Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Helena Lehotska
Náš vestík fenka - 13 ročná má epilepsiu a berie pravidelne lieky. Ako často je nutné odčervovať, lebo po podani odčervovacej tabletky je nejaká divná...? Ďakujem. Lehotská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eliška Slavníková
Dobrý den,
před dvěma dny jsme si domů přinesli králíčka, je to samec, cca. 2 měsíce. Ráda bych se zeptala jaké je teď potřeba potřeba učinit kroky - co se týče kokcidiózy (rozbor bobků?) a očkování, popřípadě později kastrace? Bohužel nevím zda už byl na kokcidiózu přeléčen. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Alie Žárská
Dobrý den,
můj králík byl u vás na operaci s močovým kamenem, vše dopadlo dobře. jen na poslední kotrole jste zmínila, že má hustou moč, tak od té doby pečlivě sleduje kolik vypije. Bohužel králík nepije skoro vůbec. Vyměnila jsem mu napáječku (myslela jsem, jestli ho ta stará neškrábe do jazyka) a přidala i misku s vodou na jeho oblíbené místo, ale ani do dvoiu dnech se nic nezměnilo. Zeleného zas tak moc nedostával, záchod je skoro suchý. Zatím to řeším tak, že mu zelené dávám hodně mokré a ráno a večer mu dávám vodu stříkačkou, to dost ochotně pije. Prosím, poraďte, co s tím?

Děkuju, Lucie Žárská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alexander Chekurov
Dobrý den, u mého 10 měsíčného pejska ( pražský krysařík ) před měsícem se objevil zápach s tlamy. Krmím Brit Care Puppy Lamb & Rize. Co mám dělat?
Děkuji,
Alexander Chekurov.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Isabela Johanovská
Dobrý den, potřebuji poradit. Jak je to s nádorem u osmáků? 5 leté osmačce se objevila na zádech/nad stehnem před měsícem boule a pomalu roste (cca 3 cm). Menší bouličku má i na druhé straně, ta je patrná však jen hmatem. Má se to u osmáků řešit? Nic ji nebolí, žere, váhu má stejnou. Děkuji moc za odpověď.
I. Johanovská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Simona Jarolímová
Dobrý den,
máme 3-leté morčátko samce. 2 dny učůrává krev a píská. Veterinář nasadil ATB a lék na bolest na 7 dní.
RTG nález-kámen v moč. měchýři. Doporučil operaci cca za 5 tis. Kč.
Mohli bychom ještě před operací vyzkoušet pastu UROCID? A jestli ano, v jakém dávkování, prosím?
Děkujeme Vám moc za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eva Káňová
Dobrý den,
před lety jsme měli pejska, kterému byla v 6 letech diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie nyní má babička pejska ve věku 5,5 let a po vyšetření krve nakonec i kostní dřeně u něj byla diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie. Chtěla bych se proto zeptat zda je v tomto věku nějaká predispozice pro vznik tohoto onemocnění? Děkuji Káňová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Josef Bobal
Dobrý den
Mám 2 letou kočičku v poslední době dost málo žere od červovali jsme ji pravidelně kočka je vitální ale ubývá na váze.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Jurgová
Dobrý den. Máme králíčka 8 let, odmalička měla strupovitou krustu na horní straně ocásku, postupně v průběhu let se jí utvořila svědivá ložiska hlavně kolem páteře a na bocích, stroupky. V místě stroupků občas vypelichávají chlupy. Poslední rok jí to svědí hodně, dostává se až do křečí. Nic nepomáhá dlouhodobě. Byl jí diagnostikován dravčík, dříve ještě i možná kvasinky a plísně, těch jsme se ale asi snad zbavili. Zkoušeli jsme trichopelen, stronghold (ten jsme dávali dlouhodobě každý měsíc) momentálně jsme oholili kus zad a koupeme Medivetem, taky nic moc výsledky. Trochu pomohl Ivermectin, problém ale nevymizel úplně. Možná bylo potřeba více dávek. Jako doplněk se snažíme dávat Roboran, moc jí ale nechutná. Obracím se na vás s dotazem, zda máte s těmito táhlými problémy zkušenosti a zda nám po návštěvě u vás budete moci doporučit nějakou komplexnější terapii, která by králíčka zbavila alespoň těch svědivých projevů.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Katarína Bielená
Dobrý deň, prosím vás, existuje nejaký "zázrak", aby môj kocúr nemňaučal, keď nie som doma? Problém je noc, susedia už na nás zavolali policajtov. Spolubývajúca je doma, ale to mu je tak nejak jedno....

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...45 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty