Onkologie


Kdo je veterinární onkolog ?

pes, kockaDiplomovaný veterinární onkolog je veterinární lékař specializovaný v interní (veterinární) medicíně který má rozšířené vzdělání o onkologii. Veterinární onkolog je odborník v diagnostice a v klasifikaci nádorových onemocnění, v přípravě léčebných metod a postupů a v aplikaci chemoterapie. Když váš pes onemocní nádorovým bujením, váš praktický veterinář, aby zajistil pro vašeho miláčka tu nejvhodnější a nejkvalitnější léčbu, obrátí se na veterinárního onkologa, který mu pomůže vypracovat léčebný plán a léčebné postupy, které zahrnují jednu anebo všechny z následujících možností:


Váš praktický veterinář diagnostikuje a léčí různé zdravotní problémy, ale některá onemocnění jako např. rakovina vyžaduje péči odborníka specializovaného v léčbě nádorových onemocnění.

Proč můj pes potřebuje veterinárního onkologa ?

Stejně jako u lidí, i pes při onemocnění nádorovitým bujením potřebuje při diagnóze a léčbě pomoc onkologa. Veterinární onkolog určuje nejvhodnější postupy při léčbě a koordinuje léčebné programy pro zvířata postižená rakovinou; často slouží i jako poradce a konzultant pro veterináře v privátních ordinacích. Když vás váš veterinární lékař doporučí s vašim zvířetem k veterinárnímu onkologovi, dělá to proto aby váš miláček dostal na svoji nemoc tu nejvhodnější a nejlepší péči. V některých případech váš veterinář pouze konzultuje váš případ s onkologem, v jiných je nutné vás doporučit k onkologovi k důkladnějšímu vyšetření a příp. i k léčbě. Diplomovaný onkolog má speciální diagnostické a léčebné prostředky, které váš praktický veterinář ve většině případů nemívá.

Můj pes má rakovinu. Co teď ?

pesZdá se že rakovinou onemocní stále více a více zvířat .Je to jednoduše asi i proto, že žijí déle. Je důležité si ale uvědomit, že toto obávané onemocnění, stejně jako u lidí, má mnoho forem, které se dají dnes snadno ovládat a dokonce vyléčit. Rané odhalení a specializovaná péče vedou ke zvýšenému počtu vyléčení všech druhů nádorového bujení. které postihuje domácí miláčky. Od chirurgické léčby, chemoterapii a radiační terapii, veterinární onkologové mají dnes k dispozici pro vaše zvířata nejnovější diagnostické a léčebné prostředky. S optimálním léčením rakovina se v mnoha případech stává pouze další chronickou nemocí, která se dá ovládat.

Jestli u vašeho zvířete byl zjištěn nádor, není důvod k panice. Požádejte vašeho veterináře, aby vám napsal nejdůležitější postup, aby jste si ho mohli později v klidu projít. I když je to onemocnění vážné rozhodnutí ohledně léčby není většinou nutné dělat okamžitě. Jestli u vašeho zvířete bylo zjištěné nádorovité onemocnění, budete asi chtít aby váš praktický veterinář spolupracoval s onkologem, nebo aby váš pacient byl odeslán k léčbě přímo k němu.

Nejčastější nádory:
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty