Označování zvířat mikročipy

 • Vydal se Váš čtyřnohý přítel sám na nepovolený výlet a pak jste ho hledali v pražských ulicích, parcích, dvorech a v psích útulcích a slibovali nálezcům nemalou odměnu?
 • Vybavte ho průkazem totožnosti, neboli mikročipem!
  Je to snadné a jednoduché.

  Označením zvířete mikročipem získáte:

  svého zvířete, která je nesrovnatelně spolehlivější a trvalejší, než všechny dosud používané způsoby označování zvířat, jako je tetování, kovové známky, adresní pouzdra atd.

  Označení mikročipem slouží jako průkazná identifikace pro:

  Jako zodpovědný a milující majitel psa, kočky, papouška, želvy, koně pštrosa nebo jiného zvířete můžete využít přednosti a výhody, které Vám nabízí radiofrekvenční identifikace.

  cipovaniCo radiofrekvenční identifikační systém tvoří? Hlavně část nejmenší a nejdůležitější: mikročip, který je nositelem identifikačního kódu. Pak čtecí zařízení a řídící software, tedy počítač s evidencí údajů o zvířatech ze všech aplikovaných čipů. Mikročip je váleček z bioskla o rozměrech 2 x 11 mm, který váží desetinu gramu. Obsahuje příjmovou a vysílací anténu, nesoucí identifikační kód, vložený do integrovaných obvodů laserem. Anténku tvoří drátek 50krát tenčí než lidský vlas svinutý do 3.000 závitů. Čip nemá vlastní zdroj energie, tu získává přiblížením čtečky z jejího magnetického pole. Čip se aplikuje podkožně do šíje nebo mezi lopatky psa jehlou. Tento úkon je pro zvíře stejně málo bolestivý jako aplikace normální injekce.

  Zavádění čipů odpovídajících evropským normám ISO podporuje Veterinární komora, která také zřídila Národní registr ČR. Samostatné evidence mají také město, jeho části, obec, psí útulek a městské policie.

  Každé město nabízí majitelům psů s čipem výhody ve formě snížených poplatků za psy - v Praze je to např. 2x 300 Kč, tedy sleva 600 Kč za dva roky.

  Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

  Běhounkova 2530
  Praha 5-Nové Butovice
  Tel: +420 251 614 378

  zobrazit kontakty