Jak předcházet srdečním problémům


Srdeční selhání - vážné ohrožení pro psy

Srdeční selhání se vyskytuje u psů všech plemen, bez ohledu na váhu nebo stáří. Nejčastěji však postihuje starší psy. Je prokázáno, že asi 25% psů starších 7 let trpí tímto onemocněním. Pokud se nezahájí včas léčba jsou tyto případy většinou smrtelné. Nyní díky moderní veterinární medicíně psi se srdečním selháním mohou prožít delší, zdravější a aktivnější život.

Co je příčinou srdečního selhání?

K selhávání srdce přispívají různé faktory. Jestliže srdce nepumpuje správně krev, například kvůli vadě srdeční chlopně nebo oslabení srdeční svaloviny, může se organismus zvířete pokusit tuto situaci kompenzovat tím, že nutí nemocné srdce pracovat ještě usilovněji. Trvá-li tato situace delší dobu, dochází k poškození.

Diagnóza srdečního selhání

Je důležité požádat veterinárního lékaře o pravidelné kontroly srdce. Mnoha projevů, které jsou prvním varováním si můžete všimnout sami i doma. Upozorněte veterinárního lékaře pokud pozorujete následující příznaky:

pes

Váš veterinární lékař může provést komplexní srdeční vyšetření a určit, jestli Váš pes trpí srdečním onemocněním.

Nová léčiva, nová naděje

Jestliže byla u Vašeho psa stanovena diagnóza srdečního selhání, neobávejte se nejhoršího. Stejně jako lidé i milióny psů na celém světě prožívají normální život i přes onemocnění jejich srdce. Moderní medicína nabízí léky, které přeruší bludný kruh srdečního selhání a uleví namáhanému srdci. Často jenom jedna tableta denně výrazně zlepší kvalitu života psů se srdečním selháním.

Správná medikace zabrání hromadění tekutin, odstraní kašlání a navrátí chuť k jídlu. Tím, že je obecně pes méně unaven, může si znovu a s chutí hrát, mít radost z veškerých aktivit a procházek a také Vám jeho nová chuť do života přinese mnoho radosti.

Jestli jste si všimli, že Váš pes v poslední době není ve své kůži, požádejte veterinárního lékaře o vyšetření srdce.

Užitečné tipy Nepřehlédněte Kde nás najdete

Běhounkova 2530
Praha 5-Nové Butovice
Tel: +420 251 614 378

zobrazit kontakty