Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Petra Vojtová
Dobrý den,
ráda bych se informovala o možnosti očkování králíků proti RHD2. Bude u vás k dispozici některá z vyráběných vakcín?
Jaký je váš názor na použití živé nebo inaktivované vakcíny z hledicka účinnosti, doby ochrany (nutnosti přeočkování), případně rizika onemocnění nebo následného přenosu na neočkované zvíře po očkování živou vakcínou?
Děkuji za odpověď,
Petra Vojtová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
Dobrý večer,

Omylem jsem přejela nožičku mé osmině.
Osmina běhá, skáče, šplhá a taky se ji daří běhat v kolečku (kolečko jsem už vzala pryč z klece). S nožičkou manipuluje skvěle (slun. semínka dokáže vzít do pacek dobře, dokonce bez žádných problémů). Zřejmě to vypadá na to, že ji chybí nehet. Cca hodinu zpátky byla nožička od krve, teď už krev neteče. Pije, jí. Máte doporučení na nějakou kliniku, která je blíž k Praze 10? Nechci ji tahat Z prahy 10 na Prahu 5 pomocí MHD :( Máte třeba i nějaké domácí rady? :( prosím o jakoukoliv pomoc.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kristýna Chárová
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, na kolik výjde kastrace kočky provedená lapadoskopicky? A je to pro ni touto metodou bezpečnější?

Děkuji za odpověď
A omlouvám se jestli je někde na webu ceník, já ho prostě nikde nevidím

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dagmar Hrdličkova
Dobrý den,
máme doma staršího králička, který má E. cuniculi, je proléčený. Pořídili jsme si dalšího a teď máme strach, aby se nenakazil. Přečetla jsem si na Vašich stránkách vše o této chorobě. Králičkové mají svoje domečky a zatím je i každý ve svém pokoji. Chtěli bychom je pomalu seznámit a rozšířit novému králičkovi teritorium do společného prostoru pro výběh. Co mohu udělat vše proto, aby se nový přírůstek nenakazil a jaký použít dezinfekční prostředek. Děkuji moc za radu.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Kupcová
Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Jen jsem zapomněla dodat, že je právě hladina cukru kocoura stále vysoká...většinou to měřák ani nenaměří a nebo má přes 26 (nevím jak se nazývá měřící jednotka). dietu se snažíme dodržovat, má dietní granule, ale jednou za cca 2 měsíce přestane granule jíst a musíme mu dávat cukr pod jazyk. minulý rok byl 2x přes noc na kapačkách jelikož měl kolaps. Proto jsem se chtěla zeptat na změnu inzulínu.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Kupcová
Dobrý den,
máme doma samičku cca 9 měsíců a samečka cca 3 měsíce. Samečka jsme prozatím neseznamovali se samičkou jelikož ho máme doma asi 1 měsíc, držíme je stále odděleně dokud nebude sameček po kastraci. Vážně přemýšlím o kastraci i samičky jen to budeme muset udělat asi nějak postupně. Momentálně bychom si rádi s přítele ještě pořídili štěně Toy Pudlika, ovšem nevím zda je to dobrý nápad, když se ještě ani ušáci neznají, přivést dalšího člena rodiny. Moc děkuji za váš názor.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Kupcová
Dobrý den, máme doma kocourka 8 let, který má už skoro 2. rokem cukrovku.
Máme pro něj dietní granule a pícháme inzulín - Caninsulin 2x denně 5 jednotek. Chci se zeptat, jelikož jsem četla, že pro kočky je caninsulin neúčinný, jaký inzulin je pro kočky nejlepší? Vím, že v zahraničí tak nějak vede Lantus a určitě všeobecně lidský inzulin. Nevím, zda je dobrý nápad ho teď přeučovat na jiný inzulín, aby mu to spíše neuškodilo začínat se vším opět od začátku.

Moc děkuji za názor

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dominika Filgasová
Dobry den. Mame doma 9ti tydenni stene. Pravidelne chodi "na velkou" po spanku a vzdy rovnou dvakrat az trikrat za sebou po par minutach. Prvni davka je v poradku, druha a treti je jiz dost tekuta a obsahuje vzdy trochu krve. Je toto v poradku? Jinak je stene vesele, hodne ji, hraje si. Presli jsme rychleji na nove krmivo Orijen puppy protoze z toho co dostala od majitelu to bylo jeste horsi. Vet prohlidku jsme absolvovali tento tyden a vse bylo v poradku. Dekuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jolanta Madziová
Dobrý den,
potřebuji naočkovat fenku a následně přeočkovat. Původní očkování nebylo možné z důvodu zánětu ledvin a užívání ATB. V jakém časovém rozmezí od 1.injekce je aplikace druhé.
Děkuji Madziová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Natálie Petroušová
Dobrý den, mám osm osiřelých koťátek, stáří cca 5 týdnů, ale nejsem si jistá. Chtěla bych se zeptat kdy by se měla dát očkovat a odčervit a kolik to bude přibližně stát za osm koťátek. Dále bych se chtěla zeptat, jak je nejlíp naučit na kočičí toaletu, maj velkou ošatku kam jsem umístila záchod, ale potřebu vykonávaj na deku. Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty