Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Kateřina Prášilová
Dobrý den,
králíček se začal minulý týden ošívat, je neklidný, stále se drbe na ouškách a vrtí hlavou. Dočetla jsem se, že to může být ušní svrab. Než se dostaneme na stanici koncem týdne, jak máme do té doby postupovat (prý pomáhá potírání uší stolním olejem) a může se to přenést i na člověka?
Předem děkuji za odpověd

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
paní doktorko, velice děkuji za odpověď a Váš drahocený čas i přesto, že nejsme Vašimi pacienty jste mi odpověděla. Díky.
line
Dotaz od Hana Springerová
dobrý den,
mám staršího zakrslého králíka, jsem asi pátý majitel a králíček je dost nesocializovaný.
mám ho zhruba měsíc a celkem se zlepšil od doby, co jsem ho převzala z dočasné péče, ale neustále mi čůrá do postele, kdykoli může. Snažím se, aby nebyl na gauči, ale neohlídám to vždy. Jinam po bytě nečůrá, pak jen do klece...můžete mi prosím poradit a říct, proč to tak dělá?
Dále se chci zeptat, je uvedeno v knížce, že vypije králík cca 500 ml vody za den, je to správný údaj? mám dojem, že více pije a více močí...krmím senem, listy pampelišky, občas trochu zrní, salátem...je jedno, zda jde o seno nebo šťavnatou potravu, stále vše vždy velmi zapíjí...děkuju moc springerová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
Dobrý den, prosím pěkně o radu.Už od prosince 2015 bojujeme se záněty močových cest naší 2,5leté králindy. V prosinci krev v moči, apatie, nechut k jídlu, po podání ATB a analgetik výrazné zlepšení a vše v pořádku do února 2016, kdy se vše opakovalo. Byla nasazena jiná ATB, udělán tentgen, kde se zjistil písek v močových cestách. Nasadili jsme nízkokalciovou dietu, ale i přesto se cca po 3 týdnech problémy opakovaně vrací náhlými krvácejícím projevy při močení, občas nacházím i kousky jakoby sliznice nebo sražené krve. Veterinář doporučil pokračovat v dietě a neplašit, že se jen uvolnil nějaký kamínek. Teď už se nám to takhle silně objevilo potřetí a mám obavy, zda není králinda v ohrožení života. O poslední léčby antibiotiky v únoru, kdy opět krvácení vymizelo se pak opakovalo 3x. nemáme tu možnosti kvalitní veterinární péče, prosím poraďte nám ... budu vyhlížet :-)

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kristyna Vasakova
Dobrý den, Měla bych dotaz.. Mám doma 7mi měsíčního kralíčka. Většinu času s námi tráví na gauči a kdykoli jsme doma tak ho necháváme volně venku jen na noc ho dáváme do klece. Ale poslední dobou když je s námi na gauči a bud já nebo přítel se pohneme( tačí se jen lehce nadzvenou, žádné prudké pohyby) tak vždy nadskočí, začne čůrat a do toho utíká. Jsem z toho už celkem na prášky. Xkrát za den čistím gauč a už začal nadskakovat do takových výšek že se mu daří počůrat i zeď. Nevíte náhodou čím to může být a co by proti tomu mohlo pomoci..?

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Markéta Kadrmasová
Chtěla bych poděkovat touto cestou Dr. Lietavcové, Dr. Sekyrové a také pěkné černovlasé sestřičce :-) za péči o naši Lili. Byla na operaci s abscesem pod krkem a vytržení dvou zubů. Lili se daří dobře, vrátila se jí chuť do života. Věříme, že tu s námi ještě pobude, ač je to už starší dáma.
line
Dotaz od Adela Krouzecka
Dobry den,
mam zhruba rok starou kocicku, u ktere nevim jestli byla ockovana, je vicemene v byte, ale cas od casu ji pustime na chvilicku ven ... kazdopadne se ted u ni objevil vytok z oci a nosu, ztraci vahu, je pomerne silne citit navic je pomerne apaticka a zhruba jednou za dva dny zvraci nejakou tekutinu, vypada to jako sliny nemate predstavu cim by to mohlo byt?

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Merhautová
Dobrý den, mám fenu RTW . Je jí 7,5 měsíce, nyní váží asi 36 kg a již začala hárat. Plánuji kastraci asi měsíc po konci hárání tzn. asi na červen. Zaujala mne možnost operace laparoskopicky. Jaká by byla u vás cena za tuto operaci ? Jaká by byla cena klasickou metodou (řezem)? Prosím o cenu kompletní (včetně předoperačních a pooperačních nákladů) . Děkuji Merhautová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Bydžovská
Dobrý den.
Mám 11-ti měsíční fenku, v lednu poprvé hárala, končila v únoru. V posledních pár dnech jsem si všimla, že má slabý výtok (nic z ní nekape, nezanechává po sobě stopy na dece). Výtok je průhledný až vodový bělavé barvy, bez zápachu, homogenní (žádné cucky nebo tak něco). Fenka je aktivní, normálně pije, žere, běhá.... Vypláchla jsem jí to párkrát slabým roztokem Betadiny. Nevím jestli to nemůže být projev falešky nebo vaginitida nebo nedejbože pyometra (v tak malém věku doufám, že ne). Nevím, jestli se mám objednat na veterině, nebo ještě počkat a dál vyplachovat (při zhoršení samozřejmě tryskem na veterinu).
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Václava Kožnarová
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, mám kocoura s cukrovkou a poslední dobou máme problém s aplikací inzulínu, začal se chovat agresivně a injekci pícháme i několikrát, než se podaří všechen inzulín dostat pod kůži. Je to velice stresují pro mě i pro kocourka. Předem děkuji za radu.
kožnarová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...35 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty