Přístrojové vybavení

Moderní veterinární medicína se neobejde bez přístrojů, které slouží k přesné diagnostice a umožňují úspěšnou léčbu. V současnosti můžeme léčit nemoci, které se stěží daly v minulosti léčit u lidí. To, co bylo před pár lety výjimkou, je dnes dostupným standardem. Na naší klinice neustále investujeme do novějších a dokonalejších přístrojů, tak abychom navzdory vysokým pořizovacím cenám mohli nabízet služby na vysoké úrovni.

Zobrazovací technika

Rentgen, Digitální zpracování snímků

zobrazovaci zarizeniRentgenový přístroj patří k vybavení každé ordinace. RTG snímek je nutný základ každé hlubší klinické diagnostiky. Na naší klinice používáme špičkový rentgen Gierth HF 200A

Konica Minolta Pegasus je systém nepřímé digitalizace, který obsahuje funkce PACS systému. Tento systém umí nejen vytvořit digitální snímek vynikající kvality, ale umožní nám např. i komunikovat a konzultovat s dalšími kolegy, připojit do systému ultrazvuk nebo endoskop.

zobrazovaci zarizeni zobrazovaci zarizeni zobrazovaci zarizeni
Ultrasonografie

sonografieUltrasonografický přístroj nám pomáhá při vyšetřování různých oblastí např. břicha pro vyšetření močových cest, žaludku a střev, při diagnostice březosti , neborůzných nádorových onemocnění. Vyšetření hrudníku hlavněkardiologické vyšetření a další.


Diagnostické přístroje

Biochemický analyzátor krve

Biochemický analyzátor nám umožňuje okamžité vyšetření biochemických parametrů krve. Na klinice jsem schopni během několika minut po odběru krve stanovit všechny důležité biochemické hodnoty krve, které potřebujeme pro léčbu.

laboratoř laboratoř
Hematologický analyzátor

Na klinice jsem schopni během několika minut po odběru krve stanovit nejdůležitější biochemické a hematologické hodnoty krve nutné pro nasazení následné správné léčby.

laboratoř

Inhalační anestezie

Inhalační anestetický přístroj je nezbytný pro vedení bezpečné narkózy. Pacienti jsou v průběhu anestezie na tento přístroj napojeni a vdechují narkotický plyn - isofluran, který je šetrně uspí. V průběhu celé operace monitorujeme jejich životní funkce, hlavně množství kyslíku v krvi, množství vydechovaného CO2, srdeční i dechový rytmus, tlak a teplotu. Tímto způsobem lze uspat i nemocné nebo starší pacienty.

anestezie anestezie

Stomatologie

Stává se poměrně často, že se zvířatům ulomí část zubu. Doposud bylo většinou metodou volby extrakce takto postiženého zubu. Správnou alternativou je ošetření a výplň dřeňového kanálu. Stejně jako u lidí lze takovýto zub i u zvířat zachránit a umožnit jeho správnou funkci bez bolesti.Dnes už patří mezi běžné zákroky odstranění zubního kamene. Odstranění zubního kamene ultrazvukem je šetrné a nepoškozuje dásně ani zubní sklovinu. Na našem pracovišti navíc provádíme, po odstranění zubního kamene ultrazvukem, zaleštění zubů (polishing) které chrání sklovinu a předchází další tvorbě zubního kamene. Jestliže zjistíme po odstranění zubního kamene zubní kaz, provádíme plombování zubů.

Také Králíci a hlodavci jsou vítanými pacienty Veterinární kliniky na Hůrce. Rutinně provádíme komplexní vyšetření dutiny ústní, včetně RTG snímkování, úpravy okluze, sofistikované dentální extrakční techniky a další nejnovější dentální procedury.

stomatologie stomatologie

Sterilizace

Základní předpoklad pro to, aby se rekonvalescence po operaci nekomplikovala např. zánětem operační rány, je naprostá čistota a sterilní prostředí na operačním sále. Sterilní musí být i naše nástroje a k tomu využíváme naše sterilizační centrum, které je vybaveno autoklávem, horkovzdušným sterilizátorem a baličkou nástrojů.

sterilizace sterilizace sterilizace sterilizace

EKG

Stejně jako u lidí je možno i u zvířat pořizovat záznam EKG, který je zpracován v počítači, proměřen a vyhodnocen.

ekg ekg
Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty