Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Nikola Loskotová
Dobrý den, mám dva roky starého králíčího (nekastrovaného) samečka, Před 14 dny mi přestal úplně jíst seno a ted poslední 4 dny jí minimálně i krmivo. Vždy snědl plnou misku krmení a plnou misku zeleniny, ale ted se toho sotva dotkne, něco málo sní, ale ne moc i pamlsky ho nezajímají, přijde mi že i něco ztratil na váze. Když ho mazlím tak mi přijde, že už ani tak neprotestuje a vše je mu jedno.Vždy mi utíkal a moc mazlivý nebyl, ted by se pořad nechal hladit. Nevím zda nemá něco zuby nebo je to tím, že poslední dobou na něj nemám tolik času a nevěnuji mu tolik pozornosti jako předtím. Nevíte tedy čím by to mohlo být způsobeno? Děkuji Nikola

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Červíková
Dobrý den,
samec skinny morčete (1,5 roku) má stále opakující se slzení očí. Měnili jsme seno, hobliny a nic nepomáhá. Projevuje se to jako ospalky u pravého oka, u levého je to horší a vždy když očíčko čistím, tak vytáhnu takový sliz/ hlen (není to seno ani hobliny) a oko slzí zakalenou tekutinou. to je jen u toho levého oka, u pravého ne. Byli jsme několikrát ve veterinární ordinaci, nezabral Maxitroll ani Tobradex kapky. Je možné udělat výtěr z oka? Nebo jaký byste doporučovali postup? Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kateřina Kudlíková
Dobrý den,

moje fenka- štěně čivavy (3,5 měsíce) začala kakat s příměsí hlenu a začala trpět na nadýmání. Hlavně v noci a ráno si všimnu, že stolice není tak pevná a ke konci se objeví malý kousíček hlenu s lehkou příměsí krve.
Jinak jsme před 14 dny měnili granule z Royal Canin na Trainer. Stolici má měkčí až posledních pár dnů, kdy sleduji zmiňovaný hlen. Náladou je stále stejná, takže v případě, že by občas jako štěně nedělala potřebu na podložku, tak si toho ani nevšimnu. Kromě granulí občas dostane kousek sušeného čistého masa, jen jako odměnu. Popřípadě kousek jablka nebo banánu.
Je potřeba se k Vám objednat a donést vzorek stolice nebo změnit stravu či počkat, jestli se to ustálí, když v chování nevykazuje žádné jiné známky.
děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Vápeníková
Dobrý den, Zvažuji kastraci svého samečka bojím se však ,že po kastraci bude líný a neskočí ani 30 cm (závodně se s ním věnuji Králičímu Hopu). Jaká je možnosti že po kastraci bude líný?
Předem děkuji za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Wolfova
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně osmáků. Máme doma 6 osmáků a u jednoho jsem si všimla, že má úplně holé přední tlapky. U ostatních jsem si zatím ničeho nevšimla. Jinak se všichni chovají normálně. Na internetu jsem si přečetla, že by se mohlo jednat o nějaké parazitární onemocnění. Chtěla bych se tedy zeptat zda s ním mám jet na veterinu a případně, jestli mám na prohlídku přivézt všechny i když u nich zatím žádné změny nepozoruji.
Předem Vám děkuji za odpověď,
Lucie Wolfová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Draberová
Dotaz pro paní doktorku Sekyrovou:
Dobrý den paní doktorko,
V létě jsem u Vás byla s morčetem Kryšpínem (vyoperování kamene z močového měchýře, při operaci komplikace, poté mu dlouho trvalo, než se dal dohromady). Při poslední návštěvě byl na sonu znovu se tvořící kamínek. Od té doby postupně narůstá kníkání. Jinak je morčátko živé, žere s chutí. Dodržujeme dietu, dostává dvakrát denně RodiCare uro (0,3 ml) a Rowatinex (jednu kapku ráno i večer). Píši proto, abych se poradila, jaký je teď nejlepší postup. Pokud to půjde, raději bych se vyhnula návštěvě u vás na veterině, protože to k vám máme hodinu MHD a nechci morče zbytečně stresovat a ubírat mu sílu, když už víme, co mu je a proč kvičí. Spíš se chci poradit, jestli je něco, jak mu teď ulevit od bolesti. Jestli mu třeba nedávat Loxicom, nebo jestli existuje ještě jiný přípravek, někdo mi doporučoval tinkturu z Lichořeřišnice.. Chápu, že se z toho nevyléčí a nakonec ho budeme muset nechat uspat, ale dokud žere a je aktivní, ráda bych ho podpořila a zmírnila bolest při čůrání. Další operaci již podstupovat nechci, vzhledem k tomu, že se nový kámen začal tvořit skoro okamžitě po vyndání starého. Budu Vám vděčná za jakoukoli radu. Mockrát děkuji! J.Draberová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Karolína Rechtbergerová
Dobrý den, mám malé morčátko a myslím si, že žere málo sena. Seno moc neubývá. V srpnu mi umřela samička ve věku 2,5 roku a myslím, že hlavně proto, že odmítala seno. Nerada bych něco zanedbala. Přes den dávám mláďátku seno a trochu směsi zrní, odpoledne přidám zeleninu. Krmím správně, naučí se morčátko seno žrát? Děkuji za radu. Rechtbergerová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavlína Chaloupková
Dobrý den,
naše fenka maltézáčka (9,5 měsíce) přibližně 1x týdně zvrací žlutou pěnu. Před i krátce poté je ale hravá, čmuchá a neodmítá potravu. Krmíme Platinum Puppy. Granule má v misce stále k dispozici, nikdy nesežere celou dávku. Pamlsky střídáme a občas jí dám sušené střívko nebo sušený vepřový penis. Máme zkusit změnu stravy anebo raději přijít rovnou na vyšetření?
Děkuji, Chaloupková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Gabrielle Weiss
Dobrý den. Mohla bych nechat vykastrovat samičku teddy králíčka které jsou 3 roky? Dříve měla problémy s nadýmáním a chodili jsme na injekce na podporu střev. Teď už je asi 10 měsíců úplně zdravá.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dominika Filgasová
Dobrý den, včera večer jsem objevila malinkou bouličku na hlavě naší fenky Francouzského Buldočka. Je opravdu miniaturní, velikosti pupínku, ale je to tvrdá bulka. Kvůli uvolněnější kůži na temeni hlavy nedokáži určit zda pohyblivá. Na dotek nebolí. Dnes se objevily na hlavě další dvě stejné bulky. Doporučujete zajít k vám raději na kontrolu? Děkuji. Hezký den, Dominika Filgasová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Stránky předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...50 další
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty