Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Helena Procházková
Dobrý den,
mám dotaz ohledně mého rok a půl starého morčáka. Bolestivě kvíká když tlačí bobky. Koukala jsem se a má jakoby odřeného pindíka a řitní otvor je povleklý jakoby stroupkama bílo- žlutýma. Krvavé to není a bobky má normální i chová se normálně. je veselý, žere a válí se. Dělá mi to starost odjíždím teď na týden pryč a nemohu tudíž k vám zaskočit. Je možné na to něco dát? Mám doma např. Infadolan. Bolestivé na dotyk to není. Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Renáta Pišínová
Dobrý den, naše 4letá kočička má již přes půl roku nejspíš ošklivé "rány" na krku , přes léčení antibiotiky i nasazení diety kvůli podezření na potravinovou alergii, se jí místa stále nehojí a kočička si je neustále škrábe a líže. Navíc si začala více lízat bříško a končetiny. Máme velké podezření, že se jedná o psychický problém. Ošklivé rány jsme jí obvázali šátkem, aby si je nelízala a neškrábala tak se jí konečně hojí. Moc děkujeme za radu, jestli máme být trpěliví nebo raději navštívit Vaši kliniku.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kristýna Kubicová
Dobrý den, máme králíčka cca 1-2 měsíce starého, k němu jsme pořídili tři měsíce starého. Měla to být samice, ale bohužel se paní ve zverimexu spletla. Dva týdny byli v pohodě a dnes se poprali. Myslíte, že pomůže, když je nechám vykastrovat? Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Kubicová K.
line
Dotaz od Helena Ambrožová
Dobrý den,
máme 4 letá morčátka a jedno před měsícem přestalo žrát. Morčátko bylo v anestezii vyšetřeno a přerostlé zoubky nemá. 2 dny bylo na kapačkách, dostávalo tekutou stravu z injekční stříkačky. Když jsme přešli zpět na běžnou stravu, hrozně u toho skřípala zuby. Nyní trochu žere (skřípání zubů jen občas), ale bohužel nepije (pojím ji ze stříkačky), nepřibírá na váze. Při žraní se zakousne například do mrkve a pak divně cuká hlavou, je pro ní nemožné to ukousnout. Když ji stravu podržím, tak ji spíše utrhne než ukousne. Dnes jsem ji stravu nakrájela na malinké kousky a bylo vidět, že to pro ni bylo jednodušší. Pravidelně podáváme tvrdé pečivo, granule i větvičky, nyní v tomto stavu ani toto neodmítá a chroustá to. Nemáte prosím nějaké podobné zkušenosti? Jsme už bezradní.... Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Miriam Kubičková
Dobrý den,
předem se omlouvám za dotaz. Ale včera jsme byli s naším morčátkem u vás. Má zánět pysku. Byla nám doporučena mastička, ale i antibiotika. A protože při užívání atb může dojít i ke komplikacím, a já nevím, zda bych se mohla včas a zvlášť napadne-li sníh, k vám při své invaliditě dostavit, zeptám se. Doslýchám i dočítám se, že při zánětu pysku se běžně atb nepředepisují, chctěla bych ještě než začnu s léčbou vědět, jestli je užívání atb, navíc bez doporučovaných probiotik, skutečně nezbytné. Moc se o morčátko bojím. Děkuji za odpověď. A samozřejmě za ošetření.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den,
tak Chico i po změně léků (z prášků na sirup) stejně kadí krev. Zvrací méně, ale více kadí čirý šlem s krví. A to i přes, že mu dáváme probiotika v pastě.

Kotnourová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jaroslav Růžička
Dobrý den je možné že když pejsek bere Rimadyl tak stolice je jako kaše (nemyslím průjem) díky za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Chlapíková
Dobrý den,
dnes jsme byli na broušení zubů s činčilou. Jelikož má i přerostlé kořeny dostala i analgetika meloxidyl 1,5 s dávkováním 0,4ml 2xdenně. Jelikož se o našeho činčiláka velmi bojím a na internetu jsem našla jen velmi zkreslené informace o meloxidylu, prosím o zhodnocení, jestli toto dávkování odpovídá (váží cca 610g).
Mockrát Vám děkuji za pomoc a odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavla Chrupková
Dobrý den,chtěla jsem se prosím zeptat. Mám fenku shit tzu 3 roky. Kolik by stála laparoskopická kastrace. A kdy je zákrok vhodný,ted zrovná bude končit hárání. Děkuji za odpověd s pozdravem Chrupková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Karolína Brejchová
Dobrý den,
3 letá kočička, žijící v bytě nikdy nebyla venku si začala vykusovat kousky chlupů u drápků na zadních tlapkách. Poranění je drobné, ale krvavé, žádné zarudnutí kolem místa poranění není. Při pohmatu neprojevuje zvýšenou citlivost.
Prosím o radu jestli stačí trpělivost a dohled nebo raději navštívit specialistu.
Děkuji. S pozdravem K.B.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...33 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty