Laboratoř

Naše klinika disponuje moderně zařízenou laboratoří, která nám umožňuje provést přímo na klinice celou řadu analytických metod z oblasti biochemie, hematologie, cytologie, parasitologie a mykologie. Ve spolupráci s veterinární laboratoří provádíme další vyšetření např. serologické, imunologické, bakteriologické, virologcké, patologické, histologické a další.
Díky rozsáhlému přístrojovému vybavení naší laboratoře dokážeme všechna důležitá vyšetření provést přímo na klinice a to zpravidla na počkání.
To je velmi důležité hlavně u akutních případů, kde hrozí nebezpečí z prodlení a v rámci předoperačního vyšetření.

Biochemické vyšetření krve

Na tomto přístroji stanovujeme během několika minut biochemické parametry krve, které jsou důležité pro zhodnocení správné funkce jednotlivých orgánů jako např. jater a ledvin.

Reflovet je neocenitelným pomocníkem v diagnostice mnoha chorob.

Hematologické vyšetření krve

Hematologický analyzátor dokáže velmi rychle spočítat množství červených, bílých krvinek a trombocytů ve vzorku krve a stanovit hematokrit.

Máme možnost stanovit tyto hodnoty RBC, WBC, PLT, Hgb, Hct, MCV, MCH, MCHC včetně diferenciálu.

Vyšetření moče

Vyšetření moče je důležité pro zhodnocení zdravotního stavu močového systému (ledvin, močovodů a močového měchýře).
Na tomto přístroji můžeme vyhodnotit celkem 10 parametrů moče. Mezi nejdůležitější patří možnost stanovení přítomnosti zánětu, funkce ledvin, případně dalších specifických onemocnění jako je cukrovka (diabetes mellitus).

Parazitologické vyšetření

Pomocí těchto přístrojů dokážeme zajistit kvalitní parazitologické vyšetření trusu

Psi a kočky (obzvláště pak štěňata a koťata) jsou běžně infikováni vnitřními parazity. Někdy je toto napadení bez zjevných klinických příznaků. Naštěstí máme k dispozici léky, které jsou účinné proti většině těchto parazitů. Proto doporučujeme preventivní podávání širokospektrálních antihelmintik každých 6 měsíců, u mláďat častěji.


Nejnovější aktuality

Volné pracovní místo - veterinární lékařka/lékař

Veterinární klinika Na Hůrce v Praze přijme na HPP do svého týmu veterinární lékařku/lékaře (i budoucího absolventa). Nabízíme zaměstnání na jednom z...

Termíny očkování hlídáme nyní za Vás

Upozornění Vám zašleme formou SMS zprávy týden před termínem...

Zpracování zdravotní zprávy

Vypracování zdravotní zprávy na žádost majitele je nově zpoplatněno 250 Kč. Děkujeme za pochopení. Vaše Veterinární klinika Na Hůrce...

Všechny novinky

Najdete nás

Běhounkova
Praha 5 - Nové Butovice


Telefon

+420 251 614 378


E-mail

vets4pets@seznam.cz