Po - Pá
8:00 - 21:00
So
9:00 - 14:00
Ne
13:00 - 20:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy:

Dobrý den, máme malé 3 měsíční skinny morčátko s PP, samečka. Cca před 14 dny nám z ničeho nic přestalo chodit na zadní a jednu přední nožku. K jídlu a pití se dostane, ale i přesto také zhubnul. Jezdili jsme k veterináři, kde jsme dostávali injekce a sirup, veterinářka myslela, že je to nervového původu. Po 14 dnech léčba stejně nezabrala. Veterinářka je toho názoru, že to může být degenerace kloubů v chovu, tudíž genetické. Nepozná se to prý hned po narození, ale až déle. Ochabuje mu svalstvo. Nicméně náš 3 měsíční Xaverek je na to pořád dost mladý. Postižené nožky ho bolí. Veterinářka si také neví moc rady, poradila nám jedině zajít k ortopedovi. Chci se zeptat, zda s tím nemáte zkušenosti? Jestli to nemůže být ještě něčím jiným, co by se případně dalo léčit? Nebo zda nevíte, čím to alespoň zlepšit? Děkuji za radu :)

Dotaz od Kateřina Čápová

Odpověď:

Dobrý den, máme doma dospělého nevykastrovaného zakrslého králíka (cca dva roky - je to nalezenec). Je moc hodný a mazlivý a má doma volný výběh. Přemýšlíme o pořízení kočky/kocoura. Na internetu je mnoho diskuzí na toto téma, ale ráda bych názor odborníka. Co si myslíte o soužití dospělého králíka a nového koťátka (konkrétně přemýšlím o mainské mývalí)? Samozřejmě je mi jasné, že zvířata nemohu nechat společně bez dozoru a uvědomuji si, že bych pravděpodobně musela nechat králíčka vykastrovat, a že každé zvíře je jiné a je asi těžké obecně říct, jak budou společně fungovat. I tak mě zajímá Vaše zkušenost. Předem moc děkuji za odpověď.

Dotaz od Tereza Kolečková

Odpověď:

Dobrý den, před týdnem jsem si pořídila syrského křečka. V kleci má spoustu věcí ze dřeva na hlodání (větvičky, hračky určené k hlodání, vybavení klece ze dřeva, tvrdý chléb) ale vůbec tyto věci neohlodává - ani si jich nevšimne. Potravu přijímá bez problému. Koupila jsem mu tyčky na zavěšení, kde musí sám vydobýt zrníčka - to jediné má úspěch, kdy se trochu snaží hlodat, ale ty jsou pro křečka nezdravé. A ještě abych nezapomněla, "ohlodává" mříže od klece. Myslíte, že to stačí? Bojím se, aby mu nepřerostly zoubky. Když zívá, horní zuby má kraťoučké, ale spodní jsou dost dlouhé. Chci se zeptat, zda je to normální. Děkuji za odpověď.

Dotaz od Monika Stehnová

Odpověď: