Po - Pá
8:00 - 21:00
+420 251 614 378
Běhounkova 2530
Praha 5 - Nové Butovice

Poradna

Online poradna je služba pro registrované klienty naší kliniky. Dotaz je možné zadat pouze po přihlášení nebo registraci, která je snadná a ZDARMA.

Dotazy

Dobrý den, na doporučení od paní doktorky MVDr. Pavly Alexandrové se na Vás obracím s dotazem ohledně Osmáka degu. Jedná se o rok a 3 měsíce starou samičku. Minulý týden jsme si všimli, že se jí na obou očích symetricky objevil bilý zákal na čočce. Při vypouštění začala běhat mnohem opatrněji a i v kleci je vidět, že hůře vidí než její stejně stará sestra, u které zákal nepozorujeme. Osmáky máme od paní chovatelky, která se dušovala, že rodiče nejsou příbuzní. Máme je od 2 měsíců věku. Snažíme se je krmit správně, používáme směsi JR Farm pro osmáky a také Versele-Laga, krmení od 1 roku dáváme ob den, hlavně dostávají seno, také zeleninu etc. Nedáváme jim ovoce, pamlsky jen občas (hráškové lupínky, mrkev, dýňová a slunečnicová semínka, dostaly také cca 4x oříšek za 1 rok). Zkoušeli jsme je vážit, mají obě cca 260-280 g. Snažíme se je z klece vypouštět 2x týdně, aby měli pohyb. Ráda bych se Vás zeptala, co můžeme dělat? Jedná se o cukrovku nebo je možné, že je to jen šedý zákal bez cukrovky? Máme nasadit dietu? Mohu také poslat fotografie, jestli je to možné. Velice Vám předem děkuji za Vaši odpověď a pomoc. S pozdravem Zuzana Krausová

Dotaz od Zuzana Krausová

Odpověď:

Dobrý den,mám půl roku dva morčecí samce bratry .Je jim třičtvrtě roku, kastrovaný a začli se prát .Ten jeden je dominantnější a také ho začal napadat,druhý se jenom brání .Jsou spolu už od mala a nikdy se neporvali,až ted je to na dením pořádku .Mám je oddělit? Zatím se neporvali do krve.

Dotaz od Vladislav Podaný

Odpověď:

Dobrý den chtěla, chtěla bych se zeptat. Morče, je mu 4,5 roku. Poslední týden má průjem, ne vodnatý, ale spíše měkké bobky. Chuť na jídlo má porad stejnou. Jen je čas od času naježený a schoulený do klubíčka. Před dvěma týdny jsme byli u veterináře, kvůli krvy v moči. Byly nasazeny antibiotika. Podávali jsme týden ve stříkačce. Po 2 dnech od dobrání antibiotik se vyskytl průjem. Byly veterinářem opět podány antibiotika ale jen 1 dávka injekčně, podáváme probiotika 2 krát denně. Porad bez úspěchu..průjem stále pokračuje. Už to budou dva týdny a morčatko pomale hubne. Jsme na dietě. Jen kvalitní seno a voda. Veterináře navštěvujeme 2 krát týdně. Děkuji moc předem za odpověď .

Dotaz od Monika Holešovská

Odpověď: