Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Katarína Kostecká
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je potrebné podať králikovi pred cestovaním (cca 6 hodín vlak/bus)nejaké uklidňující léky? Alebo máte nejaké rady ako v pohode takúto cestu zvládnuť? :-)
Za odpoveď ďakujem

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Václav Raus
Dobrý den, chci se zeptat zda provádíte kastraci samců morčat, popořípadě jaká je cena a jak to probíhá. Děkuji za odpověď Raus

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Hana Straková
Dobrý den, mám osmimesicni fretku. Strašně se drbe a začíná si některá místa na hřbetě vylisovat. Koukala jsem se tam a vypadá to, že má suchou kůži. Tak nevím co s tím.
Děkuji za odpověď. Straková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ildikó Fejes
Dobry den, pani Minarikova,

Dekuji za odpoved. Avsak me s te s tym nepomohli, totiz ja jsem se ptala na cestovani s KRALIKEM, nikoli se psem.
Dekuji.

S pranim hezkeho dne

Ildikó Fejes

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Janků
Dobrý den,

máme samečka zakrslého králíka, 9 měsíců starého, nekastrovaného. Už pár měsíců se u něj opakují "záchvaty", kdy králíček přepadává dozadu nebo začne zmateně chodit pozpátku, vypadá to, jako by se něčím dusil. To trvá cca 30 vteřin, pak se králíček uklidní a dál se chová normálně. Tyto záchvaty se opakují cca jednou za měsíc až měsíc a půl. Na veterině jsme už samozřejmě byli, ale veterinář na nic nepřišel, králíček vypadá naprosto normálně. Nemá ani rýmu, nekýchá. Posledních pár týdnů jsme však zaznamenali zvuk, který králíček vydává v klidovém stavu, pouze když leží, připomíná to holubičí vrkání. Nevím, zda by to mohlo souviset s jeho potížemi. Králíček je jinak aktivní, žere všechno a nechová se jakkoliv zvláštně. Záchvat se objeví vždy nečekaně, pouze když králíček zrovna odpočívá. Bylo by možné říci, o co se jedná?

Veterinář nám mimo jiné řekl, že by bylo potřeba udělat detailní vyšetření, ale že nám to moc nedoporučuje, protože tato vyšetření (odběr krve, RTG apod.) stojí několik tisíc a není jisté, že by pomohla k odhalení příčiny. Ráda bych se tedy zeptala, v jaké cenové výši se vyšetření pohybují u vás? Moc děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Tereza Maňáková
Dobrý den,
před týdnem jsem byla s osmákem na broušení zubů, paní doktorka mu musela dva vytrhnout. Osmák od té doby nezačal úplně jíst – někdy nechce granule, někdy nechce vločky a někdy odmítá i příkrm – osmizrnnou nemléčnou kaši (někdy to ale vcelku normálně jí, i když granule dost drobí). Zřejmě jí jen když má velký hlad? Máme se s ním zastavit? Nebo je potřeba počkat, až dorostou vytržené zuby a začne jíst normálně? Už v době broušení neměl úplně dobrou váhu, zřejmě ještě trochu zhubnul. Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ildikó Fejes
Dobry den,

chystame se na dovolenou do Svycarska (autem) a chteli bychom vzit Tapsiku (kralika) sebou. Potrebuje nejaky cip, nebo staci ockovaci prukaz, do ceho lepite papir z injekce?
Predem dekuji za odpoved a preji hezky den.

S pozdravem

Ildikó Fejes
773 632 740
fejes.ildiko84@gmail.com

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Tomáš Pištínek
Dobrý den,
v neděli 29.1. jsem byl u doktorky Lietavcové s morčetem na broušení zubů. Příjem potravy se zlepšil, morče jí zeleninu i seno. Řídkou stolici nahradily obvyklé tmavé bobky. Na co se chci zeptat: je v pořádku, že moč je nyní asi čtyři dny barevně výrazná, tmavě oranžová až nahnědlá? Od dnešního dne jsem kvůli zoubkům začal podávat doporučená antibiotika Marbocyl P 20 mg (polovina tablety denně). Předem děkuji za odpověď.
Tomáš Pištínek

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dana Holatová
Dobrý den,
máme kočičku, je jí asi 9 měsíců (nalezena v červenci), očkovaná, odčervená, prospívá dobře, zatím je stále doma. Zhruba před Vánoci začala s mrouskáním a s malými přestávkami to trvá stále - tedy už přes měsíc. Pomůže kastrace? A kdy se objednat, když by při tom neměla mrouskat - ale to neodhadneme, zatím je to pořád (((
Děkuji Vám za radu

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Yvetta Kaizrova
Dobrý den
máme doma 11 letého kocoura a byla zjištěna cukrovka. Podáváme 2 x denně CANINSULIN
ráno a večer. Před podáváním se trochu nají. Mám dotaz, zda se může podávat jídlo i po podání CANINSULINU. Ráno jí opravdu málo a do večera by hlady nevydržel.
Děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...45 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty