Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Petra Janíčková
Dobrý den,

v polovině března jsem si domů přinesla malou ramličku ze zverimexu. Byla velmi brzy odstavená a sama nepapala dostatečně a proto jsem ji hned popadla a jely jsme na veterinu. Jelikož jsem až doposud byla chovatelka papoušků a chodím k paní Nečasové Na hrádku a máme to blízko, vzala jsem králíčka také tam. Jedna paní doktorka se tam specializuje na hlodavce a králíčky a vypadala profesionálně, hodně nám poradila, byla velmi milá a králindě moc pomohla. Dokrmovaly jsme a také dostávaly antibiotika (byl 14 dní průjem), ale kokcidióza byla naštěstí negativní. Po úspěšném vyléčení nás paní doktorka naočkovala a co mě překvapilo - pozvala nás na přeočkování za rok na jaře...

Chci se tedy zeptat, jak je to s přeočkováním, jelikož jsem se všude dočetla, že se přeočkovává po 6ti měsísích. Na stránkách výrobce to také uvádějí - máme Bioveta Pestorin mormyx. Jsem z toho teď vyděšená, protože takovou základní informaci by přece měl veterinář zdát a paní doktorka nevypadala jako laik. Jelikož mi byla chovateli doporučena Vaše klinika, rozhodla jsem se raději zeptat.

Dále se chci zeptat na kastraci ramličky kvůli prevenci rakoviny dělohy. Naše Laura je ze zverimexu a nyní by měla mít něco okolo 4 měsíců. Po vyléčení a dokrmování papá moc hezky a je aktivní, čilá a zatím nemá žádné známky puberty. Chovatelka mi ale doporučila preventivní kastraci v 7 měsících. Ráda bych se tedy opět zeptala na Váš názor, jelikož bych se na kastraci objednávala u Vás nebo do Brna na VFU.

Děkuji za rady a pomoc. Janíčková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Čechová
Dobrý den, slyšela jsem,že jste dobří na léčení králíčku, proto se na vás obracím s velice smutným dotazem,ale jeho odpoved mi nedá spát.Měla jsem králíčka 5 let, zdravý,očkovaný,čilý.Z ničeho nic najednou přestala jíst a pít, jen ležela, než jsem se dostala k veterináři do 10 hodin zemřela.Jak říkám najednou.Ještě před měsícem na očkování i veterinář říkal zdravý a v pořádku.Chovaný doma.Velice mě to trápí.Netuším nevím proč.Kladu si to za vinu z jakého důvodu.Nemůžete mi alespon trochu"ulevit"čím to mohlo být??Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Smolová
Dobrý den, chtěla bych nechat nakrýt trpasličího pudla bez PP a chtěla bych jí nejdříve nechat udělat testy, které se dělají psům s PP. Chtěla bych se zeptat, jaké to jsou a kolik by tato vyšetření přibližně stála.
Předem děkuji za odpověď S.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od eva dušková
Zdravím, kočička- žijící pouze v bytě, má už léta čirý výtok z očí, čisté slzičky. Někdy je to malinko lepší, jindy zase pláče. Z jednoho více. Veterinář mi řekl, že když je to čiré, ať to neřeším, ale mě je jí líto... Je jí 10 let- žije tu s dvojčetem kocourem. Myslíte, že jí mohu pomoci? Děkuji mnohokrát za radu, Eva Dušková Nymburk

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Leona Hroudová
Dobrý den, uvažujeme o kastraci králíčka - samce. Od osmého měsíce /teď je mu devět/ je sexuálně aktivní a bohužel kromě plyšáků obtěžuje celou naši rodinu včetně návštěv. Dcera ho nechce nechat "řezat", tak by mě zajímalo, existuje-li nějaký jiný způsob zklidnění ( byliny, homeopatika atd.), případně kolik stojí kastrace. Děkuji . Hroudová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jitka Řeháková
Dobrý den, v pátek jsme byli s činčilkou Amy u paní doktorky Sekyrové. Amy udělala skok k lepšímu, začíná baštit sama granule i seno, já samozřejmě dokrmuji Rodicarem, nebojuje, bere si, bobečky bezva.
Ve středu přijedem na kontrolu, doufám, že přestane chumelit : -(. Zdravíme kolektiv Vets for pets.
Jitka Řeháková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zuzana Makajová
Dobrý den,
v pondělí 2. 4. jsem u Vás byla s králičí samičkou a chyběl ji dolní řezák. Chtěla bych se zeptat za jak dlouho by ji měl začít růst nebo dorůst.
Děkuji moc za odpověď Zuzana Makajová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Jílková
Dobrý den, ještě se chci zeptat k mému minulému dotazu ohledně kokcidiozy - preventivní odčervení králíčků tedy proběhne na klinice, tudíž tak v těch cca 3 týdnech je potřeba je přinést na veterinu? Nebo jen podávat nějaké preventivní léčivo u Vás zakoupené? Bobky sbírat budu i matčiny. Králičí mamku pravidelně nechávám očkovat zjara a na podzim proti myxomatoze, takže je nepravděpodobné, že by ji měla.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Klára Daňková
Dobrý den. Mám 8-mi měsíčního králíčka. Chtěla bych ho nechat vykastrovat. Psala jsem už na tři veterinární kliniky. Ptala jsem se na inhalační narkozu, protože mi chovatelé řekli, že je pro králíčka šetrnější a méně riskantní. S injekčí mají prý špatně zkušenosti. Například předávkování. Proto bych chtěla znát Váš názor. Popřípadě nějakou zodpovědnou kliniku specializovanou v Jižních Čechách. Vy jste pro nás poněkud daleko. Děuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Binh Ho sy
Dobrý den chtěl by jsem se zeptat kolik stojí očkování kočky

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty