Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Lenka Hertlová
Dobrý den,

mám dvě samice a obě bych je chtěla nechat vykastrovat. Prosím o info, kolik kastrace stojí a zda je možné obě samice nechat vykastrovat najednou.

Poté mám druhý dotaz, jedna ze samic má problémy se zubama (dělají se jí v tlamě abscesy a tím se jí zuby v tlamě uvolňují), již jí musely být dva vytrhnuty a nyní se mi zdá, že se jí potíže vrátily. Je možné při kastraci nechat zkontrolovat i zuby, případně jí rovnou od potíží pomoci? Nebyl by to pro ní moc velký zásah do těla najednou? Předem moc děkuji za odpověď.

Hertlová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Markéta Jizbová
Dobrý den, máme doma 4 měsíční samičku králíčka. Je už vhodná doba na kastraci prosím? Velice děkuji. S pozdravem.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Šárka Teplíková
Dobry vecer, vcera vecer se nejak muj rocni papousek senegalsky uhodil do oka a od te doby ho ma trochu napuchle a slzi mu (ma ho privrene). Dnes cely den spi a nechce nic jist. Muzete mi prosim poradit co dal? Moc dekuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Veronika Řápková
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby samice králíka značkovala.. Posledních pár dnů nacházím u klece fleky oranžové barvy.. králice mám dvě, staré zhruba 9 měsíců.
Děkuji za odpověď Řápková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alena Nováková
Dobrý den, je mi strašně. Dnes jsem se dozvěděla, že má spolubydlící má svrab.
Je mi jasné, že během několika týdnů ho mám také.

Co mě ale trápí více je, že mám zakrslého králíka a bojím se, že svrab dostane také.
Tak jsem se chtěla zeptat zda nevíte, jestli se svrab z člověka na zvíře může přenést?

Děkuji :(

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Renata Tomanová
Dobrý den,

ráda bych se zeptat jak dlouhá může být přibližně léčba abscesu u křečíka džungarského. Mám 2 roky starého samečka a udělala se mu boulička na pravé straně mezi ouškem a torbičkou. Nato mu začal vytékat žlutý hnis ouškem. Vzala jsem ho na veterinu, kde jsme dostali Baytril a podávali ho perorálně. Bohužel zánět nebyl zcela doléčen a udělal se znovu. Nyní jezdíme na injekce - zánět se každým dnem zmenšuje, ouško stále čistíme. Hnis nezapáchá a boulička již není na dotek bolestivá. Již to trvá cca necelé dva týdny.
Paní doktorkou nám byla z vaší kliniky doporučena mvdr. Lietavcová pokud by se absces nepodařilo vyléčit antibiotiky. Můj dotaz tedy zní, jak dlouho bych měla ještě pokračovat s konzervativní léčbou, aby to mělo smysl.

Děkuji mockrát.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zina Nguyen
Dobrý den,
Mám mladého králíčka téměř čtyřměsíčního a chtěla bych se zeptat, zda už ho mohu nechat vykastrovat, případně kdy je nejlepší čas? Jedná se o samečka. Taky kolik by kastrace stála prosím? Je třeba nějak ho připravit před zákrokem a nějak speciálně na něco dohlížet po něm? Jsou velká rizika při kastraci u tak mladého králíčka? Chtěla bych se ujistit, že dostane to nejlepší, co mu mohu nabídnout.
Děkuji předem mnohokrát za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od L F
Dobrý den,

Mám džungarského křečka, pár měsíců starý. Dnes jsem si všiml, že mu z tlamy visí jakýsi vak. Po chvilce zmizel a teď mu opět jakoby vypadaval z tlamy znovu a křeček ho sám zatlačil zpět. Mohu poprosit jestli se jedná o něco "normálního" a nebo bych s tím měl okamžitě zajít na veterinu?

Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Macháčková
Dobrý den,
Mám rok a půl starou samičku zakrslého králíka. Je kastrovaná už od 7-8. měsíce a doteď se záchodem nedělala problémy. Poslední týden se mi ale 2x stalo, že na mě skočila, když jsem usínala a počůrala se na mě skrze peřinu. Nevím, jestli je to jen nějaký trest za něco vůči mně nebo jestli může být nějak nemocná. Celý den se chová vzorně a čůrá na zachůdek, ale večer už se mi to stalo podruhé. Je neustále na volno, v kleci ji od jejich cca 3 měsíců nedržím, má ji jen jako vlastní zázemí. Dostává bezobilne granulky a hodně sena, nějaké ovoce a zeleninu. má na co si vzpomene a je pořád mazlená. Čím myslíte, že to může být? Je možné, že je nějak nemocná? Chová se jinak pořád stejně, pije a jí jako vždy.
Předem mockrát děkuji za odpověď,
Macháčková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kamila Paulova
Dobrý den,
koupili jsme v zoo shopu 10.1. zakrslého králíka. Chtěla bych se zeptat kdy ho máme jít poprvé očkovat? Je malinký a nevíme jak je starý.

Předem děkuji za odpověď.
K.Paulová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...50 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty