Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Alice Pechová
Dobrý den, máme zhruba půlroční kočičku, od které nechceme koťata. Rádi bychom ji nechali co nejdříve vykastrovat (odjíždíme na venkov).Je to už v půl roce možné? Samozřejmě bychom chtěli, co nejšetrnější zákrok,ale zároveň i bezpečný (zabřezla nám kočka po kastraci). Při laparoskopické operaci se odstraňuje i děloha?Co to znamená mikrochirurgická kastrace? Jaká je cena laparoskopické a "normální" kastrace? A poslední dotaz :-) S jakou čekací dobou máme na vaší klinice počítat.
Díky za odpovědi!
Pechová
line
Dotaz od Katarína Kostecká
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je potrebné podať králikovi pred cestovaním (cca 6 hodín vlak/bus)nejaké uklidňující léky? Alebo máte nejaké rady ako v pohode takúto cestu zvládnuť? :-)
Za odpoveď ďakujem
line
Dotaz od Václav Raus
Dobrý den, chci se zeptat zda provádíte kastraci samců morčat, popořípadě jaká je cena a jak to probíhá. Děkuji za odpověď Raus

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Hana Straková
Dobrý den, mám osmimesicni fretku. Strašně se drbe a začíná si některá místa na hřbetě vylisovat. Koukala jsem se tam a vypadá to, že má suchou kůži. Tak nevím co s tím.
Děkuji za odpověď. Straková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ildikó Fejes
Dobry den, pani Minarikova,

Dekuji za odpoved. Avsak me s te s tym nepomohli, totiz ja jsem se ptala na cestovani s KRALIKEM, nikoli se psem.
Dekuji.

S pranim hezkeho dne

Ildikó Fejes

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Janků
Dobrý den,

máme samečka zakrslého králíka, 9 měsíců starého, nekastrovaného. Už pár měsíců se u něj opakují "záchvaty", kdy králíček přepadává dozadu nebo začne zmateně chodit pozpátku, vypadá to, jako by se něčím dusil. To trvá cca 30 vteřin, pak se králíček uklidní a dál se chová normálně. Tyto záchvaty se opakují cca jednou za měsíc až měsíc a půl. Na veterině jsme už samozřejmě byli, ale veterinář na nic nepřišel, králíček vypadá naprosto normálně. Nemá ani rýmu, nekýchá. Posledních pár týdnů jsme však zaznamenali zvuk, který králíček vydává v klidovém stavu, pouze když leží, připomíná to holubičí vrkání. Nevím, zda by to mohlo souviset s jeho potížemi. Králíček je jinak aktivní, žere všechno a nechová se jakkoliv zvláštně. Záchvat se objeví vždy nečekaně, pouze když králíček zrovna odpočívá. Bylo by možné říci, o co se jedná?

Veterinář nám mimo jiné řekl, že by bylo potřeba udělat detailní vyšetření, ale že nám to moc nedoporučuje, protože tato vyšetření (odběr krve, RTG apod.) stojí několik tisíc a není jisté, že by pomohla k odhalení příčiny. Ráda bych se tedy zeptala, v jaké cenové výši se vyšetření pohybují u vás? Moc děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Tereza Maňáková
Dobrý den,
před týdnem jsem byla s osmákem na broušení zubů, paní doktorka mu musela dva vytrhnout. Osmák od té doby nezačal úplně jíst – někdy nechce granule, někdy nechce vločky a někdy odmítá i příkrm – osmizrnnou nemléčnou kaši (někdy to ale vcelku normálně jí, i když granule dost drobí). Zřejmě jí jen když má velký hlad? Máme se s ním zastavit? Nebo je potřeba počkat, až dorostou vytržené zuby a začne jíst normálně? Už v době broušení neměl úplně dobrou váhu, zřejmě ještě trochu zhubnul. Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ildikó Fejes
Dobry den,

chystame se na dovolenou do Svycarska (autem) a chteli bychom vzit Tapsiku (kralika) sebou. Potrebuje nejaky cip, nebo staci ockovaci prukaz, do ceho lepite papir z injekce?
Predem dekuji za odpoved a preji hezky den.

S pozdravem

Ildikó Fejes
773 632 740
fejes.ildiko84@gmail.com

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Tomáš Pištínek
Dobrý den,
v neděli 29.1. jsem byl u doktorky Lietavcové s morčetem na broušení zubů. Příjem potravy se zlepšil, morče jí zeleninu i seno. Řídkou stolici nahradily obvyklé tmavé bobky. Na co se chci zeptat: je v pořádku, že moč je nyní asi čtyři dny barevně výrazná, tmavě oranžová až nahnědlá? Od dnešního dne jsem kvůli zoubkům začal podávat doporučená antibiotika Marbocyl P 20 mg (polovina tablety denně). Předem děkuji za odpověď.
Tomáš Pištínek

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dana Holatová
Dobrý den,
máme kočičku, je jí asi 9 měsíců (nalezena v červenci), očkovaná, odčervená, prospívá dobře, zatím je stále doma. Zhruba před Vánoci začala s mrouskáním a s malými přestávkami to trvá stále - tedy už přes měsíc. Pomůže kastrace? A kdy se objednat, když by při tom neměla mrouskat - ale to neodhadneme, zatím je to pořád (((
Děkuji Vám za radu

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...41 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty