Po - Pá
8:00 - 21:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, šestiletá samice králíka začala 28.12. silně slinit a nežrala, byla vyšetřena veterinářkou, byl jí předepsán Degan a Loxicom, Protexin BioLapis a Supreme Recovery. Vše bylo podáváno do 2.1. a stav se nezměnil. 2.1. Byly pod inhalační aneztézií zbroušeny stoličky a jedna prý šla vytáhnout pomocí pinzety. Pokračovala jsem v podávání léků orálně. Samice zažala žrát, ale nyní (po téměř 14 dnech od broušení) pořád přijímá pouze máčené granule, nic tvrdého a na jedné straně hlavy je stále oslintaná. Chtěla bych se zeptat, zda je to normální, pořpípadě, jak jí pomoci. Předem děkuji za odpověď.

Dotaz od Darina Chodová

Odpověď:

Dobrý den, morče mělo absces od zubů, bylo mu pod inh. narkozou zvenku bylo rozříznutí, vyčištěno a rána otevřená, čistí se. Bere antibiot. Týden a stále rána není úplně čistá. Morče týden krmím Rodicare, někdy přidám mixov.vlocky, probiotika ale morče stále nechce samostatně jíst. Dostali jsme ještě antib.na dalších 8dnu. Dotaz:. Jak dlouho může brát morče antibiot aby to bylo bezpečné. ?

Dotaz od Miluse Neradova

Odpověď:

Dobrý den, mám téměř dvouletého křečka. V poslední době mírně ubývá na váze. Je ale aktivní stejně jako dřív, jí a pije. Jeho chování se nezměnilo a nemá ani jiné zdravotní problémy. Vzala bych ho k Vám na veterinární prohlídku, jenže se bojím, že by to v jeho věku byl zbytečný stres. Není příliš zvyklý na kontakt, a tak pro něj každá návštěva veterináře byla hodně stresující. Vím, že úbytek váhy může souviset s jeho věkem, proto jsem se chtěla zeptat, jestli byste mi nemohli doporučit nějakou výživu pro starší křečky, která by mu pomohla trochu přibrat. Mockrát děkuji!

Dotaz od Justýna Jirásková

Odpověď: