Čipování
Vydal se Váš čtyřnohý přítel sám na nepovolený výlet a pak jste ho hledali v pražských ulicích, parcích, dvorech a v psích útulcích a slibovali nálezcům nemalou odměnu?
- Máte obavu, že Vašeho psa někdo ukradne?
- Nestačí Vám známka (tu může pes ztratit) a nechcete ho dát tetovat?
- Chcete mít slevu z poplatků za psy a výhody při jeho pojištění?
Vybavte ho průkazem totožnosti, neboli mikročipem!
Je to snadné a jednoduché.
Označením zvířete mikročipem získáte:
- průkaznou
- nezaměnitelnou
- nepozměnitelnou
- celoživotní identifikaci
svého zvířete, která je nesrovnatelně spolehlivější a trvalejší, než všechny dosud používané způsoby označování zvířat, jako je tetování, kovové známky, adresní pouzdra atd.
Označení mikročipem slouží jako průkazná identifikace pro:
- bezplatný zápis do evidence Národního registru
- zápis do plemenné knihy a vydání průkazu původu
- očkování a kontrolu vakcinace
- zvýšení pravděpodobnosti nálezu ztraceného, zaběhnutého nebo odcizeného zvířete a jeho navrácení majiteli
- podstatné zvýhodnění podmínek při pojištění
- úlevu na poplatku ze psů poskytovanou místním úřadem nebo magistrátem
Jako zodpovědný a milující majitel psa, kočky, papouška, želvy, koně pštrosa nebo jiného zvířete můžete využít přednosti a výhody, které Vám nabízí radiofrekvenční identifikace.
Co radiofrekvenční identifikační systém tvoří? Hlavně část nejmenší a nejdůležitější: mikročip, který je nositelem identifikačního kódu. Pak čtecí zařízení a řídící software, tedy počítač s evidencí údajů o zvířatech ze všech aplikovaných čipů. Mikročip je váleček z bioskla o rozměrech 2 x 11 mm, který váží desetinu gramu. Obsahuje příjmovou a vysílací anténu, nesoucí identifikační kód, vložený do integrovaných obvodů laserem. Anténku tvoří drátek 50krát tenčí než lidský vlas svinutý do 3.000 závitů. Čip nemá vlastní zdroj energie, tu získává přiblížením čtečky z jejího magnetického pole. Čip se aplikuje podkožně do šíje nebo mezi lopatky psa jehlou. Tento úkon je pro zvíře stejně málo bolestivý jako aplikace normální injekce.
Zavádění čipů odpovídajících evropským normám ISO podporuje Veterinární komora, která také zřídila Národní registr ČR. Samostatné evidence mají také město, jeho části, obec, psí útulek a městské policie.
Každé město nabízí majitelům psů s čipem výhody ve formě snížených poplatků za psy - v Praze je to např. 2x 300 Kč, tedy sleva 600 Kč za dva roky.
Nejnovější aktuality
Volné pracovní místo - veterinární lékařka/lékař
Veterinární klinika Na Hůrce v Praze přijme na HPP do svého týmu veterinární lékařku/lékaře (i budoucího absolventa). Nabízíme zaměstnání na jednom z...
Termíny očkování hlídáme nyní za Vás
Upozornění Vám zašleme formou SMS zprávy týden před termínem...
Zpracování zdravotní zprávy
Vypracování zdravotní zprávy na žádost majitele je nově zpoplatněno 250 Kč. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Na Hůrce...
Najdete nás
Běhounkova
Praha 5 - Nové Butovice
Telefon
+420 251 614 378
vets4pets@seznam.cz