Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Pavlína Pospíšilová
Dobrý den, máme 6ti měsíční samičku králíčka - zakrslého beránka. Je moc hodná, kontaktní a mazlivá. Když jsme doma, má vždycky otevřenou klec a může se pohybovat po bytě volně. Bývala čistotná, naučená na toaletku v kleci. Posledních pár dní ale podivně mručí / bzučí, kudy hopká, tudy trousí bobky a značkuje močí. I nadále je ale hodná a přítulná, vyloženě vyhledává naši společnost. Je nějaká šance, že s bobkováním a značkováním močí mimo klec zase přestane? Pomůže případně kastrace? Provádíte kastraci laparoskopicky? Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Stefan Papanikolaou
Dobrý den,

máme morče, které je po operaci a rána se hojí hůř, než by měla. Slyšel jsem, že u psů se v takových případech údajně úspěšné používá wobenzym. Myslíte, že by bylo možné ho podávat i morčatům?

Mockrát děkuji a přeji hezký den.

S pozdravem

Stefan Papanikolaou

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Hana Klausová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na očkování pejska proti klíšťatům. Jestli a kdy se provádí? Pejsek 9 měs. Děkuji za radu Klausová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Nováková
Dobrý den, byla jsem u Vás s králíčkem před pár týdny. Obdržela jsem od vás lék Stronghold s tím, že jsem mu to měla nakapat za krk. To jsem udělala. Králíček normálně jí a pije, ale znervoznuje mě, že na tom místě, kam jsem mu lék nakapala má trochu lupy a trochu zarudlé. Nevím si s tím rady, měli bychom se objednat na kontrolu? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alexander Chekurov
Dobrý den,
mám pejska - pražský krysařík ( 1,5 roku ), kolik bude stát odstranění zubního kamene?
Děkuji, Alexander Chekurov.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kateřina Hrabáková
Dobrý den, už nějakou dobu máme problém s naší 7 letou kočkou, čas od času se někam vyčůrá, ale problém se začal zhoršovat, aktuálně si dojde tak 2x týdně mimo toaletu, ideálně do naší postele, do koše s čistým prádlem, na nábytek. Myslím, že problém bude spíš psychický a dělá to ze žárlivosti (máme malé dítě, se kterým se vyloženě nesnese), ale asi by bylo vhodné vyloučit i zdravotní problém a vyšetřit moč? Kolik prosím případně takové vyšetření stojí? Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Veronika Severová
Dobrý den,
Máme doma mladého potkana a všimli jsme si, že má občas okolo čumáčku krev. Dívali jsme se na internet a zjistili jsme, že se nejedná o krev a že je to u potkanů běžné, ale, že to může být i příčina onemocnění dýchacích cest. Proto se chci zeptat, jestli se nějak dá rozeznat rozdíl nebo je lepší zajít na veterinu?
Předem děkuji za odpověď,
Veronika Severová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od marie bencova
Dobrý den,
mám fenu křížence, je jí 14let, je kastrovaná, nyní má nádor na mléčné žláze. Pan doktor na veterině, kam chodíme ji dal léky na tišení bolesti a jelikož operaci nechci, tak do měsíce by měla odejít. Chci poprosit o názor, jestli v tomto stadiu nemoci je ještě reálné zkusit homeopatickou léčbu, a nebo ji nechat v klidu dožít. Děkuji za odpověd. Bencová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Romana Fialová
Dobrý den,
je možno sehnat Diazepam v podobě kapek? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nikola Šindelková
Dobrý den

Máme doma dva osmáčky, kterým opadaly chlupy s chocholky na konci ocásku. Nejprve se to stalo prvnímu po cca 14 dnech i druhému. Problém trvá už cca měsíc a nové chloupky nedorustají. Tomu jednomu se ještě na špičce ocásku udělal takový divný bílý strouoek a velikosti par mm a začal se trochu více škrábat. Stravu mají pestrou , dostavájí ráno a večer pokaždé jiný mix, hygienické podmínky mají také dobré vůbec nevím čím by to mohlo být. U veterináře jsem zatím nikde nebyli nechce se mi s nimi příliš cestovat v tomto chladném počasí a riskovat prochladnutí. Dokážete říci co by to mohlo být s toho to popisu nebo raději doporučujete návštěvu veterináře??

Děkuji Nikola Šindelková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...50 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty