Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Tomáš Pištínek
Dobrý den,
v neděli 29.1. jsem byl u doktorky Lietavcové s morčetem na broušení zubů. Příjem potravy se zlepšil, morče jí zeleninu i seno. Řídkou stolici nahradily obvyklé tmavé bobky. Na co se chci zeptat: je v pořádku, že moč je nyní asi čtyři dny barevně výrazná, tmavě oranžová až nahnědlá? Od dnešního dne jsem kvůli zoubkům začal podávat doporučená antibiotika Marbocyl P 20 mg (polovina tablety denně). Předem děkuji za odpověď.
Tomáš Pištínek

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dana Holatová
Dobrý den,
máme kočičku, je jí asi 9 měsíců (nalezena v červenci), očkovaná, odčervená, prospívá dobře, zatím je stále doma. Zhruba před Vánoci začala s mrouskáním a s malými přestávkami to trvá stále - tedy už přes měsíc. Pomůže kastrace? A kdy se objednat, když by při tom neměla mrouskat - ale to neodhadneme, zatím je to pořád (((
Děkuji Vám za radu

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Yvetta Kaizrova
Dobrý den
máme doma 11 letého kocoura a byla zjištěna cukrovka. Podáváme 2 x denně CANINSULIN
ráno a večer. Před podáváním se trochu nají. Mám dotaz, zda se může podávat jídlo i po podání CANINSULINU. Ráno jí opravdu málo a do večera by hlady nevydržel.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Jelínková
Dobrý den, králíček Teddy, 4 roky,samec nekastrovaný. Od druhého broušení zadních zubů(cca 1 rok), primárně přijímal dobrovolně instantní Rodicare stříkačkou (+jablko,listy bílé kedlubny,sušený rohlík - seno nejedl nikdy). Přírůstek na váze z 1600g na cca 2kg v průběhu 6 měsíců. Aktuálně je 16.den po třetím broušení + extrakci 3 zadních zubů. Po zákroku nasazen Degan,Ranital,Loxicam. Z původní váhy cca 2kg pokles na 1700g. Předpokládám další pokles váhy. Po třech dnech zlepšení,následně zhoršení-bublání v bříšku, intenzivně překusuje na prázdno, nejí a rázně odmítá dokrmování. Po dvou dnech opět zlepšení po dobu cca 5 dnů. Uplynulé 2 dny se situace spíše zhoršuje. Zcela odmítá dokrmování, občas kousne do rohlíku,jablka a listu kedlubny. Většinu dne spí, ale vylučuje normálně s ohledem na velmi nízký příjem(bez průjmu, střídavě menší a velké bobečky). Zvažuji opětovné nasazení léků, ale nevidím smysl. I přes evidentní celkové vysílení bojuje statečně a zpravidla je úspěšný až několikátý pokus a to pouze částečně. Existuje ještě nějaká ne-invazivní metoda zvýšení chuti k jídlu? Případně osvědčená potravina, tekutina, která neuškodí a mohla by pomoci( např. nepodložená informace o účincích sojového mléka?) Roztok Kulíšek vyzkoušen, ale bez efektu. Je citlivý na změny a zavodnění při několikadenní hospitalizaci by bylo nereálné. Nevím, jak si počínat dále. Předem moc děkuji za odpověď a srdečně zdravím, Lucie J.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Matysková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jste se již na vaší klinice či někde jinde setkali u králíčků s Cushingovým syndromem?

Před dvěma měsíci jsme si k sobě domů vzali králíčka, kterého se chtěl někdo zbavit. Tehdy měl 1,9 kg. Celkově byl ale špatně živený, pohublý, ale měl kulaté a tučné bříško. Doma všude dělal loužičky (mohlo to být pouze značkování, protože máme ještě kastrovanou samičku), pil celkem dost, měl stále hlad a rychle mu ubývala váha. Doktor pak konstatoval, že je dehydrovaný, což nikdo nechápal, protože pil velice často a také často dělal loužičky. Díky dehydrataci mu nebyl schopný 2x odebrat krev na biochemii. Jednou se to však povedlo a podruhé jen z části. Navzdory tomu všemu byl velice čilý a hravý. Během dvou měsíců však zhubl 0,5 kg, měl tedy 1,45 kg. V pátek 20.1.2017 byl na kastraci, vše proběhlo dle doktora bez komplikací, a když jsme si ho dovezli domů, tak spapal celou mističku s granulkama, seno a také se napil. V noci už to bylo horší, seděl na jednom místě a musela jsem mu nabízet jídlo a pití přímo k čumáčku. Ráno jsme jeli na kontrolu, rána po zákroku byla v pořádku, teplotu neměl, jen vypadl unaveně. Přes noc ztratil opět 50g (zřejmě vody). Doktor ho opět zavodnil, dal nějaké minerály a injekci na bolest s dalšími léky na doma. No a pak to šlo celkem z kopce. Lucky byl po 2 hodinách od kontroly apatický nebyl schopný už ani polykat dokrmování. Volali jsme na vet a pan doktor říkal, že nic víc udělat nemůže - máme ho zkusit nechat odpočinout, že toho třeba tolik nenaspal...Bohužel králíček zemřel. Nechali jsme provést pitvu a pan doktor nám řekl, že dle nálezu na nadledvinkách je příčinou CUSHINGŮV SYNDROM.

Hledala jsem o tom různé články, i zahraniční, ale nic, co by se týkalo syndromu a králíčků. Proto sháním informace jinde.

Děkuji předem moc za Vaši odpověď.

S pozdravem
Matysková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Miriam Kubičková
Dobrý den,
při stříhání drápků a kontrole tlapek jsme si všimli, že na pravé vnější straně pravé tlapky má malý výrůstek. Původně jsme mysleli, že je to zaschlé hovínko ale když jsem to chtěla odstranit, vykvikl. Vím, že se morčatům dělají někdy otlaky, měla to podobně i morčice, kterou vlastní jiný člen rodiny . Adámek tlustý není, podestýlku má měkkou. Výrůstek není zvlášť veliký, Adámek žere, je celkem veselý, přesto bych se ráda zeptala, co by to mohlo být a jestli je možné to nějak podomácku ošetřit. Je tu totiž problém, že manžel běhá teď sám po vyšetřeních a k tomu pracuje, dohání čas a vrací se až po osmé hodině. večer Já zase jsem na vozíku a ani kdybych sehnala doprovod, ve sněhu je zkrátka vozík nepojízdný. Auto nemáme, ale bydlíme pár minut od vás. Nikoho, kdo by nás zastoupil nemáme. Když doporučíte návštěvu, nehrozí nějaké riziko z prodlení, pokud bychom termín museli tedy oddálit, až se v rodině a s počasím situace zlepší? - Prosím o radu a moc děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ivana Smělá
Dobrý den, u mého psa křízence beagla 10 let byla v září zjištěna leukemie, nyni během asi týdne oslepl, jedno oko ma jakoby vypoulené, muzete to mít souvislost s leukemiíí? pes zatim normalně žere, pije, se slepotou se srovnal velice dobře, pořad vyžaduje procházky, venku je mu nejlíp, protože si může , zastopovat., tak nevím, jestli se nemohla stát někde chyba, přestože mu byl odběr dělán 3 krát, na oci dostal atb kapky a na leukemii dostavá kazdý třetí den atb, děkuji za vas nazor Smělá

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Romana Kačírková
Dobrý den,
máme 8 -letou samičku králíka, která má zánět ledvin. Od 9.1. se léčí , dostává léky na podporu peristaltiky, protože přestala jíst a je nutno ji denně asi po dobu 14 dní aplikovat injekčně atb. Bohužel by jsme teď měli odjet na týden do zahraničí a chtěla jsem se zeptat, zda je u vás možná hospitalizace a kolik by přibližně stála. Pořád zvažujeme, že by jsme si ji vzali sebou, ale bojím se případných zdravotních komplikací, které by mohly nastat a já ji tam nemohla nijak pomoc.
Děkuji.
Kačírková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Matysková
Dobrý den,

než jsme se přestěhovali do Českých Budějovic, chodili jsme vždy s králíčky k Vám, k paní doktorce Lietavcové. Nyní máme jednoho nového člena rodiny, samečka zakrslého beránka, který půjde na kastraci. Bylo nám řečeno, že se u samečků běžně dělá kastrace bez stehů. Docela mě to znepokojilo, tak jsem se chtěla zeptat na Váš názor. Chodíme na veterinární kliniku Aurumvet.

Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem Matysková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Rozenbergová
Dobrý den, děkuji za odpověď, ale té mrkve nesní mnoho, napáječka funguje to jsem kontrolovala. Jenom to není 10 týdenní ale 10 měsíční králíček. Moc té zelenině také nedá. Děkuji Lucie Rozenbergová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty