Po - Pá
8:00 - 21:00
So
9:00 - 14:00
Ne
13:00 - 20:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, asi měsíc vlastníme 2 želvy vroubené (věk 13 měsíců). Začali vydávat takové syčivé zvuky, jedna z nich měla bublinu u čumáku. Domnívám se, že jde o želví rýmu. Myslíte, že je nutná návštěva na veterinární klinice? Moc děkuji za info, Dvořáková

Dotaz od Eva Dvořáková

Odpověď:

Dobrý den, můj pes (erdeleteriér) se ulomil kus špičáku, cca 1/4. Dle konzultrace na veterině ji již vidět kanálek. Mnozí psi prý takto žijí bez problému zbytek života, jiným se zub zanítí a je problém. Já se psem cvičím, i obranu, potřebuji, aby se zuby neměl problém. Doporučili byste tedy raději spravení zubu? V případě, že ano, nevím, jestli jsem dobře pochopila metodu opravy zubu (Do 48 h po úrazu se zub nechává živý a spraví se jako lidský, starší úraz se řeší umrtvením, vyčistěním kanálku a "zaplombováním"). Úraz jsem zjistila až asi po týdnu, není to tedy čerstvé, pes se chová normálně, zřejmě ho to nijak nebolí. Když je zlomenina zubu takto starší, je nutné zub umrtvit? Zubu je mi líto, jinak vypadá v pořádku, zdravě. Pes je 4 roky starý, chodí i na výstavy. A poslední dotaz, kolik přibližně takový zdravotnický zásah stojí - abych byla případně připravená a pokud mám pojištění Mazlíček, uhradila by to pojišťovna? Moc předem děkuji za radu a názor.

Dotaz od Hana Čtyroká

Odpověď:

Dobrý den, chováme dva mladé králíčky, samce a samici spolu. Nezavíráme je dohromady do jedné klece, ale mají neomezený společný výběh po místnosti. Samec, narozen 4.8.2019 byl již u Vás na klinice vykastrován, protože jak dospíval, začal být agresivní. Teď už je z něj absolutní pohodář, ale dospěla nám samička (nar. 10.8.2019) a sexuálně obtěžuje samce do té míry, že není možné je vůbec k sobě pustit, bojím se, aby ji ze stresu nenapadl. Krom toho se tedy úplně zbláznila, ničí a znečišťuje vše na co přijde, ale hlavní problém vidím v momentálně nemožném soužití zvířátek. Měli jsme v plánu ji z preventivních důvodů nechat také vykastrovat, ale paní doktorka nám říkala, že preferuje kastraci až v trochu vyšším věku, okolo tři čtvrtě roku. Tak se chci zeptat, zda by byla kastrace samičky možná i dříve, z výše popsaných důvodů, případně v jakém věku samičky je to nejdříve rozumné. Samička je zakrslý beránek, nemáme tedy vhodnou váhu, ale tipuji že má nyní tak kilo a půl. Děkuji! V.Š.

Dotaz od Veronika Šormová

Odpověď: