Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Lucie Bittnerová
Dobrý den,

naše morčátko občas už 2 dny dělá pusinkou, jako když má něco přilepeného nebo mu něco v pusince vadí. Nedělá to moc často. Normálně jí a dokonce jí i tvrdý chleba. Co by to mohlo být? Začalo to z ničeho nic. Máme vyčkat? Popřípadně, je možné odstranit zaraženou věc bez narkózy i když je zřejmě někde u zadních zoubků? (morčátko má již 4 roky a mělo již 2 narkózy).

Děkuji předem za odpověď.
line
Dotaz od Anastasiya Stetsiy
Dobrý den, před týdnem jsem si pořídila 2 potkany ze zverimexu. Ze začátku bydleli v pilinach, ale všimla jsem si, že začali oba kýchat, pak jsem jim vyměnila podestýlku za jinou, ale stále kýchají, nevím zda je to v pořádku nebo z čeho by to mohlo být. Krmím je normálním krmivem + ovoce a zelenina. Děkuji za odpověď. Stasy

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Anna Šindlerová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se k Vám mám dostavit či stačí dosavadní léčba. Navštěvuji veterinární ordinaci v ulici Tererova s léčbou morčátka. Již po 3 má za sebou zápal plic. Nyní se mi to zdá bohužel horší a poprvé mi nechce nic snít. Nejí již druhý den. Podáváme nyní od 2.1. enrobioflox, jak nám bylo předepsáno. Není v průvanu, okno které by se na ní otevíralo v místnosti ani není, naopak je v chodbičce s topením. Děkuji Šindlerová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, máme opět problém se srstí našeho pejska Chica. Škrábe se až je zarudnutý a místy rozškrábaný do krve. Jako krmivo používáme Acanu. Na netu jsem se dočetla o krmivu PRO-VET ULTIMATE, které je pro alergiky. Prodáváte ho také nebo máte nějaké obdoné krmivo? Vyzkouošíme opravdu již cokoliv.

S pozdravem Kotnourová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Nováková
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda může mít morče absces v oblasti julinky, bolí ji to, občas pokníkává.Žere,pije,běhá,reaguje normálně jinak.Děkuji za odpověď Petra Nováková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jitka Kopecká
Navštěvujeme kliniku s kočkou Fatimou v rámci chemoterapie, denně bere prednison. V posledních 3 dnech začala pouštět srst v chuchvalcích, už má místa zcela bez srsti, šrábe se. Souvisí toto s léčbou? Byli jsme informováni, že kočky na chemoterapii nemají takto reagovat.
Děkuji Kopecká

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Vojtová
Dobrý den,
koncem ledna 2015 pojedeme s králíky na Mistrovství Evropy v králičím hopu do Švýcarska a teď řešíme trochu legislativní otázky ohledně očkování a čipování. Vynořila se informace, že nezaměnitelné označení (čip, tetování) není sice vyžadováno ve Švýcarsku, ale v Německu, kterým budeme projíždět. Chtěla bych se zeptat, kde lze tuto informaci nejlépe ověřit a pokud by byla pravdivá, kolik stojí na Vaší klinice čipování králíka. Případně, co si myslíte, že je pro zvíře měně škodlivé, nebezpečné či prostě nepříjemné, zda čip, nebo tetování.
Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď,
Petra Vojtová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Helena Procházková
Dobrý den,
mám 2 roky staré morče, trpí plísněmi dle vet. lékaře, koupu ho čas od času v roztoku s Imaverolem, to pomáhá. Z ničeho nic jsem si ale všimla, že mu na hřbetě vyrostla malá bulka velikosti 1x1cm nebolestivá na pohmat a je tvrdá a fialová. Co myslíte že by to mohlo být? A když neroste je možné jí neoperovat? Nechci morčátko stresovat operací... Děkuji moc Procházková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kamila Meclova
Dobrý den,

ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu.

Ráda bych znala Váš odborný názor na kastraci fenky MOK (necelé 4 roky) trpící falešnou březostí...je dle Vás kastrace ze zdravotních důvodů nezbytná? V případě, že by se mi podařilo např. pomocí homeopatik zmírnit či zcela zapudit projevy falešné březosti - vyhnu se případným zdravotním potížím, které jsou s faleškou spojené?
Vzhledem k né zcela příznivým výsledkům DKK a zdravotním problémům v pubertálním věku, jsem se rozhodla fenečku nezatěžovat chovem.

V případě provedení tohoto zákroku vyloučím tím úplně (i vzhledem k věku a již proběhlému hárání) rakovinu mléčných žláz atd?

Dále bych se ráda zeptala, jaký typ zákroku preferujete nejen z hlediska rekonvalescence? Provádíte u Vás i laparoskopický zákrok + v případě, že ano, dochází k vyndání vaječníků i děloha nebo pouze vaječníků? Je možné v případě laparoskopie přišít i žaludek nebo tyto úkony nelze spojit?

Dále je v případě laparoskopické kastrace nižší riziko vedlejších účinků jako je inkontinence nebo je to pouze otázka hormonů a sázka do loterie?

Prosím,o cenu zmiňovaných úkonů.

Předem velmi děkuji za brzkou odpověď, Váš čas a přeji spoustu spokojených pacientů a také páníků a paniček:-)

Hezký den.


K.Meclová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Schreiberová
Dobrý den,
mám problém se svým králíčkem. nejspíš má rýmu často frká a má mokrý nosánek a "tváře" a má jakoby plný nos bílou tekutinou. Problémy má už 3. den a tak bych se chtěla zeptat jestli je návštěva veterináře a tím pádem léčba antibiotikynutná? A také jak se pohybují ceny za vyšetření a případnou léčbu králíčka?
Mockrát Vám děkuji za opověď,
Schreiberová Lucie

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...26 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty