Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Jaroslav Růžička
Dobrý den pejsek mi občas ukradne syrovou bramboru a sežere jí
Tet mi někdo říkal že to je pro psi jedovaté ale slyšel jsem i opačný názor tak jak to tedy je díky za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavlína Oláhová
Dobrý den,
ráda bych poprosila o radu. Máme malou potkaní slečnu Miu a asi před měsícem jsem zjistila, že si vykusuje na přední pravé tlapičce srst. Tlapičku má čistou, krásně růžovou a žádný náznak nějakých stroupků. Nikde na tělíčku nic nemá, dobře jí, hodně pije a je dost akční. Je to u potkanů běžné nebo je potřeba prohlídka u vás na klinice?
Velice děkuji za odpověď.
Hezký večer Oláhová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Milada Vaňková
Dobrý den, tento týden nám zemřel 5-ti měsíční králíček. Když mu byly asi 3 měsíce, tak jsme ho pustili v obývacím pokoji. Po nějaké chvíli začal splašeně běhat a potom upadl na bok, mrskal nohama a pískal. Potom vstal a za chvíli se vše opakovali. Vrátili jsme ho do klece, kde nejdříve seděl skrčený v rohu a tak také po nějaké chvíli začal splašeně běhat, padl na bok a pištěl. Potom se zklidnil a vše bylo v pořádku. Tento týden když jsme ho vypustili v obývacím pokoji, tak se situace opakovala. Začal splašeně běhat, padl na bok, pištěl. Hned jsme ho uklidili do klece. Odjeli jsme do práce a po návratu jsme ho našli mrtvého. Zřejmě tento "záchvat" se opakoval i v kleci, protože tam bylo vše převráceno. Vypadalo to, že králíček měl pěnu u pusy. Mohla byste mi prosím říct o co se mohlo jednat? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem MV

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Kožená
Dobrý den, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za to, že je možné se k Vám v neděli večer objednat na druhý den.
Paní doktorko Sekyrová byla jsem k Vám na včerejšek objednaná, jen jsem se dotazovala ještě skrz internet.
Bohužel králíček nevydržel na Vás čekat.
Už odpočívá v klidu na chatě. děkuji za Vaši péči, omluvu jsem posílala emailem, bohužel jsem neměla sílu telefonovat.

s pozdravem

LK.
line
Dotaz od Lenka Kožená
Dobrý večer,
mám králíčka narozeného loni v březnu, je to samička.
Před měsícem se začala drbat za ouškama a na krku, šli jsme na veterinu, kde nám byla podána antibiotická mastička, poté po poradě od kolegyně, jsme šli na jinou veterinu, kde nám poradili, abychom králíčka ob den koupali ve speciálním šamponu ( od minulého pátku).
Králíčka jsme koupali všehovšudy 3x protože je hodně ve stresu, od podávání antibiotik ( minulé pondělí) králíček nežere granule, ale seno a vodu pil, nyní jsem si dneska všimla, že má průjem, moc nejí a moc nepije. Máme k Vám přijít, nebo se to dá nějak zvládnout domácí léčbou?
Předem děkuji Kožená

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Daniela Dostálová
Dobrý večer, jdu si k Vám pro radu. 7. května běhala moje králičí holka Dona po zahrádce a já jsem jí na chvilku zpustila z očí. Když jsem se vrátila, tak ležela vyděšená u země, tak sem na ní promluvila a ona vystřelila jako blázen a běžela roztěkaně domu. Pak se uklidnila, tak jsem jí prohlídla a nedošlapovala na zadní pravou nohu. Nejspíše se zasekla o plot. Hned jsem jí vzala na nejbližší veterinu. Tam jí paní doktorka nohu prohmata, vyšetřila. Zlomené to prý nemá, že je nejspíše noha pohmožděná. Dona dostala injekci proti bolesti a 2x na doma sirup proti bolesti do tlamičky. Po injekci na nohu normálně šlapala, ale když přestala působit tak opět kulhala. Jinak se nohou drbe, když se snaží panáčkovat tak občas spadne. S jídlem ani pitím problém nemá a je čilá. Dneska už je to třetí týden a zlepšení trošku je, už na nohu letmo došlapuje, i když pořád kulhá a zdá se mi, že nohu má takovou vybočenou, vykloubenou při pohybu. Klidový režim má po celou dobu. Nevíte o co by se mohlo jednat, případně jak dlouho by mohlo trvat hojení? Děkuji předem za odpověď, Daniela.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kateřina Prášilová
Dobrý den,
králíček se začal minulý týden ošívat, je neklidný, stále se drbe na ouškách a vrtí hlavou. Dočetla jsem se, že to může být ušní svrab. Než se dostaneme na stanici koncem týdne, jak máme do té doby postupovat (prý pomáhá potírání uší stolním olejem) a může se to přenést i na člověka?
Předem děkuji za odpověd

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
paní doktorko, velice děkuji za odpověď a Váš drahocený čas i přesto, že nejsme Vašimi pacienty jste mi odpověděla. Díky.
line
Dotaz od Hana Springerová
dobrý den,
mám staršího zakrslého králíka, jsem asi pátý majitel a králíček je dost nesocializovaný.
mám ho zhruba měsíc a celkem se zlepšil od doby, co jsem ho převzala z dočasné péče, ale neustále mi čůrá do postele, kdykoli může. Snažím se, aby nebyl na gauči, ale neohlídám to vždy. Jinam po bytě nečůrá, pak jen do klece...můžete mi prosím poradit a říct, proč to tak dělá?
Dále se chci zeptat, je uvedeno v knížce, že vypije králík cca 500 ml vody za den, je to správný údaj? mám dojem, že více pije a více močí...krmím senem, listy pampelišky, občas trochu zrní, salátem...je jedno, zda jde o seno nebo šťavnatou potravu, stále vše vždy velmi zapíjí...děkuju moc springerová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
Dobrý den, prosím pěkně o radu.Už od prosince 2015 bojujeme se záněty močových cest naší 2,5leté králindy. V prosinci krev v moči, apatie, nechut k jídlu, po podání ATB a analgetik výrazné zlepšení a vše v pořádku do února 2016, kdy se vše opakovalo. Byla nasazena jiná ATB, udělán tentgen, kde se zjistil písek v močových cestách. Nasadili jsme nízkokalciovou dietu, ale i přesto se cca po 3 týdnech problémy opakovaně vrací náhlými krvácejícím projevy při močení, občas nacházím i kousky jakoby sliznice nebo sražené krve. Veterinář doporučil pokračovat v dietě a neplašit, že se jen uvolnil nějaký kamínek. Teď už se nám to takhle silně objevilo potřetí a mám obavy, zda není králinda v ohrožení života. O poslední léčby antibiotiky v únoru, kdy opět krvácení vymizelo se pak opakovalo 3x. nemáme tu možnosti kvalitní veterinární péče, prosím poraďte nám ... budu vyhlížet :-)

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...36 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty