Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Pavlína Chaloupková
Dobrý den,
před týdnem jsem dala naší fence (8měsíční maltézáček) obojek Scalibor. Druhý den se začala drbat na krku a drbe se celý týden, i když nemá žádnou kožní reakci, žádné zarudnutí. Chci jí ho tedy sundat a vyzkoušet nějaké kapičky za krk. Po jaké době od sundání obojku mohu zkusit jiný přípravek? Děkuji, Chaloupková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jana Draberová
Dobrý den,

dnes jsem byla na jiné veterinární klinice, kde pan doktor mému morčeti zkrátil horní i dolní řezáky kleštěmi. Morče po příchodu domů má chuť k jídlu, ale nemůže potravu "nabrat". Stébla trávy mu musím podávat, aby se nažral. Na internetu jsem se pak dočetla, že se jedná o již zastaralou metodu zkracování zubů, navíc, že mají být dolní řezáky o polovinu delší než horní, což moje morče po zásahu nemá. Můžu očekávat, že se morčátko naučí, jak s krátkými zuby pracovat, nebo se jedná o špatné zkrácení? Pokud ano, můžu pro morče něco udělat?

Mockrát děkuji za odpověď!

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Helča Kolajová
Dobry den. Mam doma asi pulrocni potkanku. Od te doby co ji mam doma, vrka. Pred tydnem se mi zdala takova divna, tak jsem ji vzala k veterinarovi. Dostala jsem pro ni atb. Vubec je nechce jist. Asi do dvou dnu najednou prestala chodit, ma uplne napuchly zadni pacicky. Kdyz ji vytahnu tak chodi, ale moc se ji nechce. Poradite mi prosim? Dekuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Helena Lehotska
Náš vestík fenka - 13 ročná má epilepsiu a berie pravidelne lieky. Ako často je nutné odčervovať, lebo po podani odčervovacej tabletky je nejaká divná...? Ďakujem. Lehotská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eliška Slavníková
Dobrý den,
před dvěma dny jsme si domů přinesli králíčka, je to samec, cca. 2 měsíce. Ráda bych se zeptala jaké je teď potřeba potřeba učinit kroky - co se týče kokcidiózy (rozbor bobků?) a očkování, popřípadě později kastrace? Bohužel nevím zda už byl na kokcidiózu přeléčen. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Alie Žárská
Dobrý den,
můj králík byl u vás na operaci s močovým kamenem, vše dopadlo dobře. jen na poslední kotrole jste zmínila, že má hustou moč, tak od té doby pečlivě sleduje kolik vypije. Bohužel králík nepije skoro vůbec. Vyměnila jsem mu napáječku (myslela jsem, jestli ho ta stará neškrábe do jazyka) a přidala i misku s vodou na jeho oblíbené místo, ale ani do dvoiu dnech se nic nezměnilo. Zeleného zas tak moc nedostával, záchod je skoro suchý. Zatím to řeším tak, že mu zelené dávám hodně mokré a ráno a večer mu dávám vodu stříkačkou, to dost ochotně pije. Prosím, poraďte, co s tím?

Děkuju, Lucie Žárská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alexander Chekurov
Dobrý den, u mého 10 měsíčného pejska ( pražský krysařík ) před měsícem se objevil zápach s tlamy. Krmím Brit Care Puppy Lamb & Rize. Co mám dělat?
Děkuji,
Alexander Chekurov.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Isabela Johanovská
Dobrý den, potřebuji poradit. Jak je to s nádorem u osmáků? 5 leté osmačce se objevila na zádech/nad stehnem před měsícem boule a pomalu roste (cca 3 cm). Menší bouličku má i na druhé straně, ta je patrná však jen hmatem. Má se to u osmáků řešit? Nic ji nebolí, žere, váhu má stejnou. Děkuji moc za odpověď.
I. Johanovská

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Simona Jarolímová
Dobrý den,
máme 3-leté morčátko samce. 2 dny učůrává krev a píská. Veterinář nasadil ATB a lék na bolest na 7 dní.
RTG nález-kámen v moč. měchýři. Doporučil operaci cca za 5 tis. Kč.
Mohli bychom ještě před operací vyzkoušet pastu UROCID? A jestli ano, v jakém dávkování, prosím?
Děkujeme Vám moc za odpověď

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Eva Káňová
Dobrý den,
před lety jsme měli pejska, kterému byla v 6 letech diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie nyní má babička pejska ve věku 5,5 let a po vyšetření krve nakonec i kostní dřeně u něj byla diagnostikovaná akutní lymfatická leukémie. Chtěla bych se proto zeptat zda je v tomto věku nějaká predispozice pro vznik tohoto onemocnění? Děkuji Káňová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty