Po - Pá
8:00 - 21:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, máme doma osmáčky cca 3 roky, oba mají delší dobu upadlý kousek ocásku. Jeden z osmáčků má asi měsíc nateklou část ocásku cca 3 cm. Mámě nějak řešit. Děkuji za odpověď. Mlýnková

Dotaz od Lada Mlýnková

Odpověď:

Dobrý den,máme samičku morčete peruánce,dva roky starou.Asi tři týdny má oslabené zadní nohy a chvilkami je za sebou tahá, žere normálně,2xdenně mix zeleniny,stále seno,vodu a granule Complete,žàdné směsy pro morčata nedáváme,do jìdelníčku zařazujeme zelenou čerstvou stravu. Občas při čůràní vyčůrà jakési močové bahno,vypadá to jako kousek bílé pasty,nebo rozmočený vàpník,asi to nepopíšu přesně,nevím,zda by to mohlo souviset.U veterináře jsme byli,ale řekl jen,źe màme dàvat vitamíny c a b.Moc prosíme o radu,nechceme, aby nàm morčátko ochrnulo nebo se trápilo.Děkuji vàm za odpověď.

Dotaz od Renáta Chmelová

Odpověď:

Dobrý den, máme doma anduláka, který je ochočený a doma stále puštěný. Bohužel se včera stalo, že při vybalování potravin bez povšimnutí vlezl na poličku do lednice a když se dveře zavírali tak začal křičet a plašit a vyletěl. Nevím jestli ho tam něco zmáčklo nebo škráblo. Nic měně ihned vyletěl, viditelně s křídly nebo nohami nic nemá. Ale byl ve velkém šoku. Dlouho seděl bez pohnutí na místě zrychleně dýchal, třásl se a pozvedával "ramínka" křídla. Po nějaké době se uklidnil, začal pomalu jíst a pít. Pohybuje se, dokonce už párkrát vyletěl z klece a chtěl se pomazlit. Ale na to jak předtím vydával hodně zvuků tak je tišší, ale už se mu pomalu začíná vracet normální chování. Možná je pořád ještě trošku otřesený. Včera hodně spal. Co je ale horší, možná se o něco píchnul nebo škrábnul nebo jestli se mu tam dostalo nějaké smítko nevím, protože mu oteklo oko, které pořád přivírá a jak ho to dráždí tak se snaží o všechno otírat. Čímž si dráždí i druhé oko. Dneska ráno už to vypadalo trošku lépe. Otok tam sice pořád byl, ale už menší, ale stále si ty oči tře. A tím stále dráždí kůži na víčkách a v okolí. Nic mu z nich neteče. Předtím byl naprosto v pořádku takže si nemyslím, že by to byl nějaký zánět nebo parazit. Musel se poranit v té lednici. Prosím o radu. Máme neprodleně vyhledat veterinární pomoc nebo počkat? Je možné, že se oči samy zklidní?

Dotaz od Vendula Martincová

Odpověď: