Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Veronika Kolářová
Dobrý den, prosím Vás o radu.Mám doma čtyřletou aratingu zlatou která byla ochočená a uplá jen na jednoho člověka.Když jsme zachraňovali papouška, který po měsíci umřel tak se všechno zlomilo.
Od té doby nevylezla z klece a nechce na sebe nechat šáhnout. Nevím co sní mám dělat. Co by jste dělal vy? prosím o vaši pomoc.
line
Dotaz od Petra Nardelliová
Dobrý den,
mám na Vás otázku.. Mám samečka (ověřeno) je mu teď 4,5 měsíce a nesestoupily mu varlata.
Chci se zeptat, zda bude zapotřebí je vyndat? U psů je právě až 70% riziko rakoviny varlat. Nenašla jsem o tom žádné diskuze jak je to u králíků.

Děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Patrik Kotěra
Dobrý den, máme samičku zakrslého králíka cca 7 týdnu starou a od včerejška se pořad olizuje, že nic jiného skoro nedělá a je z toho úplně mokrá všude i na zádech. Cim to muže byt nebo je to vázne?
Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Monika Hrůzová
Dobrý den, po poradě u vás jsem podala tabletu Bravecto. (maltézák, 2,5 kg). Vadí mi u něho ale, že klíšťata neodpuzuje, ale odpadávají z něho mrtvá, což je v bytě velmi nepříjemné. Je nějaká jiná alternativa, která by přímo odpuzovala? Obojek nechceme, Frontline combo už neúčinkuje... Předem děkuj
line
Dotaz od Lucie Lompartová
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká je doporučovaná denní dávka vápníku a fosforu u štěňat obřích plemen ve věku 5-6 měsíců. Tedy kolik mg Ca a P / na 1 kg váhy štěněte/ na 1 den. Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zdeňka Pohnánová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik stojí očkování psa (štěně) proti klíšťatům??

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Šulcová
Mám morče samici.Paní dojtorka zjistila že má cisty.Než jsem se rozhodla pro zákrok tak samička najednou byla plná života a ze dne na den začala jen ležet a na nic nereaguje.Vůbec nežere a jen leží natažená.Boky má vyvalené do stran . Chvílema sebou škube.Nevím co mám dělat ? Děkuji za radu.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, dnes jsme absolvovali vyšetření u pana doktora Rybníčka. Je alergik na krmivo a má atopickou dermatitidu, folikulární dysplazii a sekundární dyodermii. Záchvaty prý nezpůsobuje alergie, je to prý něco neurologického, máme opět navštívit kliniku Jaggy. Co se týče léčby alergie je dost nákladná momentálně i do budoucna, to nemluvim o vyšetřeních na neurologii. Co dále se záchvaty, budou se opakovat častěji a nepoškozují ho tyto záchvaty. Tolika vyšetření a dozvěděli jsme se, že psa nelze vyléčit pouze mírnit jeho problémy, nic pozitivního jsme se zatím nedozvěděli.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Smolíková
Dobrý den,

již není potřeba reakce na můj dotaz. Morče mi dnes zemřelo :(

PS

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Smolíková
Dobrý den paní doktorko Lietavcová,

mám na Vás urgentní dotaz s názorem na nemoc mého 3letého morčete. Před rokem byl v péči někoho jiného, přestal jíst a dostal se na kritickou váhu 485g. V té době se dostal ke mně a podstoupil operaci, kdy se odstranily přerostlé zadní zuby. Cca za týden začal normálně jíst a vše bylo doteď v pořádku. Před 3 týdny opět přestal jíst. Měl trochu přerostlé zadní zuby, ale nic kritického. Zkusili se opět v inhalační narkóze zkrátit. Cca po týdnu začal trochu jíst trávu a ledový salát. Ostatní téměř vůbec nechce, max. si 3x kouskne a nic víc-chléb, jablko, brokolice, vločky. Trávu i ledový salát jí velmi pomalu a často nesní celý. Seno a zrní nejí vůbec. Kouše do jídla velmi opatrně, klec nekouše (byť to běžně dělal). Podávám mu probiotika, vitamíny, léky proti bolesti, na podporu chuti, Degan, ale změna není. Dokrmuji ho tekutým senem stříkačkou cca 4x denně. Před operací měl 1120g, nyní má 900g. Co se týká stolice, tak ji má většinou velmi řídkou. Čůrá dobře.Někdy je aktivní, jindy sedí naježený v koutě, ale většinou má zájem o život. Dle veterináře má zuby i vše v tlamičce v pořádku, poslech je čistý, ohmat také v pořádku. Byl vyšetřen velmi malý část trusu (dodala jsem málo), ale v něm také žádní paraziti nebyli. Lékař si již neví rady.
Budu moc ráda, pokud mi napíšete, co by bylo dobré ještě vyšetřit a zda nemáte názor, v čem by mohl být problém.

Předem Vám moc děkuji,

Smolíková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...29 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty