Novinky

VAKCINACE A PREVENCE

Stále sledujeme aktuální nákazovou situaci a výskyt nových nemocí u nás v České Republice.
Vakcinujeme králíky nejen proti moru, myxomatóze, ale také proti nové formě králičího moru RHDV2.
Tato nová vakcína je již dostupná. Termíny očkování najdete na našem facebooku.

Plánujete kastraci svého domácího mazlíčka? Zvolte šetrnou laparoskopii

Výhody laparoskopického zákroku:

menší bolestivost prováděných operací
rychlejší hojení a zotavení po operaci
výrazně menší operační ranky
kratší operační časy a doba strávená v celkové narkóze
rychlejší probouzení po zákroku
inhalační anestezie
minimální riziko infekce
velmi dobrá snášenlivost a téměř žádné krvácení

LAPAROSKOPICKÉ OPERACE

Kromě běžných chirurgických metod, jsme nyní nově začali na naší klinice využívat pro celou řadu operací laparoskopii, která výrazně snižuje bolestivost zákroku a rovněž velmi urychluje pooperační hojení. Výhody laparoskopických operací jsou běžně využívány u lidí již řadu let, ale ve veterinární medicíně se tato metoda začala rozšiřovat teprve nedávno. Jsme velmi rádi, že Vám nyní můžeme tuto možnost využít šetrnější operační metodu na Veterinární klinice Na Hůrce nabídnout i my, jako jedno z mála pracovišť v České republice.
Při laparoskopických zákrocích se chirurg do dutiny břišní po celou dobu dívá pomocí malé kamery, přičemž s orgány manipuluje speciálními laparoskopickými nástroji. Tento typ chirurgického zákroku vyžaduje pouze velmi malé operační ranky (0,5-2cm), které způsobují mnohem menší poškození operované tkáně. Toto ve svém důsledku je pro operované zvíře mnohem méně bolestivé, operační rány se rychleji hojí a tím se i snižuje pravděpodobnost pooperačních komplikací. Velmi častým využitím této operační metody je laparoskopická kastrace u fen a koček, kde se na základě studií uvádí až o 65% menší bolestivost. Šetrné odstranění vaječníků případně vaječníků a dělohy je na našem pracovišti prováděno speciálním nástrojem, tzv. „harmonickým skalpelem“. Tento nástroj pracuje na principu ultrazvukového kmitání a dokáže od sebe oddělovat tkáně a zároveň koagulovat (uzavírat) cévy (až do průměru 5 mm). V dutině břišní tak nezůstává žádný chirurgický šicí materiál.
Kromě kastrací laparoskopii využíváme pro celou řadu dalších operací zákroky jako je např. vyjmutí kryptorchidního (nesestouplého) varlete u psů a kocourů, biopsie orgánů dutiny břišní (odběr vzorků pro mikroskopické vyšetření) nebo preventivní gastropexe - tedy fixace žaludku k břišní stěně, která brání jeho přetočení, vyskytujícího se hlavně u psů velkých plemen.
Výhodou laparoskopie je tak jako u lidí, přesné a cílené chirurgické ošetření, maximální vizualizace dutiny břišní, menší bolestivost po zákroku, snížený výskyt infekcí, menší riziko výskytu krvácení, rychlejší rekonvalescence a kratší doba hospitalizace ve srovnání s tradiční metodou provedení kastrace. Svou roli hraje bezesporu i estetické hledisko spojené s malou operační ránou a tudíž i jizvou.

Termíny očkování nyní hlídáme za Vás

Upozornění Vám zašleme formou sms zprávy nebo e-mailem.

Na konkrétní termíny se můžete
objednat telefonicky na čísle 251 614 378 nebo on-line na www.vets4pets.cz

Imuno analyzátor

Imunologický analyzátor FUJIFILM IMMUNO AU10 je nejnovějším přírůstkem laboratorní techniky na naší klinice.
IMMUNO AU10 je plně automatický imuno analyzátor, který je schopen správně a přesně vyhodnotit koncentraci hormonů T4 (canine/feline), TSH (canine), Kortizolu a Žlučových kyselin (BA) v krvi. Hormony jsou měřeny nejpřesnější imunochemickou technologií tzv. SPF-Surface Plasmon Fluorescence, (fluorescenční detekcí na tenké vrstvě), analyzátor je kvalitativně srovnatelný s velkými imuno analyzátory používanými v klinických laboratořích.
Nyní nově take máme možnost měřit BA žlučové kyseliny.

Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty