Po - Pá
8:00 - 21:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Homeopatie

Homeopatie je holistický systém v medicíně, na který zvířata reagují mimořádně dobře. Může být používán u většiny stavů - akutních, nebo chronických a lze jej aplikovat samostatně, nebo v kombinaci s konvenční terapií. Tato metoda má neocenitelnou hodnotu v případech kdy konvenční léčba selže, nebo když má škodlivé vedlejší účinky.

Konzultace

Homeopatická léčba za normálních okolností pozůstává ze dvou konzultací, které závisí na délce trvání a závažnosti potíží pacienta.

Při první homeopatické konzultaci, která trvá až jednu hodinu, homeopat používá své veterinární a své homeopatické vzdělání a zkušenosti. Pečlivě prostuduje zdravotní záznamy pacienta, při čemž úzce spolupracuje s jeho ošetřujícím veterinárním lékařem. Pomocí rozhovoru s majitelem zvířete, pomocí pozorování a důkladným vyšetřením pacienta získá potřebné informace, které použije pro výběr vhodných homeopatických přípravků.

V následujících týdnech majitel zvířete pozoruje a pečlivě zaznamenává reakci pacienta na předepsané preparáty. Výsledky jsou vyhodnoceny při další konzultaci, která za normálních okolností proběhne asi za 4 týdny.

kotěJedna celá hodina první konzultace a 30min trvající konzultace další, je poměrně dlouhá doba v porovnání s typickou konvenční veterinární konzultaci, která obvykle trvá pouze asi 15 min. Tento rozdíl odráží základní kámen homeopatie: individualitu.

Pro homeopata je důležité poznat pacienta důkladně. Ve veterinární klinice Na Hůrce se domníváme, že se tento proces nemůže a nesmí uspěchat na úkor kvality léčby. Dále, homeopat po odchodu pacienta z kliniky stráví ještě další čas analyzováním a plánováním dalšího postupu léčby. Klasická homeopatie je opravdu časově náročná a značně limituje počet pacientů, které homeopat - praktik může denně vyšetřit.

Přejete-li si kontaktovat našeho homeopata a domluvit si termín konzultace nebo se zeptat na další věci související s léčbou napište e-mail vets4pets@seznam.cz

Pokyny pro používání homeopatických přípravků

pesPřípravky byly určeny výhradně pro vašeho zvířecího kamaráda. Aby jejich účinky byly maximální, prosím dodržujte následující pravidla a pokyny:

Homeopatie není náhradou konvenční léčby, proto nikdy nepřestávejte používat léky předepsané veterinárním lékařem, kromě těch případů kdy vám toto bylo přímo doporučeno.

Během homeopatické léčby nedělejte žádné změny bez předcházející konzultace s homeopatem. Neupravujte výživu, nezačínejte s akupunkturou, nepodávejte bylinné přípravky a nepřidávejte ani jiné homeopatické přípravky, i když se vám zdají, že by mohly být užitečné. Všechny uvedeny případy by mohly inhibovat účinky již předepsaných přípravků. V případě jakýchkoliv pochybností, je lépe se zeptat.

Pořiďte si malý záznamník a během léčby zaznamenávejte všechny změny a to i změny krátkodobé a zdánlivě bezvýznamné. Tyto záznamy jsou důležité při vyhodnocování reakcí pacienta na léčbu.

Jestli se u pacienta po zahájení léčebné kúry okamžitě objeví silná reakce (může to být jasné zhoršení průběhu, zlepšení nebo jakákoliv jiná prudká změna) okamžitě přerušte léčbu a kontaktujte nás. Jedná se vlastně dobrý příznak, který znamená, že nasazená homeopatika byla správná, ale že bude asi nutné upravit jejich dávkování. Silné reakce se obvykle objevují zejména na počátku léčby.

Homeopatické přípravky se uchovávají při pokojové teplotě a neměly by být uloženy vedle silně aromatických látek, jako jsou např. parfémy, nebo esenciální oleje.

Podávání homeopatik

pesHomeopatik se rukama nedotýkejte. Tablety, granulky nebo pilulky se dají aplikovat tak, že na víko lahvičky vysypte požadovaný počet a z víka je nasypete přímo do úst zvířete. Kapky se dají nakapat přímo do úst.

Psům a kočkám nepodávejte homeopatika společně s potravou. Krmit se může nejdříve 15 minut před, nebo 15 min. po aplikaci přípravku. To znamená, že se homeopatika nesmí míchat do krmiva, ani např. nalákat zvíře pamlskem, nebo podat potravu nebo pamlsek jako odměnu, že si zvíře homeopatikum vzalo. Homeopatický preparát se vstřebává již v dutině ústní, je proto důležité aby tomuto procesu nic nebránilo.

Nedělejte si starosti s dávkováním. V homeopatii "dávka je dávka". Účinek homeopatika a jeho frekvence podávání jsou velmi důležité, přesné množství kapek nebo tablet už méně. Zpravidla se za dávku považují 2-3 tablety a střik tekutého léku.

Pečlivě dodržujte instrukce a homeopatikum nepodávejte déle než po doporučenou dobu. Velmi často vám dáme plnou lahvičku, ale přípravek podáváme pouze několik dnů. Podejte pouze doporučenou dávku a zbytek uchovejte (homeopatické roztoky v chladničce, tablety nebo granulky v tubách a lahvičkách na suchém a tmavém místě). Je navíc dobré mít po ruce homeopatikum, protože se může stát, že po konzultaci léčbu opakujeme. Bez konzultace s námi sami od sebe léčebnou kůru neopakujte.

Co všechno lze léčit homeopaticky

Pro vaši bližší představu zde uvádíme informativní přehled případů, kdy je použití homeopatik výborným doplňkem nebo i alternativou ke konvenční léčbě:

Jako doplněk léčby:

  • akutní traumatické stavy, především úrazy (krvácivé i nekrvácivé) nebo pokousání jiným zvířetem
  • příprava na plánované výkony, ale i jako profilaxe u náhlých nutných operací
  • při nesnášenlivosti konvenčních léčiv (např. alergické reakce na očkování)
  • chronická onemocnění
  • obtížný porod a následná onemocnění (př. mastitidy) a podpora dobrého růstu mláďat
  • podpora v rekonvalescenci
  • Jako samostatná léčba, kde se zaměřujeme především na psychickou pohodu zvířat:

  • především celá škála nestandardního chování zvířete, počínaje strachy (z výšek, hluku, samoty atd.), přes příchod nového zvířete do rodiny, jako příprava na výstavy,
  • chronická onemocnění (např. i pátrání po příčinách opakovaných chronických zánětů ledvin, dásní)
  • kožní problémy
  • reakce na pokousání hmyzem
  • zlepšení kvality života starých zvířat (úleva bolestivosti kloubů, podpora vitality, zmírnění dopadů změn chování daných věkem atd.)
  • kinetózy – cestovní nevolnosti a neklid