Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Alexander Chekurov
Dobrý den, u mého 10 měsíčného pejska ( pražský krysařík ) před měsícem se objevil zápach s tlamy. Krmím Brit Care Puppy Lamb & Rize. Co mám dělat?
Děkuji,
Alexander Chekurov.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Isabela Johanovská
Dobrý den, potřebuji poradit. Jak je to s nádorem u osmáků? 5 leté osmačce se objevila na zádech/nad stehnem před měsícem boule a pomalu roste (cca 3 cm). Menší bouličku má i na druhé straně, ta je patrná však jen hmatem. Má se to u osmáků řešit? Nic ji nebolí, žere, váhu má stejnou. Děkuji moc za odpověď.
I. Johanovská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Simona Jarolímová
Dobrý den,
máme 3-leté morčátko samce. 2 dny učůrává krev a píská. Veterinář nasadil ATB a lék na bolest na 7 dní.
RTG nález-kámen v moč. měchýři. Doporučil operaci cca za 5 tis. Kč.
Mohli bychom ještě před operací vyzkoušet pastu UROCID? A jestli ano, v jakém dávkování, prosím?
Děkujeme Vám moc za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eva Káňová
Dobrý den,
před lety jsme měli pejska, kterému byla v 6 letech diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie nyní má babička pejska ve věku 5,5 let a po vyšetření krve nakonec i kostní dřeně u něj byla diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie. Chtěla bych se proto zeptat zda je v tomto věku nějaká predispozice pro vznik tohoto onemocnění? Děkuji Káňová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Josef Bobal
Dobrý den
Mám 2 letou kočičku v poslední době dost málo žere od červovali jsme ji pravidelně kočka je vitální ale ubývá na váze.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Jurgová
Dobrý den. Máme králíčka 8 let, odmalička měla strupovitou krustu na horní straně ocásku, postupně v průběhu let se jí utvořila svědivá ložiska hlavně kolem páteře a na bocích, stroupky. V místě stroupků občas vypelichávají chlupy. Poslední rok jí to svědí hodně, dostává se až do křečí. Nic nepomáhá dlouhodobě. Byl jí diagnostikován dravčík, dříve ještě i možná kvasinky a plísně, těch jsme se ale asi snad zbavili. Zkoušeli jsme trichopelen, stronghold (ten jsme dávali dlouhodobě každý měsíc) momentálně jsme oholili kus zad a koupeme Medivetem, taky nic moc výsledky. Trochu pomohl Ivermectin, problém ale nevymizel úplně. Možná bylo potřeba více dávek. Jako doplněk se snažíme dávat Roboran, moc jí ale nechutná. Obracím se na vás s dotazem, zda máte s těmito táhlými problémy zkušenosti a zda nám po návštěvě u vás budete moci doporučit nějakou komplexnější terapii, která by králíčka zbavila alespoň těch svědivých projevů.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Katarína Bielená
Dobrý deň, prosím vás, existuje nejaký "zázrak", aby môj kocúr nemňaučal, keď nie som doma? Problém je noc, susedia už na nás zavolali policajtov. Spolubývajúca je doma, ale to mu je tak nejak jedno....

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Radka Bobova
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môj králik umrel "normálne" alebo tam mohlo dôjsť k pochybeniu zo strany veterinára. Kraliček bol pod narkózou, preplachoval sa mu močový mechúr. Podľa veterinára všetko prebehlo v poriadku, taktiež prebratie kralika z narkózy, jedol, bol živý a dostával tekutiny. Tesne ale pred mojich príchodom mi veterinar zavolal, že moj králik uhynul. Príde mi divné, aby králikovi nič nebolo a zrazu uhynie. Čítala som, že kraliky majú problém s narkózou, ale po prebratí som neočakávala žiadne komplikácie. Ďakujem za Vašu odpoveď Bobova

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Mirka Krejčová
Dobrý den, byli jsme u vás nedávno s králíčkem Evelyn, měla problém se žaludkem, teď jsme jen na seně a trávě a od včera mi všude okusuje zeď, nikdy to nedělala,mám jí koupit minerální kámen, nebo jí to jinak nahradit, nechci jí nějak uškodit. A možná je to maličkost, ale od těch problémů mám o ní strach, neustále jí dělá bříško divné zvuky, jakoby měla hlad, ale dělá jí to i po jídle, ph moči jsem kontrolovala a má ho parádní. Byla baculatá a zhubla 400g, může to být tím a časem se to srovná?Děkuji za odpověď a vaši péči. S přáním krásného dne Krejčová.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zuzana Kolková
Dobrý den 11 měsíčnímu RR se na zádech udělala poměrně velká boule (velikost golfového míčku). Je poměrně tvrdá. Mohl si to o něco vyrobit na procházce, ale nejsem si vědoma nějakého zranění. Čekala jsem, jestli se nevstřebá,ale je to již déle než týden a nepřijde mi, že by se stav lepšil. Příliš na to citlivý není. Je na místě návštěva Vet? případně nějaké specializované pracoviště? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...46 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty