Po - Pá
8:00 - 21:00
So
9:00 - 14:00
Ne
13:00 - 20:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, před týdnem byl náš králík naočkován na veterině v místě bydliště vakcínami Pestorin a Myxoren. Jiné očkování veterinář nenabídl. Nyní koukám, že Vy nabízíte ještě očkování proti novému typu králičímu moru. Měli bychom ho u Vás nechat proti tomuto doočkovat? Pokud ano, za jak dlouho? Dále se mu nyní týden po očkování objevil výtok z jednoho očička. Může souviset s očkováním, např. zátěž organismu tvořícího protilátky proti naočkovaným nemocem v kombinaci s nějakým "bacilem" z prostředí? Je možné zkusit podat nejdříve Ophtalmo-Azulen na zklidnění? Ptám se proto, že mám s touto mastičkou výborné zkušenosti sama u sebe. Děkuji!

Dotaz od Veronika Šormová

Odpověď:

Dobrý den, mám Teddy králindu 9 měsíců starou je strašně fajn, ale začaly se v ní projevovat pudy. Naskakuje, zvedá zadeček, obíhá kolem mě, námluvně mručí a hlavě, když přijdu začne kolem mě značkovat. Je velice přítulná a neagresivní. Chtěla bych poradit, co mám dělat? Přejde to po určité době, nebo je to jen sezoně? Někdo mi psal kastraci, ale bojím se, přijde mi to u samiček nebezpečné, i když ne jako kdysi. Kastrace má ještě výhodu - prevence proti rakoviny dělohy. Další mi zase psal, že jí mám nechat připustit, že se zklidní, někdo zase, že bude ještě nadrženější, tak se v to nevyznám. Nebo ji nechat jednou připustit a pak vykastrovat. Nemám problém se starat o malé, mám dost času a dostatek lásky ke zvířátkům. Děkuji za jakoukoliv radu, chci pro mojí králindu to nejlepší. Přeji pěkný den. :)

Dotaz od Klára Kokešová

Odpověď:

Dobrý den, máme doma v bytě papouška Agapornis, objevili jsme u něj čmelíky. Jak teď máme prosím postupovat ? Děkuji Herold

Dotaz od Marek Herold

Odpověď: