Poradna

Psi
Kočky
Králící
Hlodavci
Fretky
Ptáci
Plazi

Budeme snažit Vám zodpovědět i odborné dotazy (v souladu s Profesním řádem Komory Veterinárních lékařů). To znamená, že bez příslušného vyšetření Vám nemůžeme sdělit stanovení diagnózy ani návrh terapie.

Přihlášení a registrace Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.
line
Dotaz od Olivia Grynyuková
Dobrý den,
mám doma 2 králíčky - kastrovaného samečka (2,5 roků) a samičku (nekastrovaná - 1 rok). Samička nikdy nebyla přímo mazlivá, ale občas sama přiběhla, nechala se hladit a chovat, ale teď dělá přímo ze života peklo a jsme zoufalí. Nejenom, že teď je naprosto nemazlivá, nenechá na sebe sáhnout, neustálé chrochtá, syčí, prská, vrčí na mě i na samce, útočí, kouše, začala se samečkem přímo bojovat až jsem je musela rozdělit, neexistuje abych se jí vůbec dotkla, nenechá si stříhat drápky a všude kam skočí močí (i na zeď a nábytek) a bobkuje. Poslední dobou začala dělat po bytě hnízda a má lysiny, proto ji chceme co nejdříve nechat u Vás vykastrovat. Předtím bych se stejně ráda zeptala, jaká je šance (jestli vůbec je), že kastrace toto šílené nepřátelské chování zlepší a její agrese se alespoň z poloviny zmírní? Dodám, že oba králíci jsou milovaní, dostávají celý život nejlepší možnou péči, nemají doma žádný stres, nikdy nebyli týrání, mají prostroné klece a téměř neustálou možnost pohybu po pokoji a mají dostatek pozornosti ode mě a přítele. Samice je jinak zdravá, má zdravou váhu, vždy chuť k jídlu a nikdy neměla zdravotní potíže. Četla jsem dost rozporuplné různé názory, jestli se u králíků kastrací dokáže změnit chování, proto se obracím raději přímo na Vás.
Děkuji moc za odpověď. Grynyuková Olivia

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Věra Polanecká
Dobrý den,
prosím o radu. Tady u nás na malém městě si veterináři neví moc rady s osmáky. Pořídila jsem osmáka ze zverimexu a všimla jsem si že má v kožichu zřejmě nějaké čmelíky (malé černé broučky, které po nasatí jsou červené). Byla jsem s ním tady u nás na veterině, kde mu dali dvě injekce (nevím čeho) v rozmezí po 10 dnech. Myslela jsem si, že jsme se toho zbavili, ale když osmák u mě seděl, zase to u něj lezlo. Byl mi doporučen frontline, ale ve zverimexu mi ho nedoporučovali aplikovat na osmáka (králík a morče to snáší dobře, ale měli špatné zkušenosti s činčilou). Nevíte prosím co použít, abychom se těchto broučků zbavili??? Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Polanecká

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Dagmar Horníková
Dobrý den,
mám prosbu : paní doktorky Lenka Vanyoová(Teplice) mi Vás doporučila ke konzultaci našeho ročního králíčka Mickyho. Byli jsme u paní doktorky na vyšetření , z důvodu boule na dolní čelisti a přerůstání hlodáků.
V rozmezí 4 týdnů mu byl 2x dolní hlodák uštípnut , a poté jsem mu nahmatala bouli. Paní doktorka mi poradila, ať se na vás obrátím, zda máte s tímto druhem zkušenosti, a jak pokračovat .Přikládám k posouzení RTG snímek(poslala jsem s dotazem na E- mail.) Králík je čilý, hůř žere z důvodu že mu zuby brání v hlodání.
Děkuji

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Terezie Zitova
Dobrý den,
Mám dotaz. Jsem teď s naší fenkou na dovolené a má falešnou brezost. Dali jste nám prášky niečo pichli. Ale ted ji strašně natekli ceciky a mackala jsem je a teče ji mléko. Co mám teď dělat,když se vracíme až v úterý ? Děkuji. Zitova

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Ivana Tkaczyková
Dobrý den, máme 6-ti letého králíčka s nevyvinutými řezáky, takže má problém trávením-přidáváme do potravy probiotika. V posledním týdnu velmi málo pije, ale žere celkem dobře. Zdá se být jako opruzený a moč měla tmavou až hnědou barvu (původně jsem myslela, že ze žrádla-nové granule a sušené kytky). Tak nevím, co dál, prosím, poraďte.
Děkuji předem Ivana Tkaczyková

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od matus luptak
dobry den chcel by som sa spytat mam sedem tyzdnoveho psika a zacal byt citlivy na dotyk v oblasti zadnej casti tela,na prechadzke stale len posedava a nechce ani behat a skakat co doteraz robil uz nevyjde ani na obrubnik bez zaknucania a vspanku ked sa prevali tak tiez strasne knuci mozete mi poradit cim to moze byt?dakujem za skoru odpoved

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Melicharová
Dobrý den. S maminkou rušíme zítřejší operaci našeho pejska Ronnyho , který měl mít operaci zubů. S rodinou jsme se dohodli že v jeho 15 letech už ho necháme v klidu dožít. Operace byla plánovaná na 2,8,2016 ve 13,00 h. Děkujeme. Melicharovi
line
Dotaz od Zuzana Kolková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po aplikaci Advocate se pes nesmí otírat a přijít do kontaktu s vodou. Aplikovala jsem spot on,ale neuhlídala a asi po hodině usnul na zádech. A den na to zmokl. Používáme kvůli vnitřním parazitům, tak se chci zeptat, zda přípravek působí, nebo je třeba aplikovat znovu. Děkuji.

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lenka Melicharová
Dobrý den. Mám dotaz. Moje maminka má u sebe mého pejska jménem Ronny a je mu 16 let , je u vás objednaný na operaci 2.8.2016 Ve 13:00. Pejskovi se zhoršilo zdraví , a sotva dýchá. Chtěla bych ho jako majitelka nechat uspat , a moje otázka zní : Jezdíte uspávat pejsky i domů ? Nechci už ho trápit další operací a antibiotiky. Včera jsem s ním byla venku a nemohl chodit , ležel asi 20 minut a pak se zase rozchodil. S maminkou už jsme se rozhodli mu to trápení ukončit. Byli by jste tak hodní a přijeli k nám , nechceme ho stresovat veterinou. Předem moc děkuji za odpověd. Melicharová

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Dotaz od Lucie Bachmannova
Dobrý večer, potřebuji poradit, protože už jsem zoufalá. Mám tříletého zakrslého králíčka. Kastrován byl v pěti měsících, protože začal bý t vůči mě dominantní a začal si mě značkovat. Po kastraci to vydrželo 2 roky, ale od letošního jara to je zpět. Když je zavřený v kleci tak se vzteká a mlátí s ní. Když ho pustím tak stále běhá za mnou a drápe se mi po nohou a nedej bože když ho chci pohladit tak mi chytá ruku a chce se družit. Pořád mi leze na sedačku a když ho schodím tak jí počůrá. Už nevím co dál. Dokáže te mi poradit? Předem děkuji za odpoveď. Lucie

Odpověď:
Pouze pro přihlášené.
line
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty