku. Oba byli přeléčeni ATB po zjištení Streptoccocus canis, nyní s negativními výsledky testů. Nicméně vět mi doporučil, abych se zaměřila na zvýšení obrannyschopnosti zvířat. Krmím kvalitně (N&D), zvířata denně pouštím do venkovní voliéry, chodím na výstavy. Přestože jsou obě zvířata bez klinických příznaků nemocí, v doporučení veta byly uvedeny přípravky Osciloccocinum, kolostrum. První z nich jsem vyzvedla v lékárně, ale v návodu není uvedeno dávkování pro zvířata. Můžete mi, prosím poradit kolik kuliček dávkovat denně a jak dlouho? Kocour 3,7 kg, kočka 3 kg. Děkuji. Šárka Slámová
line
Dotaz od Monika Foglová
Dobrý den,
u mého morčete byl ultrazvukem zjištěn kámen v močovém měchýři. Morčátku je 5,5 roku. Veterinář nám dal antibiotika na zánět, bereme 8. den, ale krev v moči neustupuje a pastu pro kočky na rozpouštění kamene. Máte zkušenosti s touto léčbou nebo je jediné řešení - operace. Je v tomto věku možná? U morčátka začíná nechutenství. Váží 800g. Kolik přibližně stojí taková operace.
Mnohokrát děkuji.
line
Dotaz od Aneta Čížková
Dobrý den,
máme doma 9 měsíční kastrovanou mainskou mývalí kočičku. Po zdravotní stránce je v pořádku, ale je neskutečně žravá - krmivo jí vážíme a dělíme na dávky, abychom měli kontrolu kolik toho za den sežere. Zajímalo by mne však, jestli je normální, aby byla kočka tak při chuti; dáme jí např. ráno běžnou dávku krmení, ale za chvíli už zase sedí na stole a dožaduje se dalšího jídla. Samozřejmě jí nic už nedáme (dostane pak až odpoledne další dávku), ale vím, že kdybych jí neustále nechávala krmení k dispozici, tak by to okamžitě sežrala. Nyní váží cca 5,5 kg, dostává granule Royal Canin v kombinaci s Meowing heads, někdy jí dáváme kapsičky pro zpestření. Zajímal by mne tedy váš názor na tento problém, a popřípadě jestli existuje něco, co by její apetit dokázalo potlačit?
Předem moc děkuji!

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Barbora Nováková
Dobrý den paní doktorko,
u mého králíčka poslední dobou pozoruji velmi zrychlené dýchání a to i při ležení a odpočinku. Přijde mi že je i klidnější - to nevím jestli je způsobeno věkem - už to není puberťák. Jinak vypadá naprosto v pořádku. Nevíte čím by to mohlo být ?
Předem moc děkuji za odpověď, Nováková Barbora

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Štěpánková
Dobrý den, jaká je prosím cena kastrace kočky a laparoskopické kastrace kočky a případně jaký je příplatek za inhalační anestezii? Je inhalační anestezie šetrnější ke zvířeti? Když není inhalační ale ta běžnější nebo starší metoda, tak se používá nějaký lék do žíly?
Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kristýna Jansová
Dobrý večer,
převzali jsme do péče dvě koťátka narozená 26.7. Odčervili jsme je flubenolem, který jsme zakoupily u Vás na klinice. Chtěli bychom se zeptat kolik stojí vakcinace pro koťata a v jakém věku je nejlepší začít + prohlídka, jestli jsou v pořádku. Dále bychom se chtěli zeptat jestli je nutné očkovat pokud žijí koťátka pouze v bytě, někteří veterináři nám tvrdili, že je to zbytečné. A ještě bychom měli jeden dotaz: jedno z koťátek oproti tomu druhému poměrně méně papá a je strašně vybíravé, ačkoliv jsme krmili tím, čím bylo zvyklé, a navíc více pije než druhé koťátko, ale neumíme posoudit, zda jde o normu nebo nadměrný příjem tekutiny. Odhadem vypije za den zhruba 150 - 250 ml vody, popřípadě kočičího mléka (dohromady), ale převažuje voda. Nejsme si u jednoho z koťátek jistí pohlavím, kdy je nejlepší kastrovat? Velmi děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Markéta Kadrmasová
Dobrý den paní doktorko,
naší šestileté samičce se udělala boule na tváři. Žere i pije normálně, nevypadá, že by ji to bolelo. O co se může jednat?
Děkuji M. Kadrmasová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...24 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty