Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Tereza Hájková
Dobrý den,
Poprosila bych Vás o radu.Mám činčilu s poraněnou čelisti ,tudíž je několikrát denně dokrmovana a dostává 2× denně Meloxidyl.Činčilak po lécích prospívá a snaží se i jist sám. Bohužel, ale,mu začíná poměrně hodně vypadávat srst a to v oblasti stehna levé zadní nožky. Má po cele délce holou kůži.Kůže je čistá, bez šupin,zarudnutí a pod.Chtěla bych se tedy zeptat,zda-li to může být způsobeno stresem,který na nej několikrát denně působí (není příliš socializovan a krmeni stříkačkou nevita), nebo zda by se mohlo jednat o nějaké kožní onem. Děkuji Hájkova

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, máme pejska Chica a v dnešních ranních hodinách jsme byli nuceni pejska odvézt na kliniku Jaggy. Dostal stejný záchvat jako již měl na přelomu listopadu a prosince. Po vyšetření magnetickou rezonancí a odebráním mozkomíšního moku na již uvedené klinice, nám bylo sděleno, že pejsek je zdraví, akorát mu prostě nějaký alergen jednou za čas zaneřádí krev - jakoby otráví a to způsobí jeho neurologické záchvaty ( špatně reagující mozek ). Prý jediná pomoc na tyto záchvaty je nechat ho pročistit infuzemi. Což teda není nic pozitivního, vzhledem k tomu, že nejde záchvaty předvídat. Dále se mu během noci na bříšku objevili puchýřky a na klinice si myslí, že není alergik, ale atopik. Dá se nějak toto vše nějak léčit bez kortikoidů? Prý je možnost udělat testy na alergeny jako u lidí, jde to i na vaší klinice? Chytáme se stébla trávy, ale rádi bychom už konečně pejskovi pomohly. Je to pro nás jak psychicky náročné pro nás i pejska. A to nemluvím o financích.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Kotnourová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Cebáková
Dobrý den,

velice děkuji za vyčerpávajicí odpověď. Musela by kočička nosit ´´krunýř´´? Jak dlouho dopředu je třeba se objednat na kastraci kočičky a provádíte zákroky i o víkendu? Je zapotřebí předtím vyšetření? Je možné se objednat k určenému lékaři?

Předem děkuji.

Jana Cebáková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Cebáková
Dobrý den,

ráda bych nechala sterilizovat roční kočičku, tou nejbezpečnějsí formou. Jaká je cena prosím? Jak by to celé probíhalo? Jaká je rekonvalescence a jsou třeba nutné kontroly?

Předem děkuji.

Jana Cebáková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Renata Sedláková
Dobry den.
Mame doma 2morceci samicky a jednoho samecka.Pokud samecka dam do druhe klece hrozne vyvadeji a chteji byt spolecne,pokud je necham u sebe mame stale miminka.Takze moje otazka je zda se morceci kluci daji vykastrovat jako psi nebo kocouri.
Dekuji moc za radu.
Sedlakova Renata

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Magdalena Baez
Dobrý den,

naše fenka (sib. husky, 13 týdnů) má infekci močových cest, od pana doktora jsme dostali ATB Xiclav, která bere od pátku, vždy půl tablety každých 12 hodin. Protože teď trochu méně pije, asi kvůli té infekci, začali jsme jí do krmiva (ACANA pro štěňata) přidávat trochu masa z konzervy (GranCarno), aby přijímala více tekutin. Od včerejška má průjem, stolice je kašovitá, někdy více, jindy méně, jinak je fenka ale čilá, hraje si a spí normálně, chuť k jídlu má a je to docela raubíř. Chci se zeptat, jestli ten průjem může být kvůli těm antibiotikům nebo třeba i kvůli té konzervě a jak máme dál postupovat.

Děkuji moc za odpověď.

Magdalena Baez

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Trnka BLAŽKOVÁ
Dobrý den,
máme kocourka, 7 měsíců. Kdy jej mohu nechat kastrovat a jaký je ceník? Provádíte také odběr a rozbor krve na toxoplazmozu ? Kocourka máme samozřejmě očkovaného a odčerveného. Přestěhovali jsem se z Krče.
Lenka Trnka Blažková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od pavla schee
Dobrý večer,nechali jsme kočičku vykastrovat před 3 týdny,vše se krásně zahojilo,kočička už běhá po zahradě,ale až moc.Opět běhá za kocourem a já se ptám,,může kočička tzv.mrouskat i po kastraci?Měla jsem za to,že už nebude mít chuť na kocouří páření,nevím zda to tak nazvat,:-)Nebo se něco udělalo špatně?Dokonce jsem si ,všimla,že ji z pochvičky stéká kapička krve,má to tak být,nebo nemá,nebo s ní mám jet na kontrolu na zdejší vet,kliniku ?
Nikdy jsem kočku neměla a na vsi bydlíme krátceDěkuji za radu,schee .

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od JAROSLAVA KORBELOVA
Dobrý den, máme domácí kočičku které je 10 let a během tří měsíců zhubla ze 7 kg na pouhé 1,5 kg přitom pořád jí stejně, možná i více myslíme si že by to mohlo být třeba nějakým parazitem. koupili jsme i tabletky na odčervení ale nic nepozorujem čím by to tety mohlo být děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Miroslav Ježek
Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat, jestli plánujete zavedení prodeje chytrých známek Tag4pets?
Děkuji za informaci.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...28 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty