Po - Pá
8:00 - 21:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, našemu pejskovi Chicovi (7,5 roku) byla diagnostikována porucha štítné žlázy. Již třetí měsíc bere Letrox. Bohužel za poslední dva měsíce se u něj zvýšila bezdůvodná agresivita, že kousání do krve je na skoro denním pořádku. Je mu jedno koho a kam kousne. Chtěla jsem se zeptat, zdali jeho nekontrolovatelná agresivita může souvislost s již dříve diagnostikovanou idiopatickou epilepsií a teď i s poruchou štítné žlázy, na kterou se přišlo náhodně v měsíci červnu. Pravděpodobně dle kliniky v Sušici, kde nemoc diagnostikovali, touto poruchou trpěl již v minulých letech (příznaky: první cca před 3 lety vypelichání ocasu a následně 80 % chlupů na těle, vřed v oku, a i přibírání na váze – při stále stejných dávkách krmiva). Bohužel jeho následné uklidnění po takovém to útoku, není nijak možné. V tu chvíli jakákoliv snaha ho uklidnit, je jako ještě větší červený hadr na býka. Zkusili jsme i jako prevenci od Alavisu uklidňující tablety, nefungují. Mě v minulosti vždy maximálně štípl, ale teď zaútočil i na mou lícní kost, tekla krev. Manžel a ostatní členové rodiny mají pokousané ruce, opět v 99% teče krev. Prosím můžou mít výše uvedené nemoci důsledek na jeho agresivitu a případně co s tím udělat. Začínají se ho členové naší rodiny dost obávat, pro jeho nevyzpytatelnost. Děkuji za odpověď

Dotaz od Michaela Kotnourová

Odpověď:

Dobrý den, mám dotaz ohledně staré morčecí samičky, které vypadly horní zuby. Spodní má, ale musel je jí veterinář zkrátit. Bohužel morčeti se špatně jí. Snažím se jí tedy krmit z ruky zeleninou, rozmočenými gramulemi, trávou. Je nějaká šance, že se naučit jist bez nich a nebo že zuby dorosrou? Co bych pro ní mohla ještě udělat. Moc děkuji za odpověď.

Dotaz od Magda Starcová

Odpověď:

Dobrý den, mám dotaz ohledně svého králíka který má trochu za přední pravou tlapkou věc která vypadá jako boule , má jí od narození , ale nejsem si jistý jestli není nebezpečná a budu rád za každou radu.

Dotaz od Vojta Stuchlík

Odpověď: