Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Lucie Lompartová
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká je doporučovaná denní dávka vápníku a fosforu u štěňat obřích plemen ve věku 5-6 měsíců. Tedy kolik mg Ca a P / na 1 kg váhy štěněte/ na 1 den. Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zdeňka Pohnánová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik stojí očkování psa (štěně) proti klíšťatům??

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Šulcová
Mám morče samici.Paní dojtorka zjistila že má cisty.Než jsem se rozhodla pro zákrok tak samička najednou byla plná života a ze dne na den začala jen ležet a na nic nereaguje.Vůbec nežere a jen leží natažená.Boky má vyvalené do stran . Chvílema sebou škube.Nevím co mám dělat ? Děkuji za radu.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, dnes jsme absolvovali vyšetření u pana doktora Rybníčka. Je alergik na krmivo a má atopickou dermatitidu, folikulární dysplazii a sekundární dyodermii. Záchvaty prý nezpůsobuje alergie, je to prý něco neurologického, máme opět navštívit kliniku Jaggy. Co se týče léčby alergie je dost nákladná momentálně i do budoucna, to nemluvim o vyšetřeních na neurologii. Co dále se záchvaty, budou se opakovat častěji a nepoškozují ho tyto záchvaty. Tolika vyšetření a dozvěděli jsme se, že psa nelze vyléčit pouze mírnit jeho problémy, nic pozitivního jsme se zatím nedozvěděli.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Smolíková
Dobrý den,

již není potřeba reakce na můj dotaz. Morče mi dnes zemřelo :(

PS

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Smolíková
Dobrý den paní doktorko Lietavcová,

mám na Vás urgentní dotaz s názorem na nemoc mého 3letého morčete. Před rokem byl v péči někoho jiného, přestal jíst a dostal se na kritickou váhu 485g. V té době se dostal ke mně a podstoupil operaci, kdy se odstranily přerostlé zadní zuby. Cca za týden začal normálně jíst a vše bylo doteď v pořádku. Před 3 týdny opět přestal jíst. Měl trochu přerostlé zadní zuby, ale nic kritického. Zkusili se opět v inhalační narkóze zkrátit. Cca po týdnu začal trochu jíst trávu a ledový salát. Ostatní téměř vůbec nechce, max. si 3x kouskne a nic víc-chléb, jablko, brokolice, vločky. Trávu i ledový salát jí velmi pomalu a často nesní celý. Seno a zrní nejí vůbec. Kouše do jídla velmi opatrně, klec nekouše (byť to běžně dělal). Podávám mu probiotika, vitamíny, léky proti bolesti, na podporu chuti, Degan, ale změna není. Dokrmuji ho tekutým senem stříkačkou cca 4x denně. Před operací měl 1120g, nyní má 900g. Co se týká stolice, tak ji má většinou velmi řídkou. Čůrá dobře.Někdy je aktivní, jindy sedí naježený v koutě, ale většinou má zájem o život. Dle veterináře má zuby i vše v tlamičce v pořádku, poslech je čistý, ohmat také v pořádku. Byl vyšetřen velmi malý část trusu (dodala jsem málo), ale v něm také žádní paraziti nebyli. Lékař si již neví rady.
Budu moc ráda, pokud mi napíšete, co by bylo dobré ještě vyšetřit a zda nemáte názor, v čem by mohl být problém.

Předem Vám moc děkuji,

Smolíková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Wimmerová
Dobrý den,
máme domácí kastrovanou kočku, cca 3 roky. Dnes ráno si tak zvláštně začala třít zadeček o koberec a stále si ho lízala....když jsem se jí na to chtěla podívat, byla hodně nervozní a zasyčela na mě, stačila jsem zaregistrovat, že měla konečník trochu zarudlý. Teď už je (asi 3 hodiny) v klidu, leží a pospává. Nerada bych něco zanedbala, nevíte, co by to mohlo být ?
Děkuji za radu
Wimmerová Petra

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Karolina Švandová
Dobrý den, prosím o radu. Máme desetiletého kastrovaného kocourka (není to žádná rasa), který váží 7,5 kg. Mohli byste mi poradit jaké krmivo, kolik mu dávat a jak často, aby trochu shodil? Žere vše, suché, kapsičky i konzervy. Je to panelákový kocour, který nechodí ven a jenom občas dovádí se sedmiletou kastrovanou kočkou, ta žádnou nadváhu nemá.

Předem děkuji

Karolina Švandová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zdeňka Pohnánová
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jak často se má odčervovat štěně jorkšírského teriéra??


Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Klára Adámková
Dobrý den, dostala jsem dva zakrslé králíky samce (nar. 3.3.2015) a samici asi o 2 týdny starší. Chtěla bych se zeptat, kdy je možné je nechat vykastrovat a zda je do té doby musím oddělit, hrozí již teď v tak mladém věku riziko zabřeznutí? A druhý dotaz, je nutné oba nechat přeléčit proti kokcidióze a popř. kdy? Děkuji za odpověď.
Klára Adámková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...29 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty