Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Zuzana Kolková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po aplikaci Advocate se pes nesmí otírat a přijít do kontaktu s vodou. Aplikovala jsem spot on,ale neuhlídala a asi po hodině usnul na zádech. A den na to zmokl. Používáme kvůli vnitřním parazitům, tak se chci zeptat, zda přípravek působí, nebo je třeba aplikovat znovu. Děkuji.
line
Dotaz od Lenka Melicharová
Dobrý den. Mám dotaz. Moje maminka má u sebe mého pejska jménem Ronny a je mu 16 let , je u vás objednaný na operaci 2.8.2016 Ve 13:00. Pejskovi se zhoršilo zdraví , a sotva dýchá. Chtěla bych ho jako majitelka nechat uspat , a moje otázka zní : Jezdíte uspávat pejsky i domů ? Nechci už ho trápit další operací a antibiotiky. Včera jsem s ním byla venku a nemohl chodit , ležel asi 20 minut a pak se zase rozchodil. S maminkou už jsme se rozhodli mu to trápení ukončit. Byli by jste tak hodní a přijeli k nám , nechceme ho stresovat veterinou. Předem moc děkuji za odpověd. Melicharová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Bachmannova
Dobrý večer, potřebuji poradit, protože už jsem zoufalá. Mám tříletého zakrslého králíčka. Kastrován byl v pěti měsících, protože začal bý t vůči mě dominantní a začal si mě značkovat. Po kastraci to vydrželo 2 roky, ale od letošního jara to je zpět. Když je zavřený v kleci tak se vzteká a mlátí s ní. Když ho pustím tak stále běhá za mnou a drápe se mi po nohou a nedej bože když ho chci pohladit tak mi chytá ruku a chce se družit. Pořád mi leze na sedačku a když ho schodím tak jí počůrá. Už nevím co dál. Dokáže te mi poradit? Předem děkuji za odpoveď. Lucie
line
Dotaz od Daniela Dostálová
Dobrý den, doma mám 2 králíčky. Samičku, které je rok a čtvrt a samečka, kterému je 5 měsíců. Chtěla bych se zeptat jak je to s kastrací, aby spolu mohli být bez problému ve výběhu? Stačí kastrovat samečka? Děkuji předem za odpověď, Daniela

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Magdalena Blechová
Hezký den, moc bych Vás chtěla poprosit o radu ohledně morčete (8,5 let). Morče bylo léčeno na svědivou kůži - z zoho plynoucí záchvaty , když se chce morče podrbat (vlny křečí celého těla, lehne a je v bezvědomí) avšak nyní jen málokdy. Léčeno Ivomecem pro podezřní na svrab. Po injekci a koupání v Medivetu apod.stav lepší. Mám Podezření na plíseň či kvasinky. Paní doktorka dále nechtěla léčit. Morče má holou kruhovitou skvrnu na hlavě a pod krkem, svědivá očička a ouška. Nyní když se chce morče podrbat, někdy dostane znovu intenzivní křeč. Přitom se ale nedrbe ani intenzivně. Nutné podotknout, že má slabé zadní nohy, nejspíš kvůli artróze, po injekci Ivomecu a kortikoidů přestalo chodit na zadní. Následně léčeno Meloxidylem, masáží a nyní již chodí. Tak nevím, jestli je problém způsobem nožkami či svědivostí. Prosím co doporučujete? A co může být příčina potíží?
line
Dotaz od Jaroslav Růžička
Dobrý den pejsek mi občas ukradne syrovou bramboru a sežere jí
Tet mi někdo říkal že to je pro psi jedovaté ale slyšel jsem i opačný názor tak jak to tedy je díky za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavlína Oláhová
Dobrý den,
ráda bych poprosila o radu. Máme malou potkaní slečnu Miu a asi před měsícem jsem zjistila, že si vykusuje na přední pravé tlapičce srst. Tlapičku má čistou, krásně růžovou a žádný náznak nějakých stroupků. Nikde na tělíčku nic nemá, dobře jí, hodně pije a je dost akční. Je to u potkanů běžné nebo je potřeba prohlídka u vás na klinice?
Velice děkuji za odpověď.
Hezký večer Oláhová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Milada Vaňková
Dobrý den, tento týden nám zemřel 5-ti měsíční králíček. Když mu byly asi 3 měsíce, tak jsme ho pustili v obývacím pokoji. Po nějaké chvíli začal splašeně běhat a potom upadl na bok, mrskal nohama a pískal. Potom vstal a za chvíli se vše opakovali. Vrátili jsme ho do klece, kde nejdříve seděl skrčený v rohu a tak také po nějaké chvíli začal splašeně běhat, padl na bok a pištěl. Potom se zklidnil a vše bylo v pořádku. Tento týden když jsme ho vypustili v obývacím pokoji, tak se situace opakovala. Začal splašeně běhat, padl na bok, pištěl. Hned jsme ho uklidili do klece. Odjeli jsme do práce a po návratu jsme ho našli mrtvého. Zřejmě tento "záchvat" se opakoval i v kleci, protože tam bylo vše převráceno. Vypadalo to, že králíček měl pěnu u pusy. Mohla byste mi prosím říct o co se mohlo jednat? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem MV

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Kožená
Dobrý den, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za to, že je možné se k Vám v neděli večer objednat na druhý den.
Paní doktorko Sekyrová byla jsem k Vám na včerejšek objednaná, jen jsem se dotazovala ještě skrz internet.
Bohužel králíček nevydržel na Vás čekat.
Už odpočívá v klidu na chatě. děkuji za Vaši péči, omluvu jsem posílala emailem, bohužel jsem neměla sílu telefonovat.

s pozdravem

LK.
line
Dotaz od Lenka Kožená
Dobrý večer,
mám králíčka narozeného loni v březnu, je to samička.
Před měsícem se začala drbat za ouškama a na krku, šli jsme na veterinu, kde nám byla podána antibiotická mastička, poté po poradě od kolegyně, jsme šli na jinou veterinu, kde nám poradili, abychom králíčka ob den koupali ve speciálním šamponu ( od minulého pátku).
Králíčka jsme koupali všehovšudy 3x protože je hodně ve stresu, od podávání antibiotik ( minulé pondělí) králíček nežere granule, ale seno a vodu pil, nyní jsem si dneska všimla, že má průjem, moc nejí a moc nepije. Máme k Vám přijít, nebo se to dá nějak zvládnout domácí léčbou?
Předem děkuji Kožená

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...37 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty