Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, případně bychom chtěli vyzkoušet jedno z těchto krmiv Acana Dog Lamb & Okanagan Apple, Acana Dog Pacifica, Acana Dog Ranchlands.

Kotnourová
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den,
Chico již 3/4 roku bere prášky na alergii. Poslední dobou hlavně v noci cca 2x do týdne trpí průjmy. Po takové noci s průjmem, je druhý den ok a stolice je normální. Dle vážení u Vás i zhubnul, je to způsobeno tím, že přijímá menší množství granulí, nechce více. Sežere max 1/3 denní dávky a to už opravdu musí být. Zase se začíná více drbat, tak nevím zdali je to způsobeno dlouhodobým užíváním léků ( přestávají mít ten správný účinek ), jiné roční období nebo by bylo potřeba změnit granule. Vzhledem ale k jeho potravinové alergii nevím, zdali to je dobrý nápad.
Děkuji za odpověď Kotnourová
line
Dotaz od Dominika Malačková
Dobrý den,
mám 2 letého osmáka (dva), ale jeden z nich je velmi nemocný, nevím co mu je. Možná kokcidioza, ale to už by bylo asi stejně pozdě. Ještě předevčírem byl Jerry ok, čilej jako vždy ale včera to začlo. Je malátný, příjde mi, že mu víc padají chlupy a nějak jakoby nemohl pořádně chodit, lezl, ale jde fakt vidět, že mu něco je, je lehkej jak pírko a jak tělo bez duše. Tom je v pořádku je hyperaktivní jako vždy. Prohlédla jsem ho a nikde nic neměl. U vet. jsme byli, ten u nás nám dal jen vitamíny a pan Kulíšek ze Znojma mu dal injekci od bolesti. Před 3 týdny mi umřel králíček na kokcidiozu. Máme i druhého a ta to také nechytila a je ok. Radila jsem se i s různými chovateli a ti měli podezření na zoubky, pan Kulíšek se jen podíval a prohmatal a nic. Po delším prozkoumání konstatoval, že to bude nadmutým bříškem. Nahmatal mu nahromadene bobky, nafoukle brisko. Masíroval mu bříško a Jerrymu to dělalo moc dobře. Držel jak přibitej hřebík. Takže dostal injekci od bolesti a aby ho to postavilo na nohy a dostal chut zrat. Největší pravděpodobnost byla, že se někde uhodil, špatně spadl a teď ho to bolí. On jakoby chtěl přijmout potravu, ale nemůže, nejde mu to. Ale uvolnilo se mu bříško, bobkoval a čůral, ale začal "kňučet". Od odpoledne střídavě spí a když se probere kňourá bolestí. Volala jsem Kuliskovi a rikal, ze mame pockat, ze uz s nim stejne nemuze nic delat. Jenže teď už se ani nehne z pelíšku, jako by měl kokcidiozu uz ani neprijme vodu, neotevre oci, zacina byt jen na jednom miste, ted jsem ho mela v dlani a nema vubec zadnou silu a je cim dal vic studeny. Než mi odepíšete bude už asi pozdě, ale nevzdávám to. Moc prosím o odpověď, děkuji. Malačková D. s Jerrym.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Sofi Dobrynina
Dobrý den,
Mám doma činčilu a už několik dní má velmi jemný a mazlavý trus, který se mu lepí i do kožíšku. Nejdříve jsem myslela, že je to kvůli jídlu, které mu dávám ( je v tom namíchaných hodně oříšků, rozinek atd.) tak mu již 3. den dávám jenom klasické palety, seno a vodu. Myslela jsem, že to bude lepší, ale není. Na internetu jsem se dočetla, že pomáhá spálený toust, ale ten mi také nepomohl. Nevím, co mám dělat, nelepší se to. Trus je měkký, mazlavý a zapáchající. Není to však 100% průjem.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Barbora Svobodová
Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat na cenu,prohlídka a krácení řezáků u králíka,děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lili Grosserová
Dobrý den. Již potřetí má naše půlroční kotě giardie. Vždy po dobrání antibiotik je stolice negativní, po 3 týdnech zase začne průjmovat a následují antibiotika. Není známá jiná léčba než soustavné podávání abtibiotik a neubližuji tím kotěti, když má opakovaně ATB? Poraďte mi prosím taky vhodnou stravu, momentálně žere granule a kapsičky Leonardo, občas vařené kuřecí maso. Děkuji.G

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Lerchová
Dobrý den, potkanka se mi začala dost naklánět, až jako chodit po levé straně.Nají seoběmi, ale občas si uleví a drží to v jedné, vyleze ven, dělá všechno nermílně jen některou dobu je to horší. Mám podezření ,že je něco špatně ve vnitřním uchu. Určitě se v týdnu objednám jen chci vědět zda-li bude potřeba udělat rtg , abych počítala s financemi?! Jinak je zdravá , narozena 2.2013.Děkuji Lerchová
line
Dotaz od Amaranta Losíková
Dobrý den,

máme 5,5letého morčecího samečka. Má poměrně velký kámen v močovém měchýři (občas čurá krev, užívá léky proti bolesti). Jedinou možností je pro něj operace, máme ale strach, už kvůli věku. A nejen to, už jednou byl jednou operován (kvůli jinému problému), operaci a narkózu velmi špatně snášel - velmi pomalu se probouzel, tři měsíce nechtěl sám jíst. Proto máme strach, zda ho další operací nebudeme jen trápit.
Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Simona Šatná
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ještě na cenu kastrace králička. Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eva Radová
Dobrý den, byla jsem u Vás na kontrole v pátek s 4 měsíčním štěňátkem. Dostal prášek na odčervení a od té doby má neskutečnou srágoru (což chápu, že je po tom prášku normální). Včera jsem mu už dala 2x 2 tablety černého uhlí...ale pořád se mu to nelepší. Jak dlouho cca to může trvat, resp. kdy už mám přijít za Vámi ?
Děkuji Evka

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...31 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty