Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Barbora Šmídová
Dobrý den, přivezla jsem si domů miminko potkánka a hodně pšíká, bojím se aby nenakazila ostatní. Chovatelka jim prý nechala udělat stěry a výsledky byly v pořádku. Tak se chci zeptat na radu jak to zatím léčit. :)

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nicola Uliarczyková
Dobrý den,

mám samičku králíčka a chci jí pořídit kamaráda, aby měla společnost když jsme v práci. Můj první dotaz zní - myslíte že je to dobrý nápad? Co jsem se tak pídila po informacích tak všude doporučují chovat králíčky dva... Já si na druhém ani tolik netrvám, ale kvůli ní to chci udělat. A můj hlavní dotaz je: Asi si budu od jedné chovatelky brát samečka, který je prý jednostranný kryptorchismus. Vzhledem k tomu, že králíčka určitě budu muset kastrovat, je to spíše výhoda. Ale chtěla bych se zeptat, jestli takový králíček může být plodný (kvůli seznamování s králindou) a zda je možné ho nechat vykastrovat už v 6ti měsících? Nebo je to moc velký zákrok na takhle mladé zvířátko? Děkuji moc za odpovědi!

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Renáta Eiglová
Dobrý den, mám prosím dotaz, naše kočička (brána z útulku, stáří cca 3 - 4 roky) skoro vůbec nepije, přes den jsem dost v její společnosti a nevidím jí vůbec pít. Tak jedině že by to doháněla v noci. Jinak je hravá, mazlivá, i dobře jí, hlavně konzervy a kapsičky s želé. Můžu v tomto směru něco udělat nebo by bylo vhodné nechat ji vyšetřit, zda není něco v nepořádku. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Vaníčková Kubů
Dobrý den,
Máme 9 týdenní štěně jorkšírka,mohu se zeptat,kdy se může poprvé koupat?
Děkuji
Vaníčková Lenka

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Michaela Kotnourová
Dobrý den, náš pejsek Chico stále bere NEORAL, 1x obden. Včera jsme se u Vás dozvěděli, že místo Cortavance je možno užívat Apoquel. Bohužel nám nebylo řečeno zdali se tento nový lék proti svědění dá užívat společně s NEORALEM a zdali je na předpis.

Děkuji Kotnourová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Alžběta Rybová
Dobrý den,

moje fretka má zubní kámen. Jak se ho můžeme zbavit? Případně, kolik stojí odstranění u Vás? Děkuji,
Rybová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Jaroslava Zdražilová
Dobrý den,
Prosím o Váš názor. Mám 9-ti letou činčilu, která asi před 14-ti dny začala špatně, resp. málo, přijímat potravu. Po 6 dnech, kdy stále jedla méně, jsme navštívili veterináře, který zjistil, že klin. řezáky jsou zbroušené šikmo, první dolní stoličky jsou delší a dásně jsou zarudlé. Provedl zkrácení stoliček a zbroušení řezáků. Činčila dostala Enrofloxacin inj, Ketofen inj, Ranital inj a Degan inj. První den po operaci činčila jedla velmi málo, ale přece, po té se stav zhošil. 3 dny dostávala Enrofloxacin, ranital, degan, ale nejedla vůbec nebo naprosto minimálně. Třetí den od zákroku jsme dostali Marbocyl, Meloxicam a na dokrmování Rodicare prášek. Protože tento veterinář neměl RTG, odkázal nás na jinou kliniku, kde provedli RTG vyšetření a zjistili, že spodní kořeny řezáků vrůstají do čelisti. Dostali jsme domů Ranital a Degan (obojí 0,1ml 3xdenně), Meloxicam (0,2ml 2x denně) a lék proti bolesti Tramal (2kapky 3xdenně). Ani přes tuto medikaci nám činčila ani po týdnu nejí. Rodicare přijímá z injekční stříkačky jen velmi obtížně. Činčila neustále sliní a je vidět jak jí cokoli, mimo skladkého Meloxicamu, činí problém pozřít. Na klinice kde prováděli RTG, mi tvrdili, že činčila pokud si navykne na dokrmování Rodicarem a na denodenní aplikaci tišících prostředků, je schopná v tomto stavu žít ještě nějaký čas. Chci se zeptat na Váš odborný názor, zda v případě, že se mi podaří, aby naše činčila začala zase jíst, není takové dokrmování a podávání analgetik, pořád spíše trápení zvířátka než nějaká smysluplná pomoc? Nechci o naši činčilu přijít, ale nerada bych, aby její další život byl jen utrpením, spočívající v nadopování léky proti bolesti a neustálým stresem z dokrmování. Naše činčila nikdy nebyla úplně kontaktní, jakákoliv manipulace s ní, či dokonce pohlazení od člověka ji spíše stresuje a vadí, než cokoli jiného. Jaký je váš názor a zkušenost, jsou skutečně činčily schopné plnohodnotně a bezbolestně žít i přes analgetika a dokrmování, nebo to je jen neuvážené prodlužování utrpení malého zvířátka? A dále pokud se mi nepodaří, aby začala jíst, jak dlouho tento stav může pokračovat než zcela vyhladoví? Na veterinární klinice, nám bylo řečeno, že pokud nebude činčila jíst ještě další den, tak jí máme přivést, a oni se pokusí jí rozjíst sami. Nevím jestli u činčil, má něco takového šanci na úspěch, vzhledem k tomu jak náchylné jsou ke stresu zvláště v cizím prostředí? Jaké jsou vaše zkušenosti? Máme se pokusit ji svěřit do veterinární péče nebo je to opět jen utrpením a stresem pro tak malého hlodavce bez šance na úspěch? Děkuji za odpověď.
Jaroslava Zdražilová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Petra Vojtová
Dobrý den,
ráda bych se informovala o možnosti očkování králíků proti RHD2. Bude u vás k dispozici některá z vyráběných vakcín?
Jaký je váš názor na použití živé nebo inaktivované vakcíny z hledicka účinnosti, doby ochrany (nutnosti přeočkování), případně rizika onemocnění nebo následného přenosu na neočkované zvíře po očkování živou vakcínou?
Děkuji za odpověď,
Petra Vojtová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Nezmámý
Dobrý večer,

Omylem jsem přejela nožičku mé osmině.
Osmina běhá, skáče, šplhá a taky se ji daří běhat v kolečku (kolečko jsem už vzala pryč z klece). S nožičkou manipuluje skvěle (slun. semínka dokáže vzít do pacek dobře, dokonce bez žádných problémů). Zřejmě to vypadá na to, že ji chybí nehet. Cca hodinu zpátky byla nožička od krve, teď už krev neteče. Pije, jí. Máte doporučení na nějakou kliniku, která je blíž k Praze 10? Nechci ji tahat Z prahy 10 na Prahu 5 pomocí MHD :( Máte třeba i nějaké domácí rady? :( prosím o jakoukoliv pomoc.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Kristýna Chárová
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, na kolik výjde kastrace kočky provedená lapadoskopicky? A je to pro ni touto metodou bezpečnější?

Děkuji za odpověď
A omlouvám se jestli je někde na webu ceník, já ho prostě nikde nevidím

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty