Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Nikola Anna Sojková
Dobrý den,
Je možné nějak operativně řešit šedý zákal u králíka? Vím, že u psů se již provádí náhrada oční čočky, jsou ovšem pro králíky vůbec dostupné umělé čočky s odpovídající lomivostí a velikostí pro králíky? Jaká je případně cena takového zákroku? Pro upřesnění mám doma pětiletou kastrovanou samici. Děkuji předem.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Krejčí
Dobrý den,

máme dvě 7mi měsíční morčátka, samičky, sestry. V sobotu 15.4. jsme u vás byli na vyšetření ohledně poraněné nožičky jedné z morčinek. Od té doby se u nich párkrát projevilo "asi" zakašlání. Nejsem si tím zvukem úplně jistá, chováme morčata poprvé. Je to takový dutý zvuk, podle mně zakašlání. Chovají se stejně, jsou čilé a při chuti. Nevím, zda mohly nastydnout a pokud to je skutečně kašel, zda ho nějak řešit. Předem velmi děkuji za odpověď.

S pozdravem
M. Krejčí

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavlína Chaloupková
Dobrý den, naše 5měsíční fenka maltézáčka žere zaječí bobky. Může se něčím nakazit? Je předpoklad, že ji to časem pustí? Sice je při povelu "pusť" ochotně vyplivne a vymění za pamlsek, ale pak se po něm zas sápe a musím ji vždy poponést o kus dál. A hlavně jí říkám "pusť" pokažde, když nevím, co má v tlamě, a pak zjistím, že je to třeba jen klacík. Takže ji permanentně okřikuji a nenechám ji vklidu čmuchat v trávě :-(. Zajíci nám tu pobíhají dost často :-(

Děkuji, Chaloupková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Hrnčířová
Dobrý den,
mám psa po operaci prasklého nádoru na slezině. Po histopatologii se zjistilo, že se jedná o Hemangiosarkom sleziny. Jedná se o maligní mesenchymální vaskulární neoplazii s metastatickým potenciálem.
Byla nám nabídnuta chemoterapie, 5 dávek.
Zde zasílám info z AA vet:
Brno - histopatologie histopatologie 1-3vz: V dodaném bioptickém vzorku z novotvaru sleziny zjištěna ve vyšetřovaných řezech přítomnost nádorové masy tvořené hustě nahloučenými endoteliálními buňkami a cévami různé velikosti a tvaru, které jsou vyplněny krví; ložiskově tumor vykazuje solidní růst. Endoteliální buňky vykazují buněčný pleomorfismus, celkem zjištěno 15 mitóz v 10 z.p./400x. Dále zjištěny hemoragie a drobná ložiska koagulačních nekróz. Stroma je většinou nevýrazné a je tvořeno řídkým kolagenním pojivem. Část vzorků je tvořena hematomem. Jiné změny nezjištěny.

Závěr: Hemangiosarkom sleziny. Jedná se o maligní mesenchymální vaskulární neoplazii s metastatickým potenciálem.

nabídnuta možnost chemoterapie doxorubicinem (30mg/m2 po 3 týdnech v 30 min infúzi)

Já se jen ptám... mám do toho jít?

Děkuji

Hrnčířová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jitka Ptáčková
Dobrý den, máme 6letého zakrslého králíčka Lumpíka, běhá volně celý den, je veselý a zvídavý-dosud byl zdravý.Minulý týden jsme byli na pravidelném očkování, při kterém dr. našel jednak stopkovitý útvar pod uchem a jednak kýlu mezi varlaty. Výsledek z laboratoře u nádorku bohužel nevyšel příznivě, ale vzhledem k tvaru prý nebude problém jej odstranit možná i při místním umrtvení. Větší problém je s tou kýlou. Jak nám bylo řečeno, mohlo by se to udělat společně pod narkózou, ale vzhledem k pokročilému věku a tomu, že po zákroku musí být nejméně 3 týdny v klidu, aby se to znovu neroztrhlo, což by byl s Lumpíkovým temperamentem problém, je výsledek značně nejistý...prý je těžké soudit, co je větší riziko-operovat kýlu nebo ne.Chtěli bychom tedy poprosit o názor paní dr. Lietavcové, případně o informaci, zda tyto operace běžně provádí, s jakými výsledky a za jakých podmínek. Moc děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Dandová
Dobry den, mam 5ti letou samicku beranka, Ferdinku. Posledni 3 dny ma velmi unaveny pohled, jakoby privrene sklesle oci , horni vicka hodne poklesla a dole videt belmo trochu. Takovy ten typycky unaveny pohled. Jinak je cila, ji, mazli se. Pred par dny jsem ji hodne vycesala, takze ma misty hola mista s malymi novymi chloupky a na jednom miste jsem ji nechtene kartacem poranila, ne do krve, ale ranka vypada jako odrena. Otiram hermankovym cajem. Muze ten unaveny pohled s tim vším souviset? Nebo co by mohl znamenat?? Dekuji za reakci. Uvitam odpoved od pi.doktorky Lietavcove nebo Sekyrove.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alice Pechová
Dobrý den, máme zhruba půlroční kočičku, od které nechceme koťata. Rádi bychom ji nechali co nejdříve vykastrovat (odjíždíme na venkov).Je to už v půl roce možné? Samozřejmě bychom chtěli, co nejšetrnější zákrok,ale zároveň i bezpečný (zabřezla nám kočka po kastraci). Při laparoskopické operaci se odstraňuje i děloha?Co to znamená mikrochirurgická kastrace? Jaká je cena laparoskopické a "normální" kastrace? A poslední dotaz :-) S jakou čekací dobou máme na vaší klinice počítat.
Díky za odpovědi!
Pechová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Katarína Kostecká
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je potrebné podať králikovi pred cestovaním (cca 6 hodín vlak/bus)nejaké uklidňující léky? Alebo máte nejaké rady ako v pohode takúto cestu zvládnuť? :-)
Za odpoveď ďakujem

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Václav Raus
Dobrý den, chci se zeptat zda provádíte kastraci samců morčat, popořípadě jaká je cena a jak to probíhá. Děkuji za odpověď Raus

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Hana Straková
Dobrý den, mám osmimesicni fretku. Strašně se drbe a začíná si některá místa na hřbetě vylisovat. Koukala jsem se tam a vypadá to, že má suchou kůži. Tak nevím co s tím.
Děkuji za odpověď. Straková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...46 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty