Přístrojové vybavení

Moderní veterinární medicína se neobejde bez přístrojů, které slouží k přesné diagnostice a umožňují úspěšnou léčbu. V současnosti můžeme léčit nemoci, které se stěží daly v minulosti léčit u lidí. To, co bylo před pár lety výjimkou, je dnes dostupným standardem. Na naší klinice neustále investujeme do novějších a dokonalejších přístrojů, tak abychom navzdory vysokým pořizovacím cenám mohli nabízet služby na vysoké úrovni.

Rentgen, Digitální zpracování snímků

Rentgen Rentgenový přístroj patří k vybavení každé ordinace. RTG snímek je nutný základ každé hlubší klinické diagnostiky. Na naší klinice používáme špičkový rentgen GierthHF 200A Konica Minolta Pegasus je systém nepřímé digitalizace, který obsahuje funkce PACS systému. Tento systém umí nejen vytvořit digitální snímek vynikající kvality, ale umožní nám např. i komunikovat a konzultovat s dalšími kolegy, připojit do systému ultrazvuk nebo endoskop.

Ultrasonografie

Rentgen Ultrasonografický přístroj nám pomáhá při vyšetřování různých oblastí např. břicha pro vyšetření močových cest, žaludku a střev, při diagnostice březosti , nebo různých nádorových onemocnění. Vyšetření hrudníku hlavně kardiologické vyšetření a další.

Stomatologická souprava Anthos

Rentgen Moderní stomatologická souprava je vybavena výkonnými rotačními nástroji, ultrazvukem a diagnostickými přístroji. Souprava je snadno udržovatelná a dezinfikovatelná.

Inhalační anestezie

Rentgen Inhalační anestetický přístroj je nezbytný pro vedení bezpečné narkózy. Pacienti jsou v průběhu anestezie na tento přístroj napojeni a vdechují narkotický plyn -isofluran, který je šetrně uspí. V průběhu celé operace monitorujeme jejich životní funkce, hlavně množství kyslíku v krvi, množství vydechovaného CO2, srdeční i dechový rytmus, tlak a teplotu. Tímto způsobem lze uspat i nemocné nebo starší pacienty.

Intraorální rentgen s digitálním zobrazením

Rentgen Kvalitní rentgenový snímek je naprosto nutný pro správnou diagnostiku, je nedílnou součástí komplexního vyšetření při zubní prohlídce. Veterinární lékař bez něj není schopen odhalit mezizubní kazy, nemůže posoudit stav závěsného aparátu zubu, stav kosti a případné záněty kolem zubních kořenů, je nezbytný i pro onkologickou prevenci. Rentgenový snímek odhalí problém v počátku a umožní včasné léčení. Snímky zhotovujeme např. při preventivních prohlídkách, diagnostice kazů, sérii snímků pak v průběhu ošetření kořenových kanálků

Sterilizace

Rentgen Základní předpoklad pro to, aby se rekonvalescence po operaci nekomplikovala např. zánětem operační rány, je naprostá čistota a sterilní prostředí na operačním sále. Sterilní musí být i naše nástroje a k tomu využíváme naše sterilizační centrum, které je vybaveno autoklávem, horkovzdušným sterilizátorem a baličkou nástrojů.

Biochemický a hematologický analyzátor krve

Rentgen Na klinice jsem schopni během několika minut po odběru krve stanovit nejdůležitější biochemické a hematologické hodnoty krve nutné pro nasazení následné správné léčby.

Endoskopie

Rentgen Endoskopie je vyšetřovací metoda tělních dutin a dutých orgánů. Kromě pohledu nám umožňuje také odběr vzorků (biopsie) k dalšímu vyšetření. Do těchto dutin se endoskop zavádí přirozenými otvory (např. ústy, konečníkem, močovou trubicí) či otvory uměle pro tento účel vytvořenými (u laparoskopie, mediastinoskopie). Endoskopie ohebnými (flexibilními) přístroji je pro pacienta poměrně málo zatěžující, je možné ji provést ambulantně a dle potřeby ji opakovat

Najdete nás

Běhounkova
Praha 5 - Nové Butovice


Telefon

+420 251 614 378


E-mail

vets4pets@seznam.cz