Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Josef Bobal
Dobrý den
Mám 2 letou kočičku v poslední době dost málo žere od červovali jsme ji pravidelně kočka je vitální ale ubývá na váze.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Martina Jurgová
Dobrý den. Máme králíčka 8 let, odmalička měla strupovitou krustu na horní straně ocásku, postupně v průběhu let se jí utvořila svědivá ložiska hlavně kolem páteře a na bocích, stroupky. V místě stroupků občas vypelichávají chlupy. Poslední rok jí to svědí hodně, dostává se až do křečí. Nic nepomáhá dlouhodobě. Byl jí diagnostikován dravčík, dříve ještě i možná kvasinky a plísně, těch jsme se ale asi snad zbavili. Zkoušeli jsme trichopelen, stronghold (ten jsme dávali dlouhodobě každý měsíc) momentálně jsme oholili kus zad a koupeme Medivetem, taky nic moc výsledky. Trochu pomohl Ivermectin, problém ale nevymizel úplně. Možná bylo potřeba více dávek. Jako doplněk se snažíme dávat Roboran, moc jí ale nechutná. Obracím se na vás s dotazem, zda máte s těmito táhlými problémy zkušenosti a zda nám po návštěvě u vás budete moci doporučit nějakou komplexnější terapii, která by králíčka zbavila alespoň těch svědivých projevů.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Katarína Bielená
Dobrý deň, prosím vás, existuje nejaký "zázrak", aby môj kocúr nemňaučal, keď nie som doma? Problém je noc, susedia už na nás zavolali policajtov. Spolubývajúca je doma, ale to mu je tak nejak jedno....

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Radka Bobova
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môj králik umrel "normálne" alebo tam mohlo dôjsť k pochybeniu zo strany veterinára. Kraliček bol pod narkózou, preplachoval sa mu močový mechúr. Podľa veterinára všetko prebehlo v poriadku, taktiež prebratie kralika z narkózy, jedol, bol živý a dostával tekutiny. Tesne ale pred mojich príchodom mi veterinar zavolal, že moj králik uhynul. Príde mi divné, aby králikovi nič nebolo a zrazu uhynie. Čítala som, že kraliky majú problém s narkózou, ale po prebratí som neočakávala žiadne komplikácie. Ďakujem za Vašu odpoveď Bobova

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Mirka Krejčová
Dobrý den, byli jsme u vás nedávno s králíčkem Evelyn, měla problém se žaludkem, teď jsme jen na seně a trávě a od včera mi všude okusuje zeď, nikdy to nedělala,mám jí koupit minerální kámen, nebo jí to jinak nahradit, nechci jí nějak uškodit. A možná je to maličkost, ale od těch problémů mám o ní strach, neustále jí dělá bříško divné zvuky, jakoby měla hlad, ale dělá jí to i po jídle, ph moči jsem kontrolovala a má ho parádní. Byla baculatá a zhubla 400g, může to být tím a časem se to srovná?Děkuji za odpověď a vaši péči. S přáním krásného dne Krejčová.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Zuzana Kolková
Dobrý den 11 měsíčnímu RR se na zádech udělala poměrně velká boule (velikost golfového míčku). Je poměrně tvrdá. Mohl si to o něco vyrobit na procházce, ale nejsem si vědoma nějakého zranění. Čekala jsem, jestli se nevstřebá,ale je to již déle než týden a nepřijde mi, že by se stav lepšil. Příliš na to citlivý není. Je na místě návštěva Vet? případně nějaké specializované pracoviště? Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nikola Anna Sojková
Dobrý den,
Je možné nějak operativně řešit šedý zákal u králíka? Vím, že u psů se již provádí náhrada oční čočky, jsou ovšem pro králíky vůbec dostupné umělé čočky s odpovídající lomivostí a velikostí pro králíky? Jaká je případně cena takového zákroku? Pro upřesnění mám doma pětiletou kastrovanou samici. Děkuji předem.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Krejčí
Dobrý den,

máme dvě 7mi měsíční morčátka, samičky, sestry. V sobotu 15.4. jsme u vás byli na vyšetření ohledně poraněné nožičky jedné z morčinek. Od té doby se u nich párkrát projevilo "asi" zakašlání. Nejsem si tím zvukem úplně jistá, chováme morčata poprvé. Je to takový dutý zvuk, podle mně zakašlání. Chovají se stejně, jsou čilé a při chuti. Nevím, zda mohly nastydnout a pokud to je skutečně kašel, zda ho nějak řešit. Předem velmi děkuji za odpověď.

S pozdravem
M. Krejčí

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Pavlína Chaloupková
Dobrý den, naše 5měsíční fenka maltézáčka žere zaječí bobky. Může se něčím nakazit? Je předpoklad, že ji to časem pustí? Sice je při povelu "pusť" ochotně vyplivne a vymění za pamlsek, ale pak se po něm zas sápe a musím ji vždy poponést o kus dál. A hlavně jí říkám "pusť" pokažde, když nevím, co má v tlamě, a pak zjistím, že je to třeba jen klacík. Takže ji permanentně okřikuji a nenechám ji vklidu čmuchat v trávě :-(. Zajíci nám tu pobíhají dost často :-(

Děkuji, Chaloupková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Hrnčířová
Dobrý den,
mám psa po operaci prasklého nádoru na slezině. Po histopatologii se zjistilo, že se jedná o Hemangiosarkom sleziny. Jedná se o maligní mesenchymální vaskulární neoplazii s metastatickým potenciálem.
Byla nám nabídnuta chemoterapie, 5 dávek.
Zde zasílám info z AA vet:
Brno - histopatologie histopatologie 1-3vz: V dodaném bioptickém vzorku z novotvaru sleziny zjištěna ve vyšetřovaných řezech přítomnost nádorové masy tvořené hustě nahloučenými endoteliálními buňkami a cévami různé velikosti a tvaru, které jsou vyplněny krví; ložiskově tumor vykazuje solidní růst. Endoteliální buňky vykazují buněčný pleomorfismus, celkem zjištěno 15 mitóz v 10 z.p./400x. Dále zjištěny hemoragie a drobná ložiska koagulačních nekróz. Stroma je většinou nevýrazné a je tvořeno řídkým kolagenním pojivem. Část vzorků je tvořena hematomem. Jiné změny nezjištěny.

Závěr: Hemangiosarkom sleziny. Jedná se o maligní mesenchymální vaskulární neoplazii s metastatickým potenciálem.

nabídnuta možnost chemoterapie doxorubicinem (30mg/m2 po 3 týdnech v 30 min infúzi)

Já se jen ptám... mám do toho jít?

Děkuji

Hrnčířová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty